Renders tonen Samsung Galaxy Watch8 en Watch Ultra2 met ovaler ontwerp

Er zijn renders verschenen van de Samsung Galaxy Watch8, Watch8 Classic en Watch Ultra 2. De Watch 8 heeft in tegenstelling tot zijn voorgangers niet langer een geheel rond ontwerp, maar heeft een ovaler ontwerp met nog steeds een rond scherm.

De renders die telecomjournalist Evan Blass, ook bekend als EvLeaks, online heeft gezet, tonen de drie horloges van voren. De Watch8 heeft niet langer een bezel die aan alle kanten even breed is, maar deze is aan de zijkant smaller. Daardoor houdt de vorm het midden tussen een cirkel en een vierkant. Dat geldt ook voor de Classic-versie.

Samsung presenteert zijn nieuwe horloges doorgaans samen met zijn vouwbare telefoons in de zomer. Vaak gebeurt dat in juli of augustus. Samsung is al begonnen met het teasen van zijn vouwbare telefoons, maar heeft nog geen datum genoemd waarop het een evenement houdt om nieuwe producten te laten zien.

Samsung Galaxy Watch 8, 8 Classic en Ultra 2, bron: EvLeaksSamsung Galaxy Watch 8, 8 Classic en Ultra 2, bron: EvLeaksSamsung Galaxy Watch 8, 8 Classic en Ultra 2, bron: EvLeaks

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

17-06-2025 • 17:06

37

Reacties (37)

Sorteer op:

Weergave:

Het zou fijn zijn dat de software toch meer universeel wordt. Een horloge hoeft van mij niet obsolete te worden binnen een paar jaar. Ik heb nu een watch 3 en die kan bijna de kliko in
Waarom wordt die obsolete?

Ik draag zelf mijn Samsung Galaxy Watch (1) 46mm nog steeds dagelijks (al 6,5 jaar). Alleen al 3x de bandjes vervangen.

Voor mijn wensen (meldingen, alarm, sport tracken, etc.) werkt die nog gewoon prima.
Sommige mensen hebben meer wensen en in het geval van de Tizen-gebaseerde Galaxy Watches zit je overigens ook gewoon vast aan je huidige smartphone binnenkort als je apps gebruikt die niet standaard op die Galaxy Watches staan, want de oude Galaxy Watch app store voor de Watch3 en stopt er mee in september, en nieuwe smartphone (of gewoon je huidige resetten) betekend spijtig genoeg nog altijd dat je die Watches volledig opnieuw moet instellen, inclusief de apps, wat niet meer gaat.
Waarom? Werken dingen niet meer?

Was dat de versie voordat het gebaseerd werd op het meer universele Google wear OS?

[Reactie gewijzigd door NIMIC op 17 juni 2025 18:14]

Werkt zeker nog, komen.alleen geen updates niet meer voor uit, hier npg een een Asus Zenwatch 2 die jet nog doet op wzars os 2 en een Galaxy watch die zojn laatste jaar ondersteuning ingaat
Dat is precies gebeurd met Wear OS. De Watch 3 was de laatste met Tizen. Dat werkt nog steeds, maar er worden geen nieuwe apps voor gemaakt waardoor het effectief dood is. Wear OS blijft nog wel een tijdje ondersteund inclusief apps.
Reden dat ik destijds m'n Watch 3 of 2 (weet het niet exact meer) geretourneerd heb. Toen ik hoorde dat ze overschakelden op WearOS heb ik wat later een Watch 4 besteld en die doet het nog steeds goed na 3 jaar en ontving ook nog de laatste WearOS. Voor 130€ gekocht destijds dus ik klaag niet.
De Watch6 is inmiddels ook al een paar jaar oud en zeker niet obsolete als hij om je pols zit. De Watch3 tikt al de 5 jaar aan. Nou heeft meer dan 5 jaar ondersteuning ook mijn voorkeur, maar een paar jaar is het toch zeker niet?
de horloges van 10-15 jaar terug batterijtje eruit, nieuwe erin en gaan met die banaan!
Zonnewijzer werkt zonder batterij... Normaal horloge is niet te vergelijken met een Smartwatch. Ja ze bieden beide de tijd maar de 1 kan daarnaast heel veel meer.

Je gaat een Smartphone ook niet vergelijken met een landlijn die aan de kabel zit.
Of een ( nonsmart) Seiko Zco watch, laad op met zonne energie, de lithium
Titanium cel hierin gaat gemiddeld 20 jaar mee
Wat denk je van 57 jaar terug?

En 1957 bracht Seiko het eerste horloge op de markt, wat niet werd aangedreven door een veer maar door een batterij, het nu welbekende kwartshorloge.
Ik hoop stiekem op een betere batterij. Vergeleken met Garmin, laten de Samsung modellen daarin een paar steken vallen.
Idd die van mij moet ik om de 2 a 3 dagen opladen. Gelukkig gaat het laden wel snel.
Dat gaat dan nog. Ik heb vanwege de accu een Huawei gekocht. En omdat de Watch 7 zich kennelijk niet laat opladen met een gewone QI-lader en ook niet via power sharing op de telefoon, want: nieuwe vorm achterkant.

Toen dacht ik: liefdeloos gemaakt product.
Kunnen die huwai horloges ook syncen met Strava? Daar kan ik niet echt goed info over vinden
een betere batterij gaat dit niet oplossen hoor.

Het is niet alsof de garmin een 800 of 1.000 MAH batterij heeft, Samsung's batterij is al groter.

Het probleem is Wear OS en de hardware van het scherm enz.

Waar Garmin een special scherm gebruikt zonder kleur zelfs soms, gebruikt samsung een 1000+ Nits OLED.

Huawei met hun eigen software haalt rustig een paar weken op dezelfde batterij (of minder zelfs in geval van de Ultra watch van samsung), En met Always on Display zelfs een weekje ongeveer (5-7 dagen plus minus)
Waar Garmin een special scherm gebruikt zonder kleur zelfs soms, gebruikt samsung een 1000+ Nits OLED.
Garmin gebruikt al wat jaartjes ook een (AM)Oled scherm in hun horloges. Ze geven alleen niet aan hoeveel Nits ze zijn. Daar zit het verschil niet in.

Het verschil zit in het OS. Met Tizen ging mijn Samsung ook makkelijk een dag of vijf mee. Dat was, nadat ze over gingen op Wear OS, voorbij.

Garmin hoeft hun OS alleen voor hun eigen horloges te optimaliseren.
Heeft Samsung nog steeds die draaiende cirkel? Dat vond ik wel echt een hele gave feature van de smartwatches van Samsung. Hun modellen zijn wat speelser dan bijv. Apple Watches (heb zelf de Se2), maar dit model vind ik minder mooi.

Wat is het nut van een ovaler scherm? Bij een anologe horloge zou ik dit ook niet mooi vinden. Hou het wel een beetje neutraal.
De ring is alleen bij de 'Classic' modellen, dus weer bij de Watch 8 Classic. De schermen zijn overigens nog altijd rond, alleen de rest heeft een ovaler ontwerp gekregen, ben en nog niet over uit of ik het mooi vind of niet...
Wat een lelijke horloges. Classic lijkt totaal niet op een mooi klassiek horloge. Zijn feitelijk dezelfde dingen met net iets andere uiterlijke kenmerken.
Blijft een lelijk ding, die Ultra. Ik hoop nog steeds op een opvolger van de Watch5 Pro...
Tjah.. dan heb je toch een beetje pech. Bij samsung is de Ultra de opvolger van de Watch 5 pro.

Dat jij het niet mooi vindt en/of een opvolger vindt, dat is vervelend. Maar dat is niet hoe Samsung erover denkt helaas.
Maar er komt toch helemaal geen Ultra 2 dit jaar? De Samsung horloges zitten op een 2-jaar cycle qua ontwerp.
- Watch Classic (met roterende bezel) 4, 6 en nu 8
- Pro/Ultra 5, 7..... en als het goed is pas volgend jaar de 9. Maar het verbaast me dat daar nu al een ontwerp voor is.
Mogelijk is het enkel een nieuwe kleur voor de ultra, en dus geen ultra 2
Dat klinkt logisch inderdaad!
Ziet er naar mijn mening naar uit dat dit gewoon een Galaxy Watch Ultra is met een nieuwe kleur en nieuw bandje. Iedere Galaxy Watch generatie heeft tot nu toe zijn eigen hero watchface gehad, de watchface die hier op de Ultra "2" wordt getoond is exact dezelfde als die op de renders van de originele Ultra.
Yup, ik heb nu inderdaad op meerdere sites gelezen dat het exact dezelfde hardware is, met alleen een andere kleur. Nieuwe strategie van Samsung, maar toch ook weer niet ; )
wel fijn dat de fysieke draairing weer terug is, die gebruik ik persoonlijk heel vaak bij mijn Galaxy watch.
Ik vindt de standaard 8 een mooi klokje... :)
Ik snap niet dat die batterij zo kort meegaat in vergelijking met Garmin.

Ik heb nu een clasic 6 maar is zou niet zomaar weer een Samsung kopen.
Alles met wearos heeft een relatief korte batterij duur, uitzondering de Oneplus watch blijkbaar...
Nou dat is geen wearOS dingetje waarom het hun wel lukt hoor, kwestie van marketing en wat "slimme" technische trucjes geleend vanuit Huawei.

De OnePlus Watch heeft 2 chips, 1 voor Wear OS in Smart mode (functie op de watch) en de andere is voor RTOS Power saving mode met een eigen OS.

Zet je het ding in dedicated Wear OS mode dan is die na 2,5 dag leeg. (648 mAh)
Dat doet de Samsung watch Ultra ook (590 mAh batterij)

TLDR: Oneplus watch 3 heeft 11% grotere batterij, en een soort Dual OS systeem op 2 chip sets, waardoor hij de smart Wear OS in standby/uit zet als deze niet nodig is.
Ik weet niet welke functies je gebruikt. Maar de goedkopere smartwatches van bv xiaomi gaan 15 dagen mee op 1 lading. Ik moet nog een nuttige functie vinden die deze niet heeft ten opzichte van mijn wearos smartwatch die het hoogstens 1 dag uithoudt.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.