Leaker toont foto Nothing Phone 3 zonder zichtbare leds aan de achterkant

Een leaker heeft een afbeelding online gezet van wat de Nothing Phone 3 zou zijn. De fabrikant zou voor de derde generatie van zijn duurste telefoon het idee van zijn Glyph-interface met leds aan de achterkant laten varen.

Nothing Phone (3). Bron: Max Jambor
Nothing Phone (3). Bron: Max Jambor

Op de afbeelding zijn geen leds te zien, zoals die bij de vorige twee Nothing Phone-telefoons wel zichtbaar waren. Op de foto die Max Jambor online plaatste, zijn drie camera's te zien op een camera-eiland dat niet heel dik lijkt. Er is alleen een foto van de achterkant; de voorkant is niet zichtbaar. Op de behuizing is ook een extra knop zichtbaar ten opzichte van de Phone 2. Die zit op de 3a en 3a Pro ook en leidt daar naar de AI-functie Essential Space.

Nothing gaat de telefoon over drie weken presenteren. Ceo Carl Pei zei eerder dat het toestel 800 Britse pond gaat kosten. Omgerekend is dit ongeveer 950 euro. Daarnaast benoemde hij dat de Phone 3 gebruikmaakt van 'premium materialen' en sprak hij over 'belangrijke prestatie-upgrades' en 'software die het toestel naar een hoger niveau tilt'. Nothing bracht eerder dit jaar de Phone 3a en 3a Pro uit. Deze kostten bij release respectievelijk 350 en 480 euro. De Nothing Phone 2 verscheen in 2023 met een adviesprijs van 700 euro.

Terugkijken: videoreview van de Nothing Phone 3a en 3a Pro

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

10-06-2025 • 20:12

18

Reacties (18)

Sorteer op:

Weergave:

Volgens een bericht op twitter die nothing(carl pei) zelf zou je kunnen opmaken dat de phone 3 een dotmatrix display op de achterkant gaat krijgen dus waarschijnlijk 2 versies? Een pro en een normale?

https://x.com/nothing/status/1924752017370526201

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 10 juni 2025 20:48]

Volgens mij was dit een fake. Ze hebben al aangetoond een matrix achtig iets op de achterkant te krijgen. Dit lijkt meer op een A serie.

Edit:

https://www.reddit.com/r/NothingTech/s/lmK2N20Cos

Is nagemaakt van een prototype.

[Reactie gewijzigd door Pukson op 10 juni 2025 22:25]

Als eigenaar van een Nothing Phone (2) kan ik dit alleen maar toejuichen. De glyphs waren de eerste 10 minuten leuk, daarna uitgezet en nooit meer wat mee gedaan.
Interessant want voor mij is dit de #3 reden (na bloatware en prijs) om een Nothing Phone te kopen. Extreem handig om te zien of je ongelezen notificaties hebt
Interessant want voor mij is dit de #3 reden (na bloatware en prijs) om een Nothing Phone te kopen. Extreem handig om te zien of je ongelezen notificaties hebt
Dito hier. Leg de telefoon met het scherm naar beneden en alles gaat keurig op 'stil'. Komt er dan een mailtje of appje binnen, zie je dat direct. Een ander voordeel is dat je de Glyph interface onder de zaklamp functie volledig (maar licht gedempt) kunt aanzetten, waarbij de telefoon als een heel prettige leeslamp in het donker kan functioneren. Veel prettiger i.i.g. in vergelijking met de reguliere zaklamp.

Deze functie schrappen is een gemiste kans, wat mij betreft.
vroeger hadden smartphones zo'n mini ledje naast de selfiecamera zitten. Die kon je dan gebruiken voor notificaties, zelfs verschillende kleuren voor verschillende apps.

Dat vond ik persoonlijk nog wel nuttig. De glyphs, meh. Ze doen eigenlijk hetzelfde als dat mini ledje. Maar hebben daarvoor de hele achterkant van de telefoon nodig. Maakt het lastig een goede case te vinden. En veel cases hebben cutouts over alle glyphs, wat de case een stuk minder stevig maakt.
Ik mis de notificatie-led van m'n nexus5. Met sommige always-on schermen kan je een app installeren waar je soortsgelijke functionaliteit kunt hebben, maar echt vertrouwen doe ik dat niet.
Ik snap ook niet echt waarom fabrikanten het OLED scherm hier niet voor inzetten, als ze de pixels ter grootte van een LED laten pulseren kan ik me niet voorstellen dat dat burn in en/of een significant energieverbruik oplevert.

Ik zou liever dat hebben dan een volledig always on display.
of je scattered het steeds een paar pixels, dan zal het ook allemaal wel meevallen
Interessant want voor mij is dit de #3 reden (na bloatware en prijs) om een Nothing Phone te kopen. Extreem handig om te zien of je ongelezen notificaties hebt
Dit inderdaad, ik had gehoopt dat de phone 3 juist functionele verbeteringen aan de glyphs zou bevatten. Geen glyphs, lelijk 3a ontwerp, flagship prijs en gedwongen AI assistent integratie... Ik kan net zo goed een samsung kopen.

Misschien dat de phone 4 weer de juiste kant op gaat.

[Reactie gewijzigd door Fourtrain op 11 juni 2025 10:30]

Ik had liever gewoon de RGB notificatie LED terug aan de voorkant. Daarmee kon je met de kleur de verschillende notificaties zien, en je hoefde hem niet op zijn kop te leggen om het te zien, ook weer een goede innovatie die verdwenen is :'(

Een Always-On display is geen oplossing want die zie je niet vanaf de andere kant van de kamer. Dat is meer een Almost-Off Display :)
Mijn phone 1 zet elke keer uit zichzelf de glyphs weer aan. Mega irritant.
Prima keuze denk ik. Het was ook een enorme niche die vooral het repareren erg lastig maakte. Door het met iets anders dan een clear case te gebruiken, is de glyph ook praktisch nutteloos.
Nothing 3a hier.. Maar Nothing onderscheid zichzelf met de Glyph, iets wat ze heeft gemaakt tot wat ze nu zijn als bedrijf. Neem aan dat ze dit niet zomaar laten vallen. Los van de "Stock" Android brengen ze dan weinig nieuws ten opzichte van de Pixel lijn imo.
Als je de socials bekijkt, lijkt het er toch echt op dat ze voor dot matrix gaan ipv glyph
Jammer wat mij betreft, dat vond ik juist het onderscheidende van dit merk ook.
Ben zeer benieuwd naar wat Nothing gaat maken van zijn nieuwe vlaggenschip. Hoe dan ook, voor een verkoopprijs van 950 euro zou ik zelf een premium telefoon verwachten. Ik vraag me af of Nothing in de hogere prijssegment voldoende telefoons weet te verkopen. De tijd zal het leren.
Oprecht benieuwd naar wat ze gaan brengen. Carl Pei zelf is geloof ik voorstander van kleinere telefoons. Mochten ze hier nou een handzame telefoon maken die ook aan de top zit qua camera's, dan is dat wel interessant.

Op dit moment zitten alle top camera's nog op de grootste telefoons, zoals de Ultra lijnen van Samsung en Xiaomi. Heb zelf de Xiaomi 14 Ultra, absurd goede camera voor een telefoon, je maakt er echt prachtige foto's mee, maar hij is gewoon te groot en zwaar.
Ik las links, rechts dat deze leak juist een prototype was voor de 3a (pro) en dus niet voor de nieuwe 3

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.