Zonder echt te begrijpen wat de problemen zijn van Bpost (die zijn volgens mij nog niet echt benoemd) kan ik moeilijk aangeven of de maatregelen die je aangeeft wel of niet handig zijn (voor in hoeverre ik dat uberhaubt kan). Maar ik lees in principe niets heel raars. My thoughts:
Dus de jaren ervaring van een postbode die ze route binnen en buiten kent is ondergeschikt aan stuk software die geen rekening houd met real life situaties, vb hoop oude mensen die meer tijd nodig hebben met interactie postbode.
Als de kosten voor de briefpost, net zoals in Nederland uit de klauwen lopen ten opzichte van de inkomsten (in Nederland is briefpost onrendabel) zul je wat moeten om:
- Of Uitgaven te verminderen
- Of inkomsten te verhogen
Dat je wil werken aan efficientie is dus niet gek, dat is misschien ten nadele van een klein aantal postbodes die het zelf efficiënter kan op basis van ervaring maar zal in de linie wel degelijk kunnen werken, misschien minder leuk voor de medewerken, maar kan wel degelijk nuttig/nodig zijn.
Ook de CEO is een die dit jaar CEO van Bpost is met een vette wedde, binnen 3 jaar bij een totaal andere bedrijf. Die heeft enkel oog op cijfers, niet met de feeling van bedrijf cultuur.
Dat kan, kan ook geen goede match zijn of gebrek aan resultaat. Veel CEO's zitten er voor bedrijfsresultaten (let wel: een bedrijf is geen liefdadigheidsinstelling) en niet voor een cultuur.
Sinds deze ook niet van onder naar boven is gepromoveerd, heeft een manager 0 inzicht hoe post in het echte leven inhoud.
Ik deel je mening dat je het liefst uit het bedrijf zelf iemand laat doorgroeien, maar het kan handig zijn hier vanaf te wijken:
- Er is geen geschikte match binnen het bedrijf in zicht.
- Er is een noodzaak om van koers te veranderen, dat is wellicht makkelijker met iemand van buitenaf.
Vroeger kon de postbode nog een praatje maken met zijn "klanten" en was er nog sociaal contact met de ouderen. Nu met die geo optimalisatie software heeft de postbode zelf weinig tijd om zijn break te nemen.
Vroeger stuurde mensen ook meer brieven waardoor de post een rendabeler model kon zijn, het is naief om met minder inkomsten hetzelfde te kunnen doen.
Mijn broer is postbode en hoor genoeg verhalen hoe hij iedere dag overuren moet maken die niet betaald zijn.
Klinkt niet fijn, zou solliciteren niet beter zijn?
En dan verwonderd zijn dat ziekteverzuim in dit bedrijf hoog ligt.
Stressfactoren gecombineerd met fysiek werk door weer en wind? Nee zeker niet, ik wens alle postbodes een goede (mentale) gezondheid.