De Intel Arc Celestial-videokaart zou in een nieuwe stap van het ontwikkelproces zijn aanbeland: de pre-silicon hardware modeling phase. Dat blijkt uit vermoedelijke loopbaaninformatie van Intel-medewerkers. Het is niet duidelijk wanneer de videokaart wordt geïntroduceerd.
Uit de screenshots die X-gebruiker Haze2K1 heeft gedeeld, blijkt dat er al low-level system software en drivers in C++ voor de videokaart zouden zijn ontwikkeld. Uit een van de screenshots valt ook af te leiden dat er al bepaalde pre-silicon hardwaremodellen voor de Intel Arc Xe3-videokaart zijn gemaakt. In deze fase kunnen OEM’s en partnerbedrijven elementen van de nieuwe chiparchitectuur virtueel testen, nog voordat de pcb van de videokaart is geproduceerd.
Het is niet voor het eerst dat er nieuws lekt over de Intel Arc Celestial-videokaart. Eind 2024 vertelde Intel-topman Tom Petersen in de Full Nerd Podcast dat de basisarchitectuur van de Xe3-gpu toen al was vastgelegd en dat de Intel-ingenieurs al aan het werk waren aan de volgende generatie videokaarten.