'EA schrapt onaangekondigde Titanfall-game en schrapt honderden banen'

Electronic Arts trekt de stekker uit een onaangekondigde Titanfall-game, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Ook is de uitgever van plan om 300 tot 400 banen te schrappen, waarvan 100 bij Titanfall-ontwikkelaar Respawn Entertainment.

Het onaangekondigde project draagt intern de codenaam R7. Het zou gaan om een extractieshooter in het Titanfall-universum, meldt Bloomberg. Respawn zegt op X dat de ontwikkelaar de beslissing heeft genomen om twee projecten die zich in een vroeg stadium van ontwikkeling bevonden te staken. Het andere project zou eerder dit jaar al geannuleerd zijn.

Volgens Bloomberg zou Titanfall-uitgever Electronic Arts van plan zijn om tussen de 300 en 400 banen te schrappen, waarvan ongeveer 100 bij Respawn. Ook zegt Respawn in zijn bericht een aantal 'teamaanpassingen' door te voeren binnen de teams die aan Apex Legends en Star Wars Jedi werken.

Respawn is naast de Titanfall-games bekend van onder meer Apex Legends, Star Wars Jedi: Fallen Order en Star Wars Jedi: Survivor. De ontwikkelaar blijft vol inzetten op een nieuwe game binnen de Star Wars Jedi-serie. Ook blijft Respawn werken aan Apex Legends, met nieuwe seizoenen en een revisie van het spel.

De eerste Titanfall verscheen in 2014 voor de Xbox One en pc. De firstpersonshooter kreeg in 2016 een opvolger. Titanfall 2 kwam naast de Xbox en pc ook uit voor de PlayStation 4. Een jaar later kwam ook de realtimestrategiegame Titanfall: Assault uit.

Titanfall 2, Xbox One
Titanfall 2 verscheen in 2016 voor Xbox One, PlayStation 4 en pc.

Door Sabine Schults

Redacteur

30-04-2025 • 07:32

50

Reacties (50)

50
49
24
0
0
24
Wijzig sortering
Klopt mijn gevoel dat er niet meer veel word gegamed door de nieuwe generaties. Ik zie ze trouwens ook enkel RocketLeague spelen misschien af en toe FC25. Social media lijkt alles te hebben gewonnen kwa vrijetijdsbesteding
Klopt mijn gevoel dat er niet meer veel word gegamed door de nieuwe generaties.
Statistiek zegt iets anders dan jouw gevoel. Elk jaar komen er meer gamers bij. Natuurlijk heeft de leeftijdscategorie "onder 18" een kleiner aandeel ten opzichte van 18-34 jaar. Die laatste categorie is in jaren dat gespeeld wordt groter.

De groeit lijkt wel iets af te vlakken richting 2024. De verhouding tussen mannelijke en vrouwelijke spelers is bijna gelijk.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 30 april 2025 15:21]

Wat ik mis in dit onderzoek is wat wordt verstaan onder "gamers". Kijk ik onderin naar de grafiek "Gamer Preference" is Casual Games het grootste. Heb daardoor het vermoeden dat mensen die af en toe een mobile game spelen ook als gamer worden meegeteld. Denk dat @kazakx "gamers" anders bedoelde als mensen met een console en of capabele PC.
Mobile wordt inderdaad meegerekend; voor het meten van alle gamers is dat ook terecht.

De groep van pc- en console-gamers specifiek groeit waarschijnlijk nog steeds, maar trager dan voorheen.

Echt goede en recente cijfers zijn moeilijk te vinden, maar het lijkt ongeveer te gaan om 3-4 miljard gamers totaal, waarvan ~700 miljoen op console en meer dan een miljard pc-gamers. Hoe vaak en hoeveel die dan spelen is ook van belang voor de omvang van de markt.

Hoe dan ook is de groep gamers op consoles + pc ruim groot genoeg voor vele grote successen, zelfs al zou deze groep helemaal niet meer groeien. Tegelijk is er altijd alsnog een punt van oververzadiging: zelfs met zo'n grote doelgroep zitten er nog steeds slechts 24 uren in een dag en het besteedbaar inkomen voor games is niet oneindig.

Dat veel grote titels falen, of geschrapt worden vóór release zoals EA hier doet, komt door grote dorst en die oververzadiging. De grote uitgevers duiken allemaal op dezelfde trend, met flinke budgetten, waardoor er snel weer geschrapt en gekrompen wordt als blijkt dat die trend niet oneindig geslikt wordt door gamers. Dan snel door naar de volgende trend... Veel recente titels worden ook gemaakt om spelers oneindig vast te houden, en als dat lukt dan hebben concurrenten een lastige klus om die spelers los te weken van hun Call of Duty, Fortnite, GTA Online, Destiny, enz.

En in de indie-markt komen er ook simpelweg te veel kopieën van de grootste successen uit; honderden games die bijna hetzelfde doen als Hades, Slay The Spire, Balatro, Vampire Survivors, enz. Het is eigenlijk zonde van alle moeite, maar het blijkt lastig om het aanbod goed af te stellen op de vraag in een markt als deze.
"The most popular video games in the US are casual games, with 63% of people claiming to play these regularly. This is followed by action games (39%) and shooter games (39%)."

Ik denk dat dit de crux is. Het aantal gamers groeit met een procent of 5 per jaar, maar het grootste deel is casual gaming. De markt voor AAA hard core games (zoals Titanfall) zou best eens aan het dalen kunnen zijn.
Verder is deze analyse gebaseerd op onderzoek onder mensen die zichzelf een "gamer" vinden. "We’ll take a deep dive into the latest data on the number of people who consider themselves “gamers” "
Dat is natuurlijk een vage afkadering van de onderzoeksgroep.

Ik kan me goed voorstellen dat de koek van $522 miljard van de video game markt voor een veel groter deel naar casual games gaat dan deze cijfers doen vermoeden.

[Reactie gewijzigd door Tripledad65 op 30 april 2025 10:11]

Ja ik ben gebonden een jaar aan een CoD of BF schooter
Houd in dat voor andere publishers van markt ben. Die ene seizoens game grijs spelen.
Toen ik eenmaal doorhad dat ik uitsluitend die game grijs speel. En zelfs toen nog gekochte singleplayer games gingen verstoffen. Koop ik jaren heel weinig games. Maar game ik toch relatief veel.

Zulke games ook MMO etc maken de markt stuk kleiner voor andere publishers.
Ik denk dat er bij de jeugd meer mobiel gegamed wordt (vroeger kregen kinderen een console of een computer - nu enkel een mobieltje), en van zodra ze werken en geld hebben wel een console of een gaming pc kopen.
Ik denk meer dat het landschap verhuist, mede vanwege de veranderende instelling van de jongere generaties. Die willen snelle gratificatie met minimale investering van tijd en moeite. Dan is een (pc) spel met een diepgaand en lang verhaal minder geschikt. Combineer dat met de budgetten die tegenwoordig nodig zijn om zo'n episch spel neer te zetten en dan snap ik wel dat de gemiddelde uitgever liever cookie cutter deel 23 van een franchise uitbrengt waarvan ze weten dat het geld gaat opbrengen.

Het verklaart ook gedeeltelijk de opkomst van mobiele games. De hoge kosten van moderne gaming PC's zal ook niet helpen en Microsoft heeft ook al gehint dat de volgende Xbox misschien hun laatste fysieke console is, die schuiven steeds meer richting cloud gaming/gaming as a service.

Er wordt waarschijnlijk meer gegamed dan ooit, alleen de manier waarop verandert.

[Reactie gewijzigd door dgtazzman81 op 30 april 2025 11:56]

Goede argumentatie, jammer van de min 1. Ik zal dat doorgeven aan de moderatie team.
Er word veel gegamed, maar het zijn steeds vaker dezelfde games die iedereen speelt. Eigenlijk is Steam nog het enige platform waar mensen met regelmaat nieuwe games spelen. Op consoles halen zelfs nieuwe AAA producties zelden nog de top 50.
Op consoles halen zelfs nieuwe AAA producties zelden nog de top 50.
Geldt dat ook voor de consoles van Nintendo? :)
Nee, en dat zit 'm volgens mij in hoe de store is opgebouwt. Nintendo maakt lijstjes met de hand, en toont die standaard aan gebruikers. Het nadeel is dan wel dat iedereen dezelfde games te zien krijgt ook al zijn ze er niet in geïntereseert.

Steam doet dit het beste, zij bevelen automatisch games aan op basis van wat jij speelt. En af en toe kiest Valve een game om te promoten als zij denken dat het goed gaat verkopen.

Playstation en Xbox sorteren standaard op populair. Wat je dus te zien krijgt is een lijst met games die al tien jaar op dezelfde plek staan. Zo verkoop je natuurllijk geen games, iedereen kent die al 8)7
Daar ben ik het niet helemaal met je eens. Mijn zoon speelt op de Playstation graag God of War, Uncharted en Ghost of Tsushima. Waarbij zijn schoolvrienden allemaal Roblox en Fortnite op de PC spelen. De pc is begonnen met de live service games en het is 1 grote visvijver daar voor. Console zijn helaas daar ook mee besmet geraakt.
De jeugd ziet Fortnite ook als "social media" tegenwoordig ;)
Dit is zó enorm zonde. Zo veel genoten van deel 1 en deel 2. Deel 2 zelfs nog regelmatig aan het spelen, maar het gebrek aan moderatie en het aantal cheaters is flink op PC. Jammer, héél jammer.
Alleen dit zou een extraction shooter betreffen dus vermoedelijk free to play vol met microtransactions. Ik kan niet echt zeggen dat ik het een gemis vind dan.
Free to cheat is een beter woord, get banned revive rinse repeat. Het is gewoon een nieuw genre met hele markt aan spelers, de old skool is nu ergens anders.

Pay to.play vaak pve
Dat valt best mee, zolang je het doet zoals Valve met Counter-strike doet: je moet je telefoonnummer linken óf €20 (?) betalen voor Prime Matchmaking, en daarbovenop heb je ook nog een onzichtbare Trust Factor, die je langzaam opbouwt en die zorgt dat je met mensen matcht met een vergelijkbare Trust Factor.
Precies… zoiets moet het echt verboden worden, liefst in hele EU of anders hele planeet :P
Want ik heb laatste tijd zo erg veel micro transactions in de games gezien, dat is heel erg slechte ontwikkeling voor de games. Zoals in spel mobiele game Castle Hustle, het hoogst gemeten bedrag is 133 euro!!! 8)7 |:( :') Het was echt ongekend en belachelijk hoge bedrag!!!

Daarom moeten de game ontwikkelaars echt gedwongen worden dat ze het niet meer in de games moeten gebruiken.
Als je een beetje geoeffend bent in TF2 zal je Northstar kunnen proberen, cheaters zijn minder een probleem omdat een kleinere community zichzelf wel modereert echter gezien het hoge skillplafond van de game is het niet echt casual te noemen.
In de afgelopen jaren zijn er alleen maar aankondigingen geweest of hints naar Titanfall 3.
En wanneer ze er aan het werken schrappen ze het. Heb veel plezier gehad in Titanfall 1 en 2.
Ben benieuwd hoe vaak ze dit nog gaan doen.
1 ding is zeker er is sowieso vraag naar Titanfall 3 op de markt door de spelers.
In de afgelopen jaren zijn er alleen maar aankondigingen geweest of hints naar Titanfall 3.
En wanneer ze er aan het werken schrappen ze het.
Zoals omschreven in het artikel ging het om een extractieshooter in het Titanfall-universum. Ik denk niet dat je zo'n spin-off spel echt kunt bestempelen als Titanfall 3.
Dat is helemaal waar, maar tegenwoordig kan alles hoe je het went of keert.😅
Of de geruchten molen had het mis, en was het niet TF3 wat in ontwikkeling was, maar deze extraction shooter in de TF universum. Gebeurd vaker zulke misverstanden in een vroeg stadium.

Want als ik dit stukje erbij pak vanuit het artikel:
Ook is de uitgever van plan om 300 tot 400 banen te schrappen, waarvan 100 bij Titanfall-ontwikkelaar Respawn Entertainment.
Ga je niet 100 mensen bij de TF ontwikkelaar ontslaan als je daadwerkelijk bezig bent met een nieuwe entrie in die serie.
TF3 is al een hele tijd geleden geschrapt omdat Apex een succes was geworden (ook ontwikkeld door Respawn) misschien dat mensen het daarmee verwarde?
Dat klopt, initieel was TF3 geschrapt vanwege de ontwikkeling van Apex Legends.
Maar bekant om de 2 jaar zijn er hardnekkige geruchten van "TF3 gaat in ontwikkeling" en zo ook een paar weken geleden dat heel veel sites dat raporteerden.

Zoals : https://gamerant.com/titanfall-3-2026-rumor/

En nu poeens een paar weken daarna lezen we bovenstaande, dat er iets in de TF universum gecancelled is. Dus mijn vermoeden is dat de eerdere geruchten dat het om TF3 zou gaan mis was, en het deze extraction shooter all along was.
en toen..... bracht EA battlefield en titanfall in dezelfde maand uit (titanfall geen succes)

vervolgens kwam EA met Apex en daarmee viel het doek definitief voor titanfall-franchise

oprecht zonde [..] Titanfall is een van de leukere games die afgelopen jaren gespeeld heb
Ik heb verschikkelijk veel uur in Apex Legends. Sinds vorige jaar niet meer aangeraakt.
Puur door 2 dingen:
1: Ze melken het nu echt uit.
2: De playerbase word minder.

Toen ben ik overstapt op TF2 heb ik redelijk wat uurtjes in.

[Reactie gewijzigd door D_XAD op 30 april 2025 12:04]

Begrijp het niet meer, Titan en Titan 2 waren toch een succes ?
Titanfall 1 is een success en Titanfall 2 hadden ze op het verkeerde moment uit gebracht, waardoor ze minder actieve spelers hadden. Voor de rest is het nog in mijn ogen een succes.
Titanfall 1 ooit eens gekocht voor 5 euro. Die multiplayer helemaal kapot gespeeld.
Titanfall 2 bij launch gekocht, maar kwam er toen niet echt in. Het speelde voor mij niet echt lekker. Miste wat.
Paar jaar later de singleplayer gespeeld en een jaar later opnieuw uitgespeeld. Damn, die singleplayer was en is echt top in mijn ogen. Kan zelf voor de singleplayer niet wachten op een volgend deel.
Had hetzelfde. Deel 1 met release gekocht en grijs gespeeld. Deel 2 voelde anders en kon er niet in komen.
Denk dat ze de aankondiging van Marathon gezien hebben door Bungie Studios en toen dachten 'kennelijk zit niemand te wachten op een extraction shooter' en hebben ze de stekker eruit getrokken. Want een nieuwe Titanfall (of Marathon) is iets waar mensen op zitten te wachten maar ik betwijfel of er een grote markt is voor het subgenre extraction shooter.
Dit dus, Marathon ziet er okey uit, maar ik hoef echt geen extractie shooter.

Met Destiny 2 zo uitgemolken, dacht ik, hoopte ik, dat het die schoenen zou gaan vullen. maar helaas. voorlopig dus nog een paar jaar extra wachten op Destiny 3.

Marathon laat ik aan mij voorbij gaan, en dat was hetzelfde geweest met deze Titanfall.

Anthem however, hoop dat zoiets ooit nog eens heroverwogen wordt. co-op vs PvE is voor mij een veel leuker concept, en die combo's waren best leuk, combat-wise voelde anthem best goed. Spel verder had gewoon problemen.
Ach ja, stel je voor dat de C-level execs iets minder binnen zouden harken om minder brain drain te hebben binnen de diverse teams.
Wowww, als CEO ruim 25 miljoen binnenharken maar ondertussen games cancellen en flink schrappen in de banen omdat het bedrijf "teveel kosten maakt". Je moet het maar kunnen.
Jammer..ben benieuwd hoe het nu gaat lopen met AL...100 man weg bij RECis toch wel een flinke klap..vooral als er een nieuwe game in het Titanfall universum in de kinderschoenen stond.
Over AL heb ik vrij weinig te klagen gehad maar dit seizoen is volledig verziekt door Ash & de snellere TTK.....
Er is nauwelijs sprake meer van teamplayer...de ego en arrogantie regeert....jammer..
Jammer, erg genoten van de Titanfall series. Een nieuwe zou waarschijnlijk ook goed verkocht hebben
Ik heb vooral genoten van de singleplayer campagne van Titanfall 2.
Jammer, heb echt genoten van zowel Titanfall 1 als 2. In het bijzonder de campaign van Titanfall 2 vond ik heel sterk.. Half Life 2 vibes..


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn