De beveiligingsupdates die Microsoft tijdens de Patch Tuesday van april heeft uitgerold, zorgen mogelijk voor een nieuw beveiligingsprobleem. Als onderdeel van de updates wordt een nieuwe lege map aangemaakt genaamd 'inetpub'. Die map blijkt gemakkelijk te misbruiken te zijn.
Beveiligingsonderzoeker Kevin Beaumont ontdekte dat de inetpubmap weer voor een nieuwe kwetsbaarheid zorgt. Het gaat om een denial of service-kwetsbaarheid in de servicingstack van Windows, waardoor gebruikers zonder adminrechten alle toekomstige Windows-beveiligingsupdates kunnen tegenhouden. Aanvallers kunnen hier misbruik van maken door een symbolische link aan te maken tussen de inetpubmap en een applicatie zoals Kladblok. Daarvoor heeft een aanvaller alleen reguliere toegang tot een Windows-machine nodig.
Als de kwetsbaarheid misbruikt wordt, geven toekomstige beveiligingsupdates op Windows een foutmelding of worden ze teruggedraaid. Updates worden dus niet geïnstalleerd, wat betekent dat nieuw gevonden gaten niet worden gedicht. Cybercriminelen kunnen daar dan misbruik van blijven maken, ook al zijn er al wel patches voor uitgebracht.
Volgens Beaumont is er maar één mogelijkheid om het probleem te verhelpen: als Microsoft er een oplossing voor uitbrengt. De beveiligingsonderzoeker zegt dat hij het probleem twee weken geleden bij Microsoft heeft gemeld, maar nog geen reactie heeft ontvangen.
Bij de Patch Tuesday-updates van april werd ook een nieuwe, lege inetpub-map aangemaakt in de systemdrive. Volgens Microsoft is die cruciaal voor beveiligingsupdates. De map is onderdeel van een patch die een kwetsbaarheid in Windows Process Activation dicht, geregistreerd als CVE-2025-21204. De kwetsbaarheid kan malware of een aanvaller bestandsbeheerrechten op systeemniveau geven. Met de patch is dat probleem opgelost en daarbij wordt dus ook die map aangemaakt. "Deze map moet niet verwijderd worden", waarschuwt Microsoft in de FAQ van de kwetsbaarheid.