Liberty Global, dat samen met Vodafone eigenaar is van VodafoneZiggo, overweegt de overname van twee kleinere Nederlandse glasvezelnetwerken. Dat maakt ceo Mike Fries bekend tijdens een congres in Londen. Mogelijk gaat het om Delta Netwerk en Open Dutch Fiber.
Volgens Fries zijn er veel gesprekken gevoerd met twee Nederlandse alternative network providers, waar tot nu toe niets uit is gekomen. "Maar ze zijn eigendom van private equity en op een gegeven moment kunnen het interessante kansen voor ons zijn", aldus Fries.
Hoewel de topman van Liberty Global geen namen noemt, gaat het mogelijk om de glasvezelnetwerken van Delta Fiber en Open Dutch Fiber. Deze beschikken namelijk elk over meer dan 1 miljoen glasvezelaansluitingen, waardoor Ziggo eenvoudiger op grote schaal toegang kan krijgen tot glasvezel. Delta Fibers glasvezelnetwerk valt onder Delta Netwerk. Onder Delta Fiber vallen ook de providers Delta en Caiway, die onder meer op Delta Netwerks glasvezelnet diensten aanbieden. Het is niet duidelijk of Liberty Global alleen Delta Netwerk zou willen overnemen, of heel Delta Fiber.
De eventuele overname van Delta Netwerk en Open Dutch Fiber zou Ziggo toegang geven tot meer dan twee miljoen glasvezelaansluitingen. Mocht er een overnamedeal gesloten worden, dan moet de overname nog worden goedgekeurd door de Autoriteit Consument & Markt. De ACM onderzoekt momenteel ook de plannen van Glaspoort om zo'n 200.000 glasvezelaansluitingen van Delta Netwerk over te nemen. Glaspoort is een joint venture van KPN en pensioenfonds ABP.
Eerder deze maand bracht persbureau Bloomberg naar buiten dat Liberty Global in onderhandeling is met Vodafone om zijn aandeel in de joint venture VodafoneZiggo over te nemen. De twee bedrijven zijn elk vijftig procent eigenaar van VodafeZiggo. Het is nog niet bekend of er daadwerkelijk een deal komt. Ook het Belgische Telenet is in handen van Liberty Global.