Warhorse deelt verhaaltrailer en systeemeisen Kingdom Come: Deliverance II

Warhorse Studios heeft een nieuwe verhaaltrailer gedeeld van Kingdom Come: Deliverance II. De ontwikkelaar heeft ook meer details bekendgemaakt over de pc-systeemeisen en consoleprestaties van de rpg. De game komt uit op 4 februari 2025.

In een post op X schrijft Warhorse dat pc-spelers minstens Windows 10Kingdom Come Deliverance II PC 64bit nodig hebben, 100GB aan vrije ssd-opslag en 16GB ram. Dat laatste loopt afhankelijk van de gekozen instellingen snel op tot 24GB en 32GB. Voor 1080p-resolutie met lage instellingen bij 30fps volstaan hexacoreprocessors die meerdere generaties teruggaan. Voor de gpu worden een Nvidia GTX 1060 6GB en een AMD RX 580 genoemd.

Voor 1080p- en 1440p-resolutie met medium of hoge instellingen vereist het spel niet de allersnelste hardware, al lijkt de Ultra-preset flink wat grafische rekenkracht nodig te hebben. Om 60fps te behalen bij 1440p of 30fps op 4k moeten gebruikers minstens een RTX 4080 of RX 7900 XT hebben.

Naast de pc-versie heeft de ontwikkelaar ook meer details vrijgegeven over de verschillende prestatiemodi van de Xbox Series X/S en de PlayStation 5 (Pro). Daarbij verandert de resolutie, die via upscaling wordt behaald, en het aantal fps dat het spel zal proberen te behalen. De PS5 Pro-versie ondersteunt PlayStation Spectral Super Resolution-upscaling en is de enige console die 60fps kan bereiken op 4k-resolutie.

Kingdom Come Deliverance II Console

Warhorse Studios kondigde Kingdom Come: Deliverance II in april aan. Net zoals het origineel uit 2018 speelt het verhaal zich af in de late middeleeuwen in Bohemen, tegenwoordig Tsjechië. Spelers kruipen opnieuw in de huid van het hoofdpersonage Henry. De game stond aanvankelijk gepland voor 11 februari 2025, maar de ontwikkelaar heeft dat met een week naar voren getrokken. Tweakers publiceerde eerder dit jaar een preview van de aankomende game.

Door Idriz Velghe

Redacteur

06-12-2024 • 20:34

29

Reacties (29)

29
29
22
1
0
3
Wijzig sortering
Hmm speel altijd 1440p 60fps, en heb nog een rtx 3090 en i7 12700k.

Vallen blijkbaar beide inmiddels onder recommended voor 1440p… 😳
Ik kan niet zien of deze systeemeisen voor PC met of zonder upscaling zijn. Op consoles is zo'n beetje alles behalve 1080p30 geüpscaled, dus wellicht dat DLSS je weer in het ultra-segment krijgt.

Ik vond bij de eerste versie het spel ook al heel extreem focussen op renderkwaliteit boven performance, het was een van de eerste spellen die mijn GTX1080 echt regelmatig op zijn knieën kreeg. Ik vermoed dat dat zich hier voortzet.
kan helaas geen bron vinden maar op reddit word gezegd dat de community manager heeft gemeld dat dit allemaal native resolutie is

als ik de bron vind plak ik hem in een edit

EDIT GEVONDEN https://x.com/SirTobi28/status/1864805678650659217

[Reactie gewijzigd door atthias op 6 december 2024 21:50]

Zou zelf ook niet aanraden om native te spelen. Zie zelf het meerwaarde niet aangezet upscaled en native lastiger te onderscheiden zijn als het om hogere resoluties gaat.

Speel zelf met de 4080 super en heb liever hoge fps met upscaled dan native 4k en dan een aanslag op mijn fps
Ik denk dat er dan ook ray-tracing dingen aanstaan.

Als je die uitschakeld en wat andere zaken die het vooral lekker zwaar maken, zit je gauw goed denk ik.
je 3090 is een stuk sneller dan die 4070, dus je valt er ruim binnen
4070! Fake Generation en kiek hum goan, Jonguh!
Als systeemvereisten naar de 40xx serie springen, is het meestal omdat ray tracing veel te veel impact heeft en ze dan met alleen gewone DLSS er niet meer geraken.

Dan hebben ze ook de DLSS frame duplication generation nodig waarmee ze tussen de frames in er een extra interpoleren om de framerate te verdubbelen en die is alleen maar vanaf 40xx serie vrijgegeven door Nvidia.

Persoonlijk ben ik geen fan van die DLSS frame generation als redmiddel voor slechte performance, een slecht getimede 15fps blijft een miserabele 30fps ervaring met alle problemen in timings en stutters nog aanwezig. Het is een garbage in, garbage out systeem. Het verhoogt de latency ook nog want het moet wachten tot het 2 frames heeft voor het het frame ertussen in kan maken.
Het kan wel leuk zijn om van een goed getimede 120fps nog hoger te gaan, maar zo wordt het niet bedoelt of gebruikt.
Volgens mij heeft juist de 4000 series van Nvidia niet die dubbele frame time wachten voor frame generation zoals jij aangeeft, pakt die generator een technisch pad met minder latency. Of is daar iets te negatieve veranderd? Amd fsr en Intel ken ik niet zo, daar vast ook slimme koppen.

Ben er tegelijk zelf ook geen fan van. Dynamic upscale liever zelfs niet, frame generation al helemaal liever niet. Wat je zegt kan het er ook allemaal eens compleet naast zitten terwijl het gemiddeld wel goed gaat, zulke risico's heb je met frame generation al helemaal.
Het is pas vanaf de 4000 series dat de frame generation er is, niet ervoor. Voor 3000 ondersteunen ze het niet.

De langere frametime is niet te vermijden omdat ze uit 2 frames interpoleren. Daarvoor hebben ze beide frames nodig en moeten ze dus op de tweede wachten voor ze het frame ervoor kunnen berekenen.
De eerste Kingdome come heeft mij behoorlijk verrast. Vond het verhaal echt super tof en het voelde ook vernieuwend om onderaan de ladder van de maatschappij te beginnen. Kijk dan ook onwijs uit naar dit tweede deel wat in theorie nog beter gaat zijn dan het eerste deel, hopelijk blijkt dat ook zo te zijn.
Echt een top spel die eerste! Was op gamescon destijds net voor release, kende hun nog niet. Weinig wat me echt trok dat ik ervoor in de rij wou staan toen (ligt aan mij, mijn smaak in games is gewoon ouderwets denk ik), behalve hun. Ik zag ze en dacht meteen "die wil ik testen". Klein standje, zeker tussen de rest, maar gasten liepen rond in metalen armour. Dus ik in de (best korte) rij en preview spelen. Had niet zo'n goed gevoel bij een game gehad sinds The Elder Scrolls IV: Oblivion. En dat zegt wat!

Sowieso, het idee van een historisch accurate middeleeuwse RPG is best gaaf. Het had wat kleine dingen niet klopten en wat fantasy-ish waren (veel mensen met gescheurse of gepatchde kleding ondanks dat men kleding indertijd bijna ontzichtbaar kon repareren, lace-on sleeves die niet helemaal vastgesnoerd waren, helms die bestonden naar zeldzaam waren die opeens door alle guard gedragen werden, om nog niet te beginnen over hoe ze paard rijden, etc), maar was toch veruit het spel wat dat dat het best bereikt heeft. En ook nog op een heel meeslepende manier. Blijken magie en draken dus niet nodig voor een episch avontuur. Dat was voor mij echt een uniek selling point, samen met dat ze niet bang waren voor ouderwets complexe RPG gameplay-elementen terwijl veel RPG franchises juist alles versimpelden of gestopt waren.

Dus ja, heb wel hoge verwachtingen van deze :p .

[Reactie gewijzigd door Cambionn op 6 december 2024 23:31]

helemaal akkoord, de wereld voelde ook ontzettend dense en uniek. gaf je echt zin om een richting uit te gaan gewoon om te zien wat je allemaal tegenkomt. dat zou het paradepaardje moeten zijn van elk open world spel, dit in tegenstelling tot de vele verijdelde boodschappenlijsten die al zijn uitgekomen de voorbije jaren

[Reactie gewijzigd door penicks op 7 december 2024 03:21]

Grappig en toevallig; Oblivion staat bij mij ook ergens bovenaan als tofste game ervaringen ooit.
Klinkt alsof ze het flink geoptimaliseerd hebben!

Één van mijn irritatie met het origineel is dat het nog steeds niet écht soepel draait op mijn toch echt wel heel minder oude build dan dat het spel is.

Ik bedoel, het draait prima boven de 60fps op medium-ish settings zelfs op wat hogere settings, maar 144hz kan ik zelfs op low vergeten.
Niet alleen dat, maar ook flikkerende schaduwen die je zelf diende op te lossen door de config aan te passen, model/texture pop-in die gek genoeg met name zeer zichtbaar werd na het installeren van de DLC (niet volledig op te lossen met de config, heb alles geprobeerd...), bugs en leemtes in quests die uiteindelijk nooit gefixt zijn, zelfs in de main quest line...

Ik heb KCD1 altijd als een ruwe diamant beschouwd. Werd daardoor helaas op een gegeven moment te murw om het helemaal uit te spelen. Bang als ik was dat m'n keuze in een quest niet begrepen zou worden, ging ik quests bij aanvang maar googelen, en dan gaat de lol er snel af. Jammer, want het was tegelijk een geweldige ervaring. Vooral de wijze waarop je jezelf ontwikkelt en in het spel groeit (qua combat, het leren lezen en eigenlijk ook alle andere character traits).
De eerste versie was een mooie start. Had inderdaad wel last van performance problemen bij gevechten met meerdere NPC's. Maar oude hardware uit 2015 moeten we daarbij maar niet als referentiekader beschouwen.

De eerste versie verdiende naar mijn impressie de nodige inspanning om de game goed te leren. Kom je er goed in dan biedt de game veel diepgang en authenticiteit. Bij mij kwam de game stil te liggen door andere drukte en ik voel mijzelf nog steeds ongemakkelijk dat ik haar niet weer eens opgepakt heb.

Misschien geeft ook zoiets een impressie dat deze tweede versie zeker iets is om te volgen. Maar ja, in mijn geval zou dat toch echt eens nieuwe hardware betekenen.

Ben heel benieuwd wat ze met de feedback uit de eerste game hebben gedaan en hoe deze game zich verhoudt tot de eerste versie.
Ik hoop dat ze verder gaan op deel 1 qua gameplay, maar dan wel wel een stuk stabieler vanaf dag 1. Beetje euro jank mag er nog wel in zitten, blijft toch zijn charme hebben ;).
Maar jammer dat je de game aan de kant hebt gelegd en niet meer opgepakt. KCD blijft een van mijn meest favoriete games. Ik zou zeggen pak hem op, verdiep je in het zwaardvecht mechanic en ga er weer lol aan beleven. Merkte dat toen ik het zwaardvechten echt onder de onie had het echt leuk vond. Gevechten zijn dan nog steeds uitdagend als je niet op let. Ook de DLC a Women’s lot en the amarous adventures of the bold sir hans capon waren echt goed. Ik was helemaal verslaafd en had na 3 maanden 175 uur erin zitten :D
Een 7900XT voor 60fps op 1440p. 800euro videokaart om het een beetje speelbaar te hebben. Bizar hoor.
Of is dit met ultra instellingen?
Dat is voor ultra. Veel duidelijker konden ze het niet maken. Op medium is een 3060 Ti of 6700XT al voldoende.
Hoop dat deze op dag 1 speelbaar is. Want deel 1 was echt een bug galore eerste klas.
De normale ps5 had toch al een hdmi 2.1 kabel?
Veel geheugen, maar voor de rest erg netjes. En geheugen is tenminste betaalbaar. Hopelijk ook DLSS om 'm naar 1440p te krikken. Ziet er toch beter uit dan native 1080, ondanks de lagere interne resolutie.
Wat kijk ik hier naar uit zeg! Afgelopen jaar KCD opgepikt voor €5,- in de steam sale, maar wat een fantastische game is dat. Echt genoten.

Echt een volle meeslepende ervaring. Meerdere malen de tranen over mijn wangen gelachen bij sommige quests met Sir Hans of Father Godwin. Het dialoog of de absurditeit van quests die ze erin hebben zitten is erg verfrissend en zorgt voor de nodige humor.

Daarnaast is de historische nauwkeurigheid natuurlijk ook een hoogtepunt en je kan duidelijk merken dat dit hoog in het vaandel staat bij Warhorse en de ontwikkelaars van de game. Locaties, personages, pantsers, wapens en zelfs de religieuze aspecten.

Verder zitten er verschillende soorten minigames in die best relaxed zijn zoals potions brouwen. en dat allemaal ondersteund door een fantastische soundtrack om het af te maken :)

Ja dit was voor mij een top 3 game van de afgelopen 2 jaar die ik gespeeld heb. Samen met BG3 en Disco Elysium. Ik kan niet wachten op de release!
Een 4080 voor 4k 30fps.
Kost je 1200,- alleen voor de kaart maar dan heb je ook iets dat na 2 jaar al niet meer genoeg is.

Ben pc gamen een beetje bue geworden
Niet meer genoeg waarvoor? Je kan toch nog prima op 4k 30fps draaien?
Er wordt ook domweg verwacht dat iedere game generatie er weer beter/mooier uit ziet. Dat kost ook GPU rekenkracht en zal op dezelfde hardware ten koste gaan van de framerate want upscaling vinden we ook vies...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.