FIFA partnert met Konami voor e-sportstoernooi

Voetbalbond FIFA gaat met Konami samenwerken voor zijn FIFAe World Cup-tournament. Het toernooi wordt gespeeld met de free-to-playgame eFootball van Konami. Later dit jaar vindt het eerste e-sportstournament plaats.

De nieuwe samenwerking begint later dit jaar met twee wedstrijden rondom eFootball, schrijft GamesIndustry.biz. Een van de wedstrijden wordt alleen op mobiele apparaten gespeeld, de andere op consoles.

De kwalificatierondes zijn direct begonnen. Aan het einde van iedere ronde wordt een winnaar gekozen. In totaal mogen achttien landen deelnemen aan de wedstrijden, waaronder Nederland, Engeland en Frankrijk. België zit niet bij de deelnemende landen. Meer informatie over de kwalificatierondes is te vinden op de website van de FIFAe World Cup.

FIFA organiseerde de FIFAe World Cup in het verleden met EA. De dertigjarige samenwerking tussen de twee werd in 2022 echter beëindigd, nadat de twee het niet eens konden worden over een nieuwe deal. Eerder startte FIFA ook al een FIFAe World Cup-wedstrijd met Rocket League.

Door Eveline Meijer

Nieuwsredacteur

10-10-2024 • 14:29

16

Submitter: Xtuv

Reacties (16)

Sorteer op:

Weergave:

Konami... Tijd niets van gehoord, al is dat misschien omdat ik na de msx-tijd niet zo veel computer spelletjes meer speel Maar in de msx-tijd was konami wel een redelijke garantie op goede kwaliteit.

Enneh, wie deed de (fifa) voetbal spellen voordat EA het deed? Volgens mij was Konami daar toen ook al mee bezig.
Niet helemaal, Konami is van ISS (international superstar soccer), maar die kwam pas nadat EA al bezig was met zijn EA (welke Fifa international soccer heette), in 1994 kwam de eerste Fifa 1995 uit, jaar voordat Konami kwam. De enige 'grote' die ik ken voor die tijd is Sensible soccer voor Amiga en DOS uit 1992.

Maar Konami doet al sinds de eeuwwisseling mee met de jaarlijkse voetbalgames, EA met Fifa en Konami met PES, die nu paar jaar onder efootball is gegaan en sinds 2023 EA nu voortaan FC heet vanwege einde van de licentie met Fifa.
Dat komt omdat een aantal jaar geleden de leiding van Konami door het lint ging, gemeen gingen doen tegen hun werknemers (op z'n zachtst gezegd), schopte Kojima de straat op, stootte de gaming divisie af en gingen zich richten op Pachinko. De hashtag #fuckkonami was geboren. En zo eindigde het verhaal van een van de grote, gerespecteerde devs van Japan in mineur.

De remakes van Silent Hill 2 en Metal Gear 3 (uiteraard niet door hunzelf gemaakt) zijn er waarschijnlijk ook alleen maar gekomen omdat Konami het geld rook wat Capcom verdient met hun Resident Evil remakes. En af en toe komt een externe developer met een nieuwe game met hun licentie zoals onlangs nog Contra: Operation Galuga, een remake van de eerste Contra.
En hoe gaat men dit oplossen met het ontbreken van veel licenties die wel in de FIFPro licentie zitten en/of wel bij EA zitten maar niet bij Konami?

Toernooi met een boel nep namen, nep clubs, etc.?? :o
Er zal vast wel even speciaal hiervoor een importfile komen om dat op te lossen.

Klinkt wel een beetje als "EA een hak zetten".
Dit heeft niks te maken met de Merknaam FIFA, die Konami dan ook niet gaan gebruiken.

Het gaat om het gebruik binnen de game bij een tournooi event.
Denk niet dat Konami 4-9 miljard wil betalen voor licenties, dus ben benieuwd!
Op basis van deze summiere details klinkt het alsof de FIFA de initiatiefnemer is, en ze EA een hak willen zetten. Denk niet dat Konami hier veel voor hoeft in te leggen, in ieder geval niet de belachelijke bedragen die ze aan EA vroegen.

(Flink wat aannames en flink kort de bocht, maar mijn brein schiet in een keer naar de conclusies gezien het verleden tussen alle partijen).
Ik denk niet dat Fifa 'zomaar' een FC gelijke game op tafel kan zetten, die aanfluiting van eerder dit jaar (naam zelfs vergeten) en de tientallen pogingen van Konami zullen daar weinig impact in hebben. Ze wilde gewoon meer hebben omdat EA ziekelijk veel geld verdiend met de game, EA ziet blijkbaar genoeg bestaansrecht zonder Fifa licentie.

Maar als deze game maar ergens gebaseerd zal zijn op PES, dan verwacht ik bar weinig van het spel, misschien gooien ze de misgelopen miljarden in wat marketing om de game 'esport' waardig te maken, maar dat was Konami de afgelopen 3 jaar ook al niet gelukt (en de huidige esport footie nog steeds EA is).

Goed, FC 25 heeft geen goeie start, dus ze hebben mogelijkheden, maar ik verwacht nu al een simpele 1vs1 voeltbal game, met esport gedachte zou een 5v5 of zelfs 11vs11 proclubs een veel interessanter concept voor esport zijn.
Ik denk ook niet dat het in dit geval of het is te doen om emotioneel "een hak zetten". Alsof het een irrationele niet-commerciële beslissing is geweest.
Die hoge vraagprijs kwam waarschijnlijk alleen maar omdat de FIFA dacht dat EA die naam nodig had om een game te verkopen en dat EA bang was de naam kwijt te raken.

Nu blijkt dat EA sports FC nog steeds als zoete broodjes over de (digitale) toonbank vliegt en er op Konami na niemand anders een fatsoenlijke footie kan maken zal de FIFA zijn vraagprijs voor de licentie toch wel aanzienlijk moeten laten zakken willen ze zich weer echt aan een spel gaan verbinden.
Althans, dat vermoed ik :)
PES is weer terug ja :9~
Op basis van jouw bericht eens een gameplayvideo bekeken van PES, gepost 3 weken geleden.

Wat hebben ze met deze game gedaan joh? Het is echt nog lelijker dan het ooit was. De bal beweegt zo onnatuurlijk, contact tussen spelers of bal dat er echt niet uitziet... wat zonde zeg. Het is blijkbaar moeilijk om een fatsoenlijke, realistische sportgame te maken.
Nee, PES is niet terug. Het is eFootball.
Ben blij dat ze de naam hebben gescheiden, PES was, ondanks enkele aandachtspunten, toch best goed, vergeleken met het laatst genoemde.
Slim, nu heeft FIFA z'n eigen game ;)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.