Google werkt aan synchronisatie tabbladgroepen in Chrome

Chrome-gebruikers kunnen binnenkort hun mappen met opgeslagen tabbladen op meerdere apparaten bekijken en bewerken. Daarnaast is Google bezig met het uitrollen van tabbladgroepen naar de Chrome-app op iOS. Dit was al beschikbaar in de Android-versie van Chrome.

De tabbladmappen kunnen binnenkort op meerdere apparaten worden bekeken, zolang de gebruiker op die apparaten is ingelogd met zijn Google-account. Met de tabbladgroepfunctie kunnen gebruikers meerdere tabbladen opslaan in een eigen map, bijvoorbeeld bij het plannen van een reis, schrijft Google.

Verder is de functie voortaan ook beschikbaar in de iOS-versie van Chrome. Om een groep te maken moet de gebruiker naar het tabbladmenu in de browser. Vervolgens selecteert de gebruiker het gewenste tabblad en houdt deze een paar seconden ingedrukt. Dan verschijnt een menu dat de optie 'Add Tab to New Group' bevat. Via deze optie geeft de gebruiker de groep een kleur en een naam. De volgorde waarin de tabbladen staan kunnen ook worden gewijzigd.

Chrome tabbladen
Bron: Google

Door Loïs Franx

Redacteur

10-09-2024 • 19:17

15

Reacties (15)

15
15
10
0
0
2
Wijzig sortering
Ik vind het toch wel gevaarlijk dat ze het verschil tussen bladwijzers en tabbladen steeds minder duidelijk maken. Zo was er laatst nog een topic hier op GoT van iemand die na een update al z'n tabs kwijt was..
Zodra je Chrome afsluit verdwijnen toch alle tabbladen?
Da's een optie. Typisch krijg je trouwens ook weer terug met ctrl-t (mocht je keer per abuis chrome afsluiten)
ctrl + shift + t om de gehele vorige sessie te herstellen
Wat jullie hier beschrijven is niet in lijn met Googles eigen handleiding.

Ctrl+t opent een nieuwe tab (herstelt niet) en met ctrl+shift+t herstel je de laatst gesloten tab, niet het venster.

https://support.google.co...y=%2Ctab-window-shortcuts
Tenzij je meerdere Chrome vensters met tabbladen hebt. Als je dan per ongeluk 1 venster sluit met al die tabbladen, en dan ctrl+shift+T doet, zal dat venster en dus ook alle tabbladen opnieuw geopend worden.
Ik denk dat je een tabblad groep bedoelt?
Nee, echt losse tabbladen in een apart Chrome venster (op Windows iig).
Ah, die is wel handig. Was bekend met Ctrl-t om gesloten tabs weer te openen, maar Ctrl-Shift-t opent een compleet gesloten window met tabs.
Klopt, via de geschiedenis kun je al je tabs opnieuw openen, zelfs na een herstart van de pc.

Tegenwoordig geeft Chrome ook de tip om de laatst gebruikte tabs te heropenen.
Op je telefoon niet, en op je PC kun je ctr/cmd + shift + t gebruiken om de laatst geopende tabs opnieuw te openen, of als je je PC nooit afsluit laat je ze gewoon open staan.
Het probleem zit 'm vooral in dat soms bij een update deze data verwijderd wordt en je tabs dus niet opnieuw kunt openen.
Wellicht dat dit meer in de richting is van de workspaces in Edge. Vind dat op zich wel handig voor research omdat bladwijzers al snel zo'n lijst wordt en workspaces je te tabjes gewoon hebt die gesynced worden en zelfs te delen zijn met andere edge gebruikers. (Cookies en sessies e.d. natuurlijk niet).
Deze functie was er toch al lang? Ik groepeer tabs in een groep, dan met rechtse muisklik op "groep opslaan" . Daarna komt deze overal terug in de bladwijzerbalk.
Kan dit ook een groep startpagina's openen in een 2de chrome venster? Of als chrome al open is, nogmaals je groep startpagina's openen bijv.

Want daar zoek ik al een tijdje naar, die functie zou handig zijn.
Een groep pagina's openen kan je in ieder geval in Firefox doen door op de bladwijzerbalk een map aan te maken met bladwijzers erin. Dan heb je onderaan die map een 'Alle openen in tabbladen', waarmee je in 1 keer al die links in tabbladen opent. Met Shift-click daarop opent die ze ook in een nieuw window. Ik ga er van uit dat je dit onder Chrome ook kunt doen, en anders zijn er waarschijnlijk extensies om dit mogelijk te maken.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.