Gerucht: Kioxia stopt met 30 jaar oude ssd- en optischedrivefabrikant Plextor

Kioxia stopt naar verluidt met het meer dan dertig jaar oude merk Plextor. Laatstgenoemde was tot 2010 een zelfstandig merk dat onder meer optische drives ontwierp. Daarna maakte het ssd's als onderdeel van Philips & Lite-On en, sinds 2020, Kioxia.

De site van Plextor verwijst sinds begin dit jaar naar de site van Solid State Storage Technology, ontdekte het Chinese Hkepc. Ssstc is een dochteronderneming van Kioxia, voorheen Toshiba Memory, die eveneens ssd's maakt, al zijn die in tegenstelling tot de producten van Plextor enkel bedoeld voor de zakelijke markt. Ssstc gaat volgens Hkepc de garanties van de reeds uitgebrachte ssd's van het opgedoekte merk afhandelen.

Plextor werd in 1985 opgericht en heeft een groot scala aan producten ontwikkeld, waaronder flashgeheugen, harde schijven, floppydiskdrives, digitale videorecorders en cd-dvd-branders. Het bedrijf werd in 2010 verkocht aan de joint venture Philips & Lite-On Digital Solutions Corporation. In 2019 nam Kioxia de ssd-divisie van Lite-On over voor omgerekend 149 miljoen euro, waardoor het onder meer toegang kreeg tot het merk Ssstc en de ssd-afdeling van Plextor. De laatste ssd die onder laatstgenoemde naam werd uitgebracht, was de M10P uit 2021.

Plextor M10P
De M10P-ssd uit 2021, vermoedelijk het laatste product dat onder de Plextor-naam is uitgebracht

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

04-01-2024 • 11:33

112

Reacties (112)

112
112
52
0
0
52
Wijzig sortering
Wow, dat merk was bij mij eerlijk gezegd helemaal van de radar verdwenen. Hun CD/DVD branders waren zo'n kwart eeuw geleden wel zo'n beetje de benchmark voor deze productgroep.
Vergeet de software niet, CloneCD en later Nero Burning ROM had je ook nodig om games met beveiliging te kunnen kopiëren.
En vergeet good old CDRWin niet. Destijds goed voor al mijn PS1 backups :)
Ik mis hier vooral Alcohol120%
Dude jij tovert hier ff nostalgische namen tevoorschijn haha. Die namen gezamenlijk met gamecopyworld heb ik heel maar dan ook heeeeel vaak voorbij zien komen.
...en dan had je nog crazy bytes :)
En vergeet Twilight niet :)
Dat waren toch best fijne CD's in de tijd dat internet nog met een modem moest
Internet behalve glasvezel maakt nog steeds gebruik van modulatie/demodulatie.
Ooit eens bij Planet op de helpdesk..

Klant : Nee mensen het ligt aan jullie, ik ben een ITer en weet dat het niet misgaat bij mij.

Ik : Okay nou ik moet echt wat stappen doorlopen. Welke lampjes branden er op uw modulator demodulator... gigantische berg krekels... ik zeg modem..

Klant : Luister ik ga geen moeite doen, het ligt aan jullie.
Ik : Snap ik maar ik kan niet verder, welke kleur?
Klant : Ik loop er naar toe, nou zie je de volgende lam...... klik tuuuuuuuuut...

Ik : checkt systeem 30 seconden later.. alles groen. Whaha goede oude tijd :P
Bergen voorbeelden van dit soort mensen aan de lijn gehad :D
'Oh, u bent IT-er? Wat is uw IP adres?"
.....
'Ah, die weet u even niet te vinden. Is niet erg, beginnen we gewoon even bij de lampjes op de modem'.
in een computerwinkel gewerkt....kwam een klant die had een PC met CD-rom speler gekocht. Deze ware toen nog niet zo lang uit. Klant was super tevreden over de super PC. Hij had enkel 1 euvel. Bij het opnieuw opstarten sloot zijn koffiebeker houdertje steeds! :+ 8)7
omg haha

Mijn eerste begin met pc was ook fijntjes ;) ik d8 het allemaal wel te weten. Nvidia TNT2 gekocht, ingebouwd. Maar dacht je dat ik dat ding aan de praat kreeg... telkens kwam mijn Voodoo3d als videokaart in beeld. Ik werd gek, Windows wel 5 keer opnieuw installed. 05:30 dacht ik, laat ik eens achter de pc gaan liggen.. ooow hej wat gek, mijn monitor loopt naar de ingebouwde videokaart laat ik het kabeltje eens ompluggen... toen kon dit toen nog jonge jochie eindelijk naar bed om een uur later wakker te moeten worden want school haha.
oooh man wat heb ik er daar een berg van voorbij zien komen haha
Nero Burning Rome :*)

(Een bekend historisch voorbeeld van een false flag / conspiracy, uitgevoerd onder keizer Nero)
En ook nog Clone DVD en AnyDVD :) voor het kopiëren van films

Ik heb ook meerdere Plextors in mijn bezit gehad
Nog nostalgischer... (tromgeroffel)

VGAcopy
Kon je daar ook cd's en dvd's mee kopiëren?
Ik weet niet meer welk programma ik gebruikte voor floppies te kopiëren.
Dacht dat het PCTools was.

Weet alleen dat ik ook vaak aan het debuggen was om de naam van copyright te verwijderen van spellen

Maar dat was van 1983 tot en met 1990. Daarna verloor ik mijn interesse daarin
Eens. Ik herinner mij dat het vroeger met branders een Plextor was of niets. Maar het is inderdaad zo dat ik sinds de millenniumwisseling af aan geleidelijk steeds minder aan het merk ben gaan denken.
Ik had destijds (1996?) een Ricoh RS-1060C maar zoals deze test uitlegt was het niet veel soeps :/ Toen kwam de Yamaha CDR400 met z'n gammele lade en die was al veel beter (ook volgens deze review) want toen ging het "branden" al op 4x in plaats van 2x :)

De Plextor 40TS kwam pas in 1998 (volgens de oorspronkelijke manual), wellicht waren er al eerder branders van Plextor maar dat kan ik zo niet terugvinden.

Was iig een leuke tijd 8-)
Volgens mij waren er ook een paar Lite-On wat een goed alternatief was, iirc soms zelfs beter met aangepaste firmware omdat de controller hetzelfde was als die van Plextor? Dit is echter zo lang geleden, corrigeer mij gerust!
Correct Lite-ON en ook Philips waren altijd erg goed. Philips vooral ook in het lezen van slechtere CD's met krassen etc.
Maar Philips kon tot 800MB CD's branden in overburn, met Plextor kwam je, met de juiste CD's, tot 850MB...

Je kon ze daarna alleen bijna nergens lezen, maar details hou je altijd...
Ik heb hier nog een Lite-on DVD brander in mijn pc zitten en een LG DVD lezer. De Lite-on is wel luidruchtger dan de LG als hij draait. Ik gebruik ze natuurlijk amper nog.

[Reactie gewijzigd door Fredi op 22 juli 2024 22:26]

Nice!, Inderdaad, maar toch bouw ik er nog steeds altijd 1 of 2 in. Ik wil minimaal discs kunnen uitlezen. Niet dat ik zo vaak een pc in elkaar zet.
Idd bij mijn MSI grafische kaart 1070Ti bijv. werd nog een cd of dvd met drivers en software bijgeleverd en dan heb je wel een lezer nodig. Maar dat is dan ook om eenmalig eens te bekijken. Updates v die drivers/software moet je toch vd MSI/Nvidia website halen later.
Bij heel veel hardware zit nog altijd een dvd bij hè.
Grappig, ook het eerste waar ik aan dacht bij deze naam. Als je een goede brander wilde hebben moest het een Plextor zijn. Het was dan geen Plextor volgens mij, maar ik weet nog de eerste keer dat ik ergens rond 1996 (?) een interne cd-brander met eigen ogen zag bij @mrknowitall met gouden schijfjes om te branden. Magisch om zoveel data zelf op een cd te kunnen zetten en/of zelfs je eigen muziek cd's te kunnen maken. Herinner me het nog als de dag van gisteren hoe bijzonder dat was.

Denk dat ik zo rond 1994 voor het eerst überhaupt zelf een Sanyo 2x cd-rom-speler had. Waarvan ik toentertijd dacht dat Sanyo één of ander onbekend B-merk was omdat ik er nooit eerder van had gehoord. Maar blijkbaar als ik een oud Tweakers-bericht er op terug lees hebben Sanyo en Plextor wel íets met elkaar te maken.
Idem, op het schoolplein was een cd-schrijver het van het. :)

Te beginnen bij single-speed en later tot 32x als ik me nog goed herinner.

30 jaar geleden :)
We worden oud. Mijn nu 91-jarige Opa (mijn Super Opa) die brandde Twilights voor mij.
Ik kocht die Twilight cd's en kopieerde die vervolgens voor mijn vrienden.
Deelden we de kosten.

Pure nostalgie
En dan de pc met rust laten of anders "buffer underrun" en dat was het dan. Later had je branders die daar lak aan hadden.
Sanyo is nu volledig overgenomen door Panasonic.
Ha ja same here. Las de naam en ineens kwam er weer een Regroup PZZ Lan Party naar boven uit 2003 waar ik een extra bigtower vol met Plextors meenam om parallel aan de Counterstrike sessies en wedstrijden de hele inhoud van het lokale DC++ netwerk op spindels met CD's te branden _/-\o_
Was dat niet in Hengelo? Of was dat Drome?
Nam mijn bureaustoel gewoon mee en een matras. Good old days.
Hengelo was Drome idd, geweldige tijd :D
Inderdaad ja!
Ik denk zelfs dat ik m'n Plextor dvdburner nog ergens heb liggen. Menig schijfjes gebrand :)

edit:
net 's in mijn rommelhok gekeken. Ik heb hier nog:
* een PX-716A CD/DVD-RW uit 2005
* een PX-40TSi CD-ROM uit 2000
* een PX-W124TSi CD-RW uit 2000
Alle 3 lekker vergeeld ondertussen :+
Enkel jammer dat die recentste ook nog een PATA interface heeft, anders zou ik die ook nog sporadisch gebruiken. Nu heb ik een NEC in een SATA>USB enclosure zitten voor die 1 of 2x op een jaar dat ik nog eens een CD/DVD moet branden.

[Reactie gewijzigd door freeco op 22 juli 2024 22:26]

Ik heb ondertussen alweer 10 jaar geleden een Samsung gekocht, direct op USB, die was toen 22,5 euro en hij werkt nog steeds. Alle pc's die ik voor onszelf en anderen heb gemaakt zijn daar voorheen mee geinstalleerd, de laatste was een sbs installatie van een servertje. Maar nu is het puur om nog iets van dvd te kunnen trekken, bizar hoe die tijd gaat.
Waarom niet gewoon direct een usb stick gebruiken? Minder gedoe en het overzetten van de installatie bestanden gaat een stuk sneller.
Dat klopt, maar de El Torito-standaard wordt op oude mobo's niet ondersteund. En dan moet je wel met een schijfje aan de slag.

Toegegeven, da's wel heule ouwe meuk, maar hey, we zitten nu eenmaal op T.net! :+
Met SBS ging dat toen nog helemaal niet. Daar had je zelfs een diskette voor nodig (bij 2003 nog, uit m'n hoofd, later weet ik niet meer) toen de diskettes allang niet meer in gebruik waren.
De laatste Plextor voor mij (welke ik nog immer bezit) was hun beste CD-brander, de Plextor PlexWriter 52/24/52A.
Ik heb nooit Plextor gekocht omdat die veel te duur waren. Bij mij zit er een Lite-on in en LG lezer.
Hij was elke cent waard. Plextor was ook nog eens veel stiller, en aangezien ik als tiener destijds de PC op de slaapkamer had staan was het ook een aangenaam iets. Dat was ook de reden om voor Zalman oplossingen te gaan inclusief het passief koelen van mijn Geforce 4 ti4200 destijds.

Het waren mooie jaren voor hardware in tijden dat het nog betaalbaar was.
Die Lite-on brander is idd wel redelijk luidruchtig maar de LG dvd lezer is vrij stil.
Ik heb nog wel plek hoor voor een IDE device :)

Plextor was inderdaad wel een begrip. Menig variant gehad van CD-RW tot DVD-RW. Hele collecties aan films mee op cd’s gebrand.
Sata>usb heb ik ook, maar dan voor 2× LG Bluray drives.

Heb nog ergens een Plextor liggen iirc. Eens uitproberen.
Ja de beste. Heb er nog een paar liggen helaas scsi waar ik geen moderne controller voor heb.
En ik heb er een vorig jaar weg gegooid omdat ik die niet meer nodig had :)
Wow, dat merk was bij mij eerlijk gezegd helemaal van de radar verdwenen. Hun CD/DVD branders waren zo'n kwart eeuw geleden wel zo'n beetje de benchmark voor deze productgroep.
Heb er nog steeds eentje in de doos staan, inclusief alle toebehoren.
Stukje computergeschiedenis, vind ik.
..totdat Samsung dacht: "da kunnen wij ook maken". Zoals bij veel electronica.
was leuk; plextor 'burn tower' en maar mtv-brown / twilight cd's bakken voor de school om vervolgens voor 50gulden snoep bij de jamin te halen :)
was leuk; plextor 'burn tower' en maar mtv-brown / twilight cd's bakken voor de school om vervolgens voor 50gulden snoep bij de jamin te halen :)
Oh, da's waar ook. Bij mijn toenmalige werkgever hadden we ook zo'n ding staan. In de tijd dat de klanten niet alleen een veelvoud van papieren documentatie wensten, maar ook op cd's.

Dat apparaat werd inderdaad ook voor hele andere zaken ingezet O-)
Zo herkenbaar. CD hoesjes in kleur kopiëren bij de supermarkt voor premium service 😅
Dat was best omslachtig, daarom had ik later een scanner gekocht. Een Canon, als ik het mij nog goed kan herinneren.
Klopt. Later ging ik ook kleuren printen op kosten van m’n pa. Haha.
Een lide 20?

Die heb ik gehad.. voor kleur 3 passes. Duurde een eeuwigheid, maar dan had je ook wat.

[Reactie gewijzigd door dabronsg op 22 juli 2024 22:26]

Twilight- en Crazybyte CD's/DVD's.
Sssssttt...duistere zaakjes waren dat toen.

Nog steeds een P1 166 staan met Windows 98, 2 SCSI Quantum Fireball HDD's, een Plextor CD reader & writer. Was top spul! Tenminste geen hikjes in je audio CD's.
Een kennis van me runde tienpiek.nl, die Linux install CDs fikte en per post opstuurde. Daar verdiende hij een flinke berg geld mee. :D
Beste schijfjes waren natuurlijk ook de Plextor Taiyo Yuden :)
Beste schijfjes waren natuurlijk ook de Plextor Taiyo Yuden :)
Man, oh man.
Hele torens van die schijfjes zijn er bij mij doorheen gegaan.
Maar ze kunnen helaas qua gemiddelde levensduur nog steeds niet op tegen een goede portable HDD.
2 of 3 jaar geleden nog wat zooi uit archief moeten plukken en de nog net geen 15 jaar oude TYs hadden het toch echt opgegeven; ondanks dat ze altijd onder zo ideaal als praktisch mogelijke omstandigheden opgeborgen zijn geweest.

Portable HDD uit die tijd? Geen problemen.


Maar goed; 'disc-rot' krijg je net zo goed op fabriekse-geperstte discs. Heb een aantal dure import discs op die manier al af kunnen vlaggen de laatste jaren. Hangt allemaal af van de kwaliteit en of er lucht bij de reflecterende laag kan komen of niet. Die 'rot' is gewoon corrosie / roest.

Da's ook waarom je nooit stickers op gebrande schijfjes moest plakken die hier niet expliciet voor geschikt waren. De lijm van zulke stickers kon zich invreten en de rug van de schijf poreus maken, waardoor er via de achterzijde lucht bij de reflecterende laag kon komen. En dan had je prijs.

[Reactie gewijzigd door R4gnax op 22 juli 2024 22:26]

Ik had ze van Kodak, hele spindels van 50 of 100 stuks, goudkleurige schijfjes die extra lang mee zouden moeten gaan, ik moet zeggen de exemplaren die ik nog heb zijn ook nog steeds leesbaar :)
Die worden niet meer gemaakt. JVC is er ook mee gestopt.
Mijn eerste brander. Plextor met buffer undertun protectie. CD’tje branden terwijl je ondertussen wat anders deed. Dat was bij vrienden wel anders, daar was zelfs de muis aanraken uit den boze.

En idd RAW kopietjes trekken :+
Buffer under run protectie, man, eerst kreeg je dan een balkje te zien dat de buffer gevuld werd en daar kon je dan de hele sessie naar staren en angstzweet krijgen als de buffer opeens niet meer aangevuld werd als er even disk activiteit was. Ook de HDD en de brander op verschillende IDE 133 kanalen (dus niet aan hetzelfde kabeltje) hielp! Speciaal hiervoor ook IDE PCI kaarten gebruikt om alles soepel te laten verlopen op hoge snelheid.
Had ik met die Plextor geen last meer van :D
Poe de Plextor kocht ik omdat die als een van de weinigen RAW kopietjes kon trekken, dus inclusief de game beveiliging :+ goede oude tijd lol
Ja, een Plextor in combinatie met CloneCD software was een schot in de roos. ISO files deelden we vroeger via servers van de universiteit, want ftp stond in die tijd veelal open voor de buitenwereld. En de nieuwste games konden bij de lokale videotheek gehuurd worden (om ze vervolgens te rippen), keys waren niet uniek en konden gedeeld worden etc.

[Reactie gewijzigd door XWB op 22 juli 2024 22:26]

/Opa spreekt.

Jeetje, daar gaat weer een stukje historie.

Als je vroeger een betrouwbare writer/ripper wilde hebben, kocht je een Plextor. Ook als je zo goed mogelijk audio-cd's wilde rippen, waren Plextor's altijd een goede keuze in combinatie met EAC. :)

[Reactie gewijzigd door GaMeOvEr op 22 juli 2024 22:26]

IJzersterke combi toentertijd, EAC en Plextor, en RAW copies. Vele Plextorburners gehad.
Ook mijn eerste brander, mieters duur, maar dan had je ook wat.
En, uit eigen ervaring sprekende, een geweldige klantenservice...
Heb laatst nog een hele directory met eac builds gevonden en verwijderd :|
Daar zat ook een hele handleiding bij om de drive goed in te stellen. Volgens mij met accuraterip oid
in mijn jeugd een hoop plexwriters verkocht :o
In 2019 nam Kioxia de ssd-divisie van Lite-On over voor omgerekend 149 miljoen euro, waardoor het onder meer toegang kreeg tot het merk Ssstc en de ssd-afdeling van Plextor
Ahh dat is interessant, ben voor een nieuwe NVME aan het kijken en in mijn huidige laptop (lenovo) zit een: SSSTC CL1-4D512 .
https://www.ssstc.com/about-us/company-profile Wist niet dat het ook onder het Kioxia portfolio valt, voor de rest nergens echt te koop.
Zonde. De CD/DVD-branders waren befaamd om lees- en schrijfkwaliteiten. Heb er zelf eentje gehad naast Panasonic en Lite-On.
Stukje historie inderdaad weer ten einde :'(
Mooie producten met buffer underrun protection en RAW kopieën inderdaad. Destijd altijd mijn eerste keuze op CD/DVD-branders en -rippers.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.