Toshiba Memory neemt ssd-activiteiten van Lite-On over

Toshiba Memory heeft de ssd-divisie van het Taiwanese bedrijf Lite-On overgenomen voor een bedrag van 165 miljoen dollar, omgerekend 149 miljoen euro. Toshiba Memory wil met de overname zijn positie op de ssd-markt verstevigen.

Toshiba Memory verwacht dat de overname in de eerste helft van 2020 afgerond kan worden. Details over de overname, anders dan het overnamebedrag van 165 miljoen dollar, maken de bedrijven niet bekend. Lite-On is een kleine speler op de markt voor ssd's. Het bedrijf maakte voor zijn ssd's al gebruik van flashgeheugen van Toshiba, vaak in combinatie met Phison-controllers.

In 2017 investeerde Lite-On 45 miljoen dollar in zijn opslagdivisie, onder andere om een fabriek in het Chinese Suzhou op te zetten voor met name ssd's. De Tsinghua Unigroup nam in dat jaar een aandeel van 55 procent in die divisie, om als joint venture de Chinese markt te bedienen. Niet bekend is welke invloed de overname door Toshiba Memory heeft op die joint venture.

Toshiba Memory, dat vanaf 1 oktober verder gaat onder de naam Kioxia Holdings Corporation, concurreert op de markt voor ssd's met onder andere Samsung, Sandisk/WD, Kingston, Intel en Micron. Toshiba heeft volgens Statista een marktaandeel van 9,1 procent. Samsung heeft een marktaandeel van 29,6 procent, Sandisk/WD 17,1 procent en Kingston 11,5 procent. Lite-On bedient 3,6 procent van de markt. Toshiba nam in 2013 OCZ over.

ssd markt Statista Q2 2019

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

30-08-2019 • 16:36

28

Reacties (28)

28
28
21
1
0
3
Wijzig sortering
Het klopt dat Lite-on een (redelijk) onbekend merk is. Volgensmij maakten ze veelal optische drives.
Ze leveren veelal aan (goedkopere) OEM's.
Ze zijn ook één van de grotere fabrikanten van voedingen. En Lite-On is geen budget fabrikant voor als je dat denkt, ze zijn een vrij serieuze OEM. Veel mensen zullen wel iets van Lite-On bezitten, maar dat niet door hebben omdat ze dus veel OEM werk verrichten.
Aha, Lite-on voedingen komen me ook bekend voor ja!
Euh, Lite-On produceert wel iets meer dan alleen optische drives hoor. Ze maken ook monitoren, moederborden, LEDs en diverse halfgeleiders voro de industrie ;)
Van de moederborden ken ik ze helemaal niet, maar kan best dat net als MSI ze maakt voor HP en andere merken en er ook een HP sticker op plakt, met net een ander bios erin zodat je niet een MSI bios erin kon flashen.
Bij de meesten is de naam (tegenwoordig) inderdaad onbekend, maar het is geen kleine speler.
Samen met Philips hebben ze Philips & Lite-On Digital Solutions Corporation ofwel PLDS opgericht. Daar worden onder een aantal merken optische drives en SSD's gemaakt. De bekendste hiervan is wellicht Plextor.
Het EMEA kantoor zit in Eindhoven.

Verder leveren ze inderdaad veel aan OEM's, de meeste Dell laptops die ik handen heb gehad hadden altijd wel een LiteOn optische drive en SSD. Hiernaast hebben ook veel Xboxen hier een optische drive van.
Ik zie een flink aantal oudere Acer laptops met lite-on onderdelen en ook veel adapters van hun.
klopt ik heb vroeger een dvd schrijven van lite on gehad en het ding deed het goed.
Wat me idd wel opvalt is dat je het de laatste jaren en ook op de webshops niet meer ziet.
Die van mij had LightScribe erbij en kon je leuke dingen doen met je dvd schijfje.
ik wist tevens ook niet meer of het bedrijf überhaupt nog bestaat.
En ik wist niet dat ze ssd,s maken.

https://nl.wikipedia.org/wiki/LightScribe

[Reactie gewijzigd door rjmno1 op 23 juli 2024 12:17]

En Toshiba heeft alleen de ssd-afdeling overgenomen, niet het hele bedrijf.Dus wat Lite-On allemaal nog meer maakt, doet er eigenlijk niet toe.
Ik vind het marktaandeel van Lite-On-ssd's met 3,6% veel groter dan ik had gedacht; da's meer dan 1 in elke 30 ssd's.
Ook had ik niet vermoed dat Toshiba kleiner was dan Kingston - met deze overname dan wel weer groter. Dit vooral omdat Toshiba eigen flashgeheugen heeft, waar Kingston alles inkoopt.
Ik wist niet eens dat Lite-On SSD's maakte. Is er wel een markt voor zulke kleine spelers? Je zou zeggen dat je een bepaalde meerwaarde moet hebben om je producten te kunnen verkopen tussen al die grote spelers. Bijvoorbeeld een bijzondere prijs/prestatie verhouding. Anders kijken de meeste kopers toch liever naar een merk die ze goed kennen.
Vermoed dat ze aan oems verkopen
Denk het ook, mijn vorige bedrijfslaptop had een SSD van Lite-On.
Lite on maakte bijvoorbeeld de cache-ssd’s in de hp zbook en elitebook series, die van ~32GB om een hdd te versnellen.
afwachten inderdaad, want toshiba met hun japanse origine zal het in china niet makkelijk krijgen, zelfs na een naamsverandering
Dat zal wel meevallen. Liteon lag als Taiwanees bedrijf vast ook gevoelig, maar als het op apparaten en onderdelen aankomt heeft Japan in China net zo'n soort naam als Europa. Namelijk dat het gewoon goed spul is.
de publieke opinie is in beide landen niet echt rooskleurig:
quote: wikipedia
As of 2017, about 64.2% of Chinese citizens think that the status of the bilateral relationship is bad, compared to 44.9%, the percentage of Japanese citizens who hold the same view. This is a significant drop compared to 2016, where 78.2% and 71.9% of Chinese and Japanese citizens, respectively, held a negative perception of the relationship.
bron
Nooit gedacht dat Lite-On nog zou bestaan... Ik herinner me dat mijn eerste cd-romlezer in mijn 486 een Lite-On was, verder nooit wat van gezien.
Het is een van de weinige merken die nog steeds hun eigen DVD-drives maakt (en dus ook die voor een aantal andere fabrikanten). De naam waaronder ze die dingen tegenwoordig doen is PLDS. Een bekend typenummer is iHAS-124.
Lite-On! Dat is een merknaam waar ik al jaren niets meer over gehoord heb...
Ik had destijds wel een CD Brander van Lite-On :+

SSD markt is echt verzadigd, dus voet aan de grond krijgen (en houden!!) is erg lastig.
Daar ken ik ze ook van. Een van de betere branders die ik heb gehad overigens.
De naam Lite-On heb ik jaren niet meer gehoord, wist niet dat ze nog bestonden :o. Ik had vroeger altijd dvd branders van ze.
Ze maken zelfs nog steeds DVD-spelers en writers. Ze hebben om die positie te verstevigen onder andere de loopwerkenbusiness (o.a. automotive in Wetzlar) van Philips overgenomen onder de naam PLDS.

Als ik een PC bouw komt er vaak een mooie ihas124 shortloader in.

[Reactie gewijzigd door mae-t.net op 23 juli 2024 12:17]

In mijn Dell XPS 9650 zat een lite-on SSD (8 maanden oud) idd OEM goedkoop zou ik het niet noemen prijskaartje ruim 2k voor de notebook.

[Reactie gewijzigd door Roefel76 op 23 juli 2024 12:17]

Ik dacht dat daar alleen Samsung SSD's in zaten.

Heb zelf 9560 met 1TB Samsung SSD. Nog geen andere met liteon SSD tegengekomen op de werkvloer.

Nieuw gekocht of 2e hands?
Dell heeft wel meer zakelijke modellen met Lite-On SSD's. Ik heb op kantoor stapels Precision M4800 laptops met een 256 GB Lite-On mSATA liggen.
Nieuw er in, heb hem zelf omgewisseld naar een samsung
Lenovo heeft ook al liteon gebruikt in hun zakkelijke laptops
In mijn Acer laptop zit ook een LiteOn SSD

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.