Alle bezwaren over de schikking van ongeveer 49 miljoen euro over Apples omstreden butterflytoetsenbord zijn afgewezen door de federale rechter in Californië. Tijdens die uitspraak is ook bekendgemaakt dat 86.000 mensen aanspraak hebben gemaakt op een schadevergoeding.
In totaal hebben zes gebruikers geprobeerd om Apples schikking aan te vechten, schrijft Reuters. Zo vond één persoon de schadevergoeding van 125 dollar, die gebruikers krijgen die een heel toetsenbord hebben laten vervangen, niet toereikend, omdat het vervangen van het toetsenbord meer zou hebben gekost. Enkele anderen noemden het oneerlijk dat gebruikers die ook last hadden van een defect toetsenbord, maar deze niet lieten vervangen, nu geen recht hebben op een compensatie. De rechter wijst alle bezwaren echter af en keurt de schikking officieel goed.
In juli vorig jaar ging Apple akkoord met het betalen van omgerekend ongeveer 49 miljoen euro aan Amerikaanse klanten die een MacBook met butterflytoetsenbord hebben aangeschaft, waarvan een of meerdere onderdelen vervangen moesten worden. De maximale geschatte schadevergoeding per individu bedraagt ongeveer 386 euro, voor gebruikers die meerdere volledige toetsenborden hebben laten vervangen.
Sindsdien hebben meer dan 86.000 consumenten aanspraak gemaakt op de schadevergoeding, maakt de rechter nu bekend. Dat is ongeveer 11 procent van de totale hoeveelheid gebruikers die recht zou hebben op een vergoeding. De deadline eindigde afgelopen maart. Aangezien er relatief aan de hoeveelheid claims maar zeer weinig bezwaren zijn ingediend, neemt de rechter aan dat het een 'eerlijke, adequate en redelijke' deal is. Nu de schikking officieel is goedgekeurd, kan Apple beginnen met het uitkeren van de vergoedingen.