Blizzard onthult nieuw Overwatch 2-personage dat op 6 december wordt toegevoegd

Blizzard gaat op 6 december het personage Ramattra toevoegen aan Overwatch 2. Op die datum start tevens het tweede seizoen van de game. In de komende weken gaat de ontwikkelaar meer informatie delen over de gameplay en de moveset van Ramattra.

Het was al bekend dat Blizzard een nieuwe personage zou toevoegen op 6 december, maar het was nog niet bekend hoe deze eruit ging zien. Op zaterdag heeft de ontwikkelaar een teaser geplaatst, die het achtergrondverhaal van Ramattra laat zien. Hij is de leider van de terroristenorganisatie Null Sector, die vecht voor de vrijheid van Omnics en tegen de mensheid. Er is verder nog vrij weinig bekend over Ramattra, behalve dat hij een tank wordt.

Overwatch 2 is op 4 oktober beschikbaar gekomen voor PlayStation-consoles, Xbox-consoles, de Nintendo Switch en Windows. Het eerste seizoen van de game duurt vanaf de release op 4 oktober tot 6 december, wanneer het tweede seizoen van start gaat. In elk seizoen kunnen spelers nieuwe spelmodi, levels en skins verwachten. Ook wil Blizzard elk seizoen nieuwe personages beschikbaar maken. In het eerste seizoen werd de held Kiriko toegevoegd aan de game. Tweakers heeft in oktober een review over Overwatch 2 gepubliceerd.

Door Loïs Franx

Redacteur

05-11-2022 • 10:27

37

Reacties (37)

37
34
20
2
0
2
Wijzig sortering
Heb nog geen Blizzard post gevonden, maar the verge zegt dat het om een tank gaat.
Ramattra is a tank like you’ve never seen before. Rather than being the kind of tank that shields their team — like Sigma, Reinhardt, or D.Va — Ramattra’s ability to shape-shift between an omnic and nemesis form gives him offensive capabilities that allow him to attack enemies at range and burst into a team’s back line to wreak havoc on softer targets.
Nu speel ik zelf geen OW, maar als ik die beschrijving lees en terugdenk aan mijn WoW dagen is dit nou juist niet de definitie van tank. Wat mis ik?
De tankrol in Overwatch gaat meer om het creëren van ruimte voor je team. Dat kun je doen door als een groot schild te fungeren, wat meer de traditionele rol van een tank is zoals in de meeste MMORPGs, maar ook door op een andere manier de tegenpartij te destabiliseren. Denk ook even aan een echte tank, zo'n ding op rupsbanden. Dat is ook niet alleen een rijdend schild voor de infanterie om achter te schuilen.
Sommige tanks bijvoorbeeld Winston vervullen hun tankrol meer door voor afleiding te zorgen dan door een barrière te vormen. Bijvoorbeeld, iedereen draait zich om omdat een grote aap boven op de healers springt.
Ee de healers kunnen daarom niet healen. Je kan nog maar op heel weinig manieren healen door een barrier. Dus Winston zijn bubble is daardoor ook heel sterk.

*Veel mensen vergeten dat ze niet gehaald kunnen worden in de Winston bubble. Vaak genoeg dat mensen even denken de monkey te killen die in de bubble te stappen
In het OW universum heb je verschillende soorten tanks, met de overgang naar OW2 zijn die nog eens bijna allemaal drastisch veranderd. Je moet OW spelen om de verschillende speelstijlen gedetailleerd te kunnen zien.
OW2 heeft de traditionele tankrol overboord gegooid. Er is nog maar 1 tank per team en dit is meer een speciale sterkere DPS. Het team beschermen zit er niet meer in, iedereen loopt door elkaar en schiet er maar op los, en de tank is degene die niet onmiddellijk dood gaat en zo een steamroll verhindert.
Mwah niet helemaal eens. De WoW vergelijking van @The Realone gaat nog best op hoor. Het is een rol die vaak in de front linie staat, veel damage pakt en waar mogelijk openingen creëert. Het beschermen kan er ook nog best inzitten maar dat hangt ook een beetje af van je speelstijl, team samenstelling en match dynamiek.
Ze zijn tegenwoordig gewoon wat agressiever ingericht en minder puur defensief.
Een tank die zijn team niet beschermd en meer een DPS is met veel health word ook wel een bruiserg genoemd. De meeste tanks in OW zijn nu bruisers geworden.
Heb Blizzards link nog even toegevoegd aan het artikel. Die bevestigt dat Ramattra een tank is :)
Ramattra will join the tank lineup at the beginning of Season Two starting December 6.
Is dit nu een tank die je vrij moet spelen, al dan niet eerder met een battle pass? Ik speel elke week wel even Overwatch (2, 1.1?) Met vrienden, maar die hogere tiers ga ik nooit halen...
Dat is bewust gedaan, indien je geen competitief nadeel wil oplopen, dan moet je je ofwel verslaafd spelen ofwel geld neertellen.
Waarschijnlijk wel maar is Blizzard is daar tot nu ook open over geweest en ze hebben eerder al bevestigd dat nieuwe heroes ook in de gratis battle pass zitten. Als het werkt zoals de huidige battle pass dan zal Ramattra mogelijk op lvl 1 van de betaalde battle pass zitten en rond lvl 55 van de gratis battle pass.

Ik ben er geen fan van om heroes op een BP te zetten maar lvl 55 voor de gratis BP is nog wel te doen hoor.

[Reactie gewijzigd door temp00 op 24 juli 2024 00:48]

Het is een pay2win game en bewust zo gedaan zowat alle games die aan microtransactions doen ligt hier de focus op.

Helaas is het niet meer OW1.

[Reactie gewijzigd door mr_evil08 op 24 juli 2024 00:48]

Het is niet pay2win als je nog 35 andere character hebt om te kiezen die ongeveer even goed zijn (andere speelstijl).

Als je er eerder mee wil spelen dan kan je er voor kiezen om voor te betalen. Als je level 55 niet haalt in seizoen 2, dan krijg je hem automatisch in seizoen 3.

In vrijwel alle f2p games moet je grinden of betalen om met sommige items/characters/wapens te spelen. Maar dat betekend niet dat je opeens veel meer wint. Kiriko de eerste hero waar je gratis voor kan "grinden" heeft een winrate van rond de 50%.

[Reactie gewijzigd door VySio op 24 juli 2024 00:48]

Het is p2w zo geoptimaliseerd dat je er wel geld in moet steken want het grinden is bewust ontzettend lang gemaakt.

[Reactie gewijzigd door mr_evil08 op 24 juli 2024 00:48]

Ontzettend lang is subjectief imo. Persoonlijk ben ik inmiddels battlepass level 100. Je krijgt de meeste xp van daily en weekly challenges.

1 battlepasslevel is 10.000 xp
Ik ga ervan uit dat dat je wekelijks 3 sessies van 1.5u speelt:

Ik denk dat 7 vd 11 weekly challenges te doen moet zijn.
7x5000xp is 35.000xp

3 dagen en de 3 daily challenges:
3x3000xp x3 dagen = 27.000xp per week

Gemiddeld zal ik rond de 6 potjes per sessie spelen (ongeveer 1.5uur) wat ongeveer 2000xp per potje is
6potjes x 3 dagen x 2000xp =36.000xp

Op dit tempo is er door alleen te spelen 98.000xp per week verdiend Wat betekend dat je na 5.5 week de character vrijspeelt.

Daarnaast heb je ook nog xp voor queue all roles, 1st win of the day, seasonal en eventchallenges waar je nog heel veel xp kan verdienen.

En dan nog blijft staan imo: je kan 1 van de 36 heroes niet spelen wat nog niet eens 3% van de complete roster is, 2 maanden is dan toch niet zo heel erg lang?

Ik ben echt geen voorstander van hero lock, maar alle reacties dat het p2w is vind ik echt heel erg kort door de bocht.

[Reactie gewijzigd door VySio op 24 juli 2024 00:48]

Dit is niet voor nu direct, als ze het release stramien toepassen als eerder dan gaat die voor season 3 zijn, OW2 battlepass speelt verassend snel, op 9 weken casual spelen ga je miss geen 80 halen maar 55 kan je eventueel wel halen (dat is waar kiriko nu staat) en je kan nadien die nog steeds unlocken.
Tja... als casual gamer heb ik soms ook wel andere spellen die ik wil spelen, dus, ze moeten die battlepass gewoon bij cosmetics houden en de hero gewoon unlocken voor iedereen. Als ik eens een keer een seizoen mis omdat ik andere games aan het spelen ben in de beperkte tijd die ik heb en ik kom dan terug dan is er toch geen bal aan als je bepaalde hero's niet kunt spelen, dan ga ik snel weer weg en ga ik dus al helemaal geen geld neertellen om ze nog wel te unlocken.
Deze krijg je gewoon.
Dat is dezelfde omnic die we een paar jaar geleden aan het einde van Storm Rising zagen in een conversatie met Doomfist: https://youtu.be/6KbDuCl0YEU?t=208 (3.27)

Er is nog niet heel veel bekend over z'n abilities, maar in dit artikel is o.a. een plaatje van z'n UI en ability icons te zien: https://www.gamerbraves.c...or-ramattra-in-interview/
Nou ik heb geen behoefte meer in overwatch, dit hele grinden zie ik niet zitten.
Daarnaast is de gameplay teveel veranderd en heeft free to play ook niet echt goed gedaan.

Helaas pindakaas heb me er een goede 5 jaar me vermaakt.

**edit, over de cheaters nog maar te zwijgen, youtube staat er vol mee.

[Reactie gewijzigd door TRAXION op 24 juli 2024 00:48]

Doe mij ook maar de classic Overwatch ;) Ondertussen wel een ander spel gevonden dat leuker is dan Overwatch.
Gewoon uit interesse, welke dan?
Gundam Evolution. Ik heb niet zoveel met Gundam verder maar de gameplay is fantastisch.
Gisteren weer een leuke Overwatch sessie gehad. Speelt heerlijk.

Enige punt van kritiek is dat je niet snel van de ene naar de andere match gaat.
Op mijn verjaardag ! zo leuk <3
Ze waren mij al kwijt bij mediterende robots eigenlijk
Inmiddels duiken er meer video's op waarbij er veel kritiek is op OW2.
OW1 is eentje waarbij je vooraf moet betalen, maar kent minder microtransacties en spel uitvoering is leuker vanwege meer rewards en ook worden spelers beter aangeprezen op sommige acties. Je kunt daar ook schouderklopjes uitdelen.

OW2 heeft aantal functies eruit gesloopt, waardoor rewarden heel anders en stuk somberder uitziet. Schouderklopjes uitdelen kan niet meer. De markt gedeelte is ronduit belachelijk duur gemaakt en Blizzard maakt free to play gedeelte veeeeeeeel te zwaar. Ik merk op dat als je coins wil verdienen, kan het wel maanden duren voordat je 2000 coins hebt. Dan is alweer paar seasons verder.
Het is goed te merken dat Blizzard bewust F2P zwaar maakt en erg langzaam, waardoor de lol eruit is. Met andere woorden: F2P is oneerlijk opgezet.

Het spelverloop is beetje verbeterd maar nog niet alles is beter. Dat komt omdat OW2 nog in early access zit en dus niet eens volledig spel.
Vergeleken met OW1 is OW2 dus beschamend spel geworden. Er klinken overal berichten om NIET geld te stoppen in OW2. Dus ook niet in Battle Pass, want dat is geld melken voor Blizzard. En zelfs met Battle Pass kom je nog niet bij aantal costumes.
Er is gevraagd om OW2 te boycotten en links te laten liggen.
Ook niet te vergeten zijn de battle areas niet meer mooi. Aantal zijn verwijderd, en huidige zijn niet echt geweldig gemaakt. Zelfs day/night cycle is toegevoegd, maar wie interesseert dat tijdwissel? Voor aantal OW1 spelers is het daarom geen goede opvolger geworden. OW2 is in hun ogen zelfs slechter en duurder geworden. Het is niet meer leuk meer om te spelen.

De nieuwe character is andere melkkoe voor Blizzard. Het kan niet anders, ze zullen verschillende items aanbieden in de shop om je nieuwe character op te vrolijken.

Probleem is dat veel mensen niet kunnen stoppen met OW. Het is ook erg spijtig dat Blizzard met opzet OW1 heeft stopgezet en iedereen letterlijk forceert naar slechtere OW2 stuurt. Je stopt vele uren in OW1 en opeens moet je bijna opnieuw beginnen in OW2 en moet je Battle Pass kopen als je meer wilt en niet lang wil wachten in trage F2P deel.
Er zijn genoeg alternatieven om OW2 links te laten liggen. Dus ik zou daarom niet veel tijd stoppen in OW2, het zal je duurder uitkomen, ook met hun belachelijk dure shop items.

Oh, heb je goed gezien dat Blizzard blijkbaar met kortingen zit te stunten? 30% korting? Dus normaal kost een exclusief kostuum 5700 coins en wordt nu 2500 coins? Dat is echt ronduit grof, maar ik denk niet dat Blizzard dat ook doet. Niemand betaalt voor een kostuum van meer dan 50 Euro, zeker niet omdat het niet 100% van jou is. Het is alleen maar beschikbaar gemaakt voor je zodat je kan dragen. Maar je kan niet opslaan. Als spel later ermee stopt, is het ook echt weg. Geld weggegooid. Betalen voor cosmetische upgrades is daarom heel dom. Het voegt niks aan het spel zelf, je wint geen goud mee.
Ik denk dat kortingen in de shop een lokmiddel is. Want owee straks wordt het nog duurder. Gauw kopen! Dit is verleiding dat Blizzard heeft neergezet als melkkoe, en sommige mensen zijn daar zwak in. Het is daarom oneerlijk met zulke kortingen (zo vroeg al) in de shop.
Laat je niet verleiden met de kortingen in de shop!

Rust zacht OW1.

[Reactie gewijzigd door MrDummy op 24 juli 2024 00:48]

En in een game als Smite worden constant nieuwe characters gestouwd..
Ik mis de nieuwswaarde hier n beetje...
Omdat Overwatch een gigantisch populair spel is. Zijn genoeg mensen die er op klikken.
Als het daarom gaat waarom geen Fortnite nieuws, of de nieuwe patch van MW2, geheid een hoop clicks.

Eens met Novasurp dat dit absoluut niet voldoende nieuwswaarde heeft.
Kansloos inderdaad. Dit heeft 0 nieuwswaarde.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.