Op C|Net vinden we een interview met Napster CEO Konrad Hilbers. De topman geeft in dit interview een vooruitblik op hoe de betaalde service van Napster er uit zal gaan zien. Het was de laatste tijd de vraag of de hergeboorte van Napster nog wel door zou gaan, aangezien er nog steeds geen licenties van de grote labels waren. Zonder deze licenties zou de service vrijwel zeker en onbekende dood sterven. Deze week echter kreeg het bedrijf het verlossende woord: de grote platenlabels vinden de service van Napster goed genoeg beveiligd en staan het bedrijf toe licenties op muziek aan te kopen.
Analisten zien de toekomst van Napster echter nog steeds donker in. Het bedrijf kampt met een imagoprobleem: het wordt nog steeds geassocieerd met kosteloze ongebreidelde (illegale) verspreiding van muziek. Hoe Napster er in slaagt dit imago om te buigen/ in te zetten zal bepalen of het bedrijf blijft bestaan, dan wel definitief de geest geeft.
Als de nieuwe Napster client aan een onderzoek onderworpen wordt blijkt dat de interface vrijwel gelijk is gebleven. De C|Net commentator merkt ironisch op dat de nieuwe Napster te beschrijven is als de oude minus miljoenen songs. Een toevoeging is het .nap formaat. Dit formaat is niet buiten de napster speler af te spelen en kan dus ook niet op bijvoorbeeld een MP3-speler worden afgespeeld. De prijs voor de service zal tussen de 5$ en 10$ per maand komen te liggen. Er mogen dan 50 songs gedownload worden.