Quake Champions verlaat Early Access na vijf jaar

Quake Champions verlaat Early Access, vijf jaar nadat de game voor het eerst uitkwam. Volgens de ontwikkelaar is de game goed op stoom en zou daarom nu het moment zijn om de game volledig uit te brengen.

Quake Champions kwam in 2017 uit en ging in 2018 over op een free-to-playmodel. Tegenover IGN stelde community developer Josh Boyle destijds dat de game op 'van kruipen bij de eerste release naar lopen [bij de f2p-overgang]' was gegaan. Toch zou een daadwerkelijke release, zonder Early Access-stempel, moeten wachten tot 'de game echt in een sprint zit'. Volgens de redenering van Boyle is dat moment nu dus aangebroken.

Quake Champions wordt op de Steam-pagina omschreven als 'Quake III Arena met een twist'. Die twist zijn de Champions: specifieke personages met ieder andere eigenschappen en speciale krachten. Zo heeft de van het origineel bekende Anarki de mogelijkheid om zichzelf een health-injectie te geven en kan hij met zijn hoverboard behendiger bewegen in de lucht. Ranger kan weer korte afstanden teleporteren en richt bij zichzelf minder schade toe bij bijvoorbeeld een rocket jump. De game heeft spelmodi als deathmatch, team deathmatch, capture the flag, instagib en meer specifieke modi.

Direct na het verlaten van Early Access had Quake Champions een piek van rond de 800 gelijktijdige spelers op Steam. De afgelopen dagen lag die piek rond de 600. 71 procent van de gebruikersreviews op Steam is positief over het spel, dat ontwikkeld wordt door id Software.

Tegelijkertijd komt de populaire mod Threewave CTF naar de Quake-remaster die id Software vorig jaar uitbracht. Die bevat negen levels uit de originele mod, samen met onder andere de grijphaak en speciale runes. Dat alles wordt bekendgemaakt in het kader van de Quakecon-beurs. Daar maakt de ontwikkelaar ook bekend dat Return to Castle Wolfenstein, Wolfenstein 3D, Elder Scrolls Legends: Battlespire en The Elder Scrolls Adventures: Redguard allemaal naar Xbox Game Pass voor de pc komen.

Door Mark Hendrikman

Redacteur

19-08-2022 • 10:48

133

Reacties (133)

Sorteer op:

Weergave:

Heb genoten van de Q3A en UT99 tijden, maar arena shooters zijn niet meer van deze tijd kijkende naar het spelersaantal.
Komt denk ik grotendeels omdat de learning curve vrij hoog is en gaming veel meer mainstream is. Ga nu maar een potje Quake of UT spelen en bijna iedereen heeft al 20 jaar ervaring. Alleen hardcore competitieve gamers houden het vol om op niveau te komen.
Dat is wel een serieus probleem inderdaad, zelf heb ik UT99 jaren gespeeld op alleen instagib en na een paar jaar een stuk minder vanwege andere prioriteiten, toen ik daarna af en toe kwam spelen werd ik gelijk afgemaakt in de clanservers totaal geen kans om zelfs maar bij de middenmoot te komen. Als optie had je dan om in publieke servers te gaan hangen of een ander/nieuwer spel met meer casual spelers.
Q3A is en blijft mn favo shooter, maar ik hoop echt dat ze Quake een keer in een totaal ander jasje steken. Het zit gewoon teveel in de Doom vijver en ook bij Doom heb ik behoefte aan een totaal andere setting.

QC zal vast belachelijk goed zijn, maar het oogt gewoon.. beetje meer van hetzelfde.

[Reactie gewijzigd door VonDudenstein op 22 juli 2024 14:33]

Dat is het hem nu net.. QC is niet belachelijk goed.. de hele game voelt 'low effort' en dan mist het ook nog enige optie tot modding (waarmee de community altijd alle problemen bij Quake kon oplossen)..

Was het maar MEER van hetzelfde maar het is gewoon MINDER van MINDER..... als het meer van hetzelfde was zou het een stuk groter success zijn.
ow jezus, dan is het al helemaal een bummer.

Zo zonde, want hebben ze Doom gameplaywise gewoon goed neergezet, graphics zijn top, sound design fantastisch. Alleen ben ik persoonlijk een beetje klaar met die setting.
En daarnaast laat het zo weinig ruimte voor Quake. En dit geeft al helemaal geen vertrouwen voor de toekomst.
Die “low effort” opmerking is maar 1 mening. Probeer het vooral gewoon zelf ;)

Wat mij betreft is het een zeer goede shooter, maar de leercurve is inderdaad wel hoog.
Komt voor een stuk omdat ze steeds in hetzelfde potje blijven roeren. Space shooters, WOI en WOII shooters genoeg.
Ik mis nog eens een goeie western shooter zoals Lucas Arts Outlaws. Misschien met verschillende teams (of spelertypes) zoals the outlaws, the natives (indianen), the Mexicans, the cavalry, the lawbringers, Priests,...

Tegenwoordig is er nog zeer weinig originaliteit in games. Misschien daarom de men nu massaal kiest voor remakes.
Voor multiplayer western shooter is Fistful of Frags misschien wat voor je. Is gratis op Steam: https://store.steampowered.com/app/265630/Fistful_of_Frags/
Hunt: Showdown misschien iets voor je dan?
Outlaws..heerlijk die game, maar ik denk dat je geen natives meer gaat zien in moderne games. Zo ver ik weet ontwijken ze dat in RDR2 en Desperados 3 ook. Ondertussen is er een flink maatschappelijk besef dat dit een lelijke vlek in de geschiedenis is en dan is vergeten blijkbaar de betere optie. In de categorie Joden en slaven zeg maar wat games betreft.

[Reactie gewijzigd door Beakzz op 22 juli 2024 14:33]

Dat negeren en uitwissen resulteert in herhaling ipv leren van het verleden. Maja
Ik vrees dat je gelijk hebt getuige dat ook de meest recente UT is gecanceld
En dat was er dan ook nog 1 die ontwikkelt werd samen met de playerbase. Echter UT3 is gewoon nog online hoor, je moet enkel een patch installeren zodat je op de officiele servers kan komen (UT3 werkte op gamespy.)

Link: https://www.epicgames.com...ay-after-gamespy-shutdown

[Reactie gewijzigd door Tirinium op 22 juli 2024 14:33]

Daar draaiden ut99 ook op gamespy , maar onderhand hebben ze aldaar iets op gevonden en hebben meer master servers toegevoegd voor ut99.Bovendien merken de worldstats niet meer van ut 99.
Bijna iedere clan heeft hun eigen stats.Enne quake heb ik vroeger idd ook gespeelt.
Ook de gratis versie die online staat.

[Reactie gewijzigd door rjmno1 op 22 juli 2024 14:33]

Epic's UT99 master servers zijn nog steeds up and running. Gamespy's master servers stond hoger in het lijstje, maar unreal.epicgames.com doet nog steeds z'n werk, 627 servers online. (En blijkbaar werkt mijn UTWatcher ook nog in Windows 10 ;) )

[Reactie gewijzigd door elmuerte op 22 juli 2024 14:33]

ja maar sommige servers hebben de geest gegeven die gamespy server, aldus gamespy was er mee uitgescheden die originele master servers die staan idd nog online.
Ze hebben ook privé master servers toegevoegd enne ut99 draait daar wel goed op, ik speel het nog wekelijks soms dagelijks licht eraan of het druk is ja of te nee.
Als je 627 servers online heb dan heb je goed ge-edit.

[Reactie gewijzigd door rjmno1 op 22 juli 2024 14:33]

Als ik het speel, modificeer ik het spel met een DX11 renderer die te downloaden is. Anders werkt het spel niet voor mij (tenzij ik het in software rendering speel maar dat die kan mij resolutie niet halen). Hoe doe jij/andere spelers dit?
Je moet de opengl driver downloaden en de ut.ini zetten in de goede sectie dat is de beste videodriver voor ut99 te spelen.
opengl driver download versie 3.7 is de laatste.

http://www.cwdohnal.com/utglr/

home ut99 website:

https://sites.google.com/view/unrealtournamentproject/home

ik had hier ook een blog over gemaakt:

https://richardmoust105.b...ijd-ben-ik-actief-in.html

veel plezier ermee!Veel lees en edit plezier als je iets niet weet vraag het aan de www.ut99.org jongens die weten wel overal raadt mee.En ook over server settings.

[Reactie gewijzigd door rjmno1 op 22 juli 2024 14:33]

Speel UT2K4 nog regelmatig. Voor mij de epitome van Twitch shooters. UltraKillll! Holy Shit! Wicked Sick! Flak Monkey! O+
wil zelf UT2 XMP nog weer eens starten

Edit: Dat moet natuurlijk Unreal 2 xmp zijn, niet ut2

[Reactie gewijzigd door Tirinium op 22 juli 2024 14:33]

Quake Champions is winstgevend. Het weinig koste het te ontwikkelen en er aardige inkomsten zijn uit season passen en vanity items etc.

Het maakt veel Quake spelers niet zoveel uit dat het niet een mega game is, als er maar voldoende spelers zijn.

Het is een niche, maar nog steeds wel een levende niche. Veel Quake spelers vinden niet hun 'fix' in andere type shooters.
Nee dat klopt, maar die 'fix' vind ik helaas ook niet in Quake Champions
Wanneer heb je QC voor het laatst gespeeld?
Dat is ondertussen alweer een aantal jaar geleden en heb niet de behoefte gehad om 't nog eens op te starten.
Originele UT was echt zo geniaal; helemaal kapot gespeeld, in clan verband en al.
Heerlijke tijden
Heb genoten van de Q3A en UT99 tijden, maar arena shooters zijn niet meer van deze tijd kijkende naar het spelersaantal.
Het zijn allemaal walking simulators tegenwoordig ;)
20minuten lopen om na een vuurgevecht van 1 seconde weer in de lobby te zijn. ;)
*kuch* tarkov *kuch*
Die kuchjes waren 20 jaar geleden al irritant.
Ik heb menig UT99 mod gespeeld. "Quake sux!" typen in de console en daar gingen weer wat aimbotters. Gouden tijden!
Ai, 800 spelers tegelijkertijd? Dat is toch enorm pijnlijk voor een studio als iD Software. Quake 3 en 4 kan ik me nog goed herinneren, dat waren echte topgames.

Helaas, de focus van de nieuwe generatie ligt op dansjes in-game, emoticons en je game voorzien van commentaar in plaats van killstreaks of iemand van de andere kant van de map met een railgun vaporizen.
De game heeft voornamelijk een hele steile learning curve.
Als je als "noob" begint word je echt helemaal de pan in gehakt.
Je tegenspelers dansen letterlijk en figuurlijk rondjes om je heen.
Nu had ik zelf al ervaring met quake games en ben ik er aardig goed in, moest ik ook erg wennen in het begin.
En toen kon ik me heel goed voorstellen dat het als rookie heel demotiverend en oprecht gewoon niet leuk is.
Dat was in quake3 en UT toentertijd niet anders.
Ja alleen toen waren er veel minder alternatieven qua games.
De schrale content van de Twitch shooters steekt tegenwoordig veel te veel af tegen de rijke werelden die een spel als fortnight kan bieden.

Ja je kunt even in quake kijken helemaal je moeder geschoten worden. Tot je misschien zoveel gespeeld hebt dat je er een beetje beter in gaat worden.

Of je gaat fortnight (OID) doen en kunt ook als je niet goed kunt schieten toch leuk spelen door de map te ontdekken en of kleine sidemissies te doen.

Als er vroeger begin 2000 een spel als fortnight was geweest had ik nooit quake (3 arena) gedaan.
Het is een beetje van twee kanten. Jij noemt het schrale content, maar uiteindelijk heeft Quake, met name Quake 1v1 enorm veel diepte. Het 'verengen' van Quake tot een 'twitch shooter' is vooral een stuk onbegrip wat mij betreft. De content in quake zijn de andere spelers. Het is net als schaken.

Er zit inderdaad in Quake een aanlooptijd om er in te komen. En het schort ook aan ECHT goede ingame tutorials in de game zelf.

[Reactie gewijzigd door PjotterP op 22 juli 2024 14:33]

Geloof me ik heb via clanbase begin 2000 genoeg van quake 3 arena genoten om te zien dat het als je team in balans is een geweldige game is.
Zelfde. Ik speel quake online sinds quakeworld en have ook veel Q3 TDM gedaan. Q3 TDM is mijn favoriete modus. Maar ik snap dus niet wat je met schrale content bedoelt. Voor mij gaat het om of de gameplay in orde is en er een goede set aan maps is.

Tennis en voetbal verandert ook amper over de tijd heen in de basis.
Stijle leercurve was dan denk ik een betere bewoording.
Eigenlijk niet, want het is 'steile leercurve' ;)
Ik kan deze keer weinig tot niets goed doen merk ik...

Hihi.
Stijle leercurve was dan denk ik een betere bewoording.
ja idd
In Quake Live zaten die tutorials wel, bunnyhoppen, rocketjumpen etc.. En het mooie van Quake Live was dat er ook heel veel maps en modi uit de populairste mods van Quake 3 in gestopt werden.
Er zat ook veel content in die games. Ondanks dat ik UT ook online heb gespeeld heb ik het meest offline gespeeld (al die verschillende games modes, talloze mods etc.). De bots waren ook goed en divers, hoewel ik net las dat deze Quake game ook bots heeft (wist ik niet, dus marketing is misschien ook een issue geweest voor de game's bekendheid).
Quite, daarom vind ik het ook raar dat een game als apex (wat op zich geen slechte shooter is ) totaal niet dit gevoel heeft. Het lijkt soms wel alsof iedereen in apex redelijk goed is in shooters, tot zelfs de laagste ranks toe. Warzone heeft dat gevoel ook, een echte newbie vind je zelden tot nooit, zelfs niet in de laagste ranks.

Dat vind ik altijd raar als ik nu fps games speel, qua pure aim stats zit ik er nog steeds in de top 5% maar het voelt bijlange niet zo dominant als in de tijd in de echte arena shooters. Ze hebben die skill curves zo afgevlakt dat aim eigenlijk niet heel veel meer doet, vele gevechten lijken wel een lotterij waarin luck dikwijls meer de doorslag geeft.
Ik ken apex niet, maar wat tegenwoordig gewoon veel in shooters het geval is, is dat er veel meer omheen zit dan enkel het schieten.

UT en Quake 3 gingen echt om skill. De maps kennen, weten welke powerups waar liggen etc.

Tegenwoordig unlock je betere wapens, of andere powerups, helaas vaak ook gewoon door te betalen (of in korte tijd snel te levelen)

Was je slecht in UT of Quake, had je gewoon pech. Dan was het ook gewoon echt niet leuk :P
Het is dat schieten zelf dat mij een rare indruk geeft, niet zozeer pay to win of andere toestanden, ik denk eigenlijk dat het de headshots zijn, iets wat vroeger helemaal niet van toepassing was maar nu eigenlijk cruciaal is en ook wel een beetje RNG is. Je kan alles raak schieten maar enkel bodyshots krijgen en toch nog verliezen tegen iemand die toevallig 5 headshots raakt bij zijn 30% accuracy spray and pray.

Dat vond ik vroeger veel beter, headshots zouden nooit in fast paced shooters mogen zitten imo
Headshots is iets dat newbies meer kansen geeft. Zeker met random spread weapons. Dat is o.a. waarom CS ook populairder was. Een newbie maakt geen kans in Quake tegen een ervaren speler. Quake is in dat op zich veel eerlijker. Skill wint.

[Reactie gewijzigd door PjotterP op 22 juli 2024 14:33]

Ja ik moet ook zeggen dat ik het vreemd vind dat nieuwe spelers ook weinig uitleg krijgen in de game zelf over strafejumping and bunnyhopping. Ik probeer Newbies daar meestal wel op te wijzen als ik zie dat ze traag door het spel gaan.
Dat is gewoon logisch. Je moet de 'maps' leren, hoe de wapens werken, de eventuele recoil onder controle houden en dan ook goed mikken op bewegende poppetjes. En daarna moet je nog samenwerken ook en je aan je taken houden wanneer je clanwars speelt. Het is wat!

Mensen willen heel snel de beste zijn en resultaat hebben, maar dat vraagt oefening. Ik denk dat daarom die fremium games zo populair zijn. Je gooit er wat geld tegenaan en an ben je de 'beste' in een spel waarbij je geen vaardigheid nodig hebt.

[Reactie gewijzigd door ABD op 22 juli 2024 14:33]

Quake 4 een top game? Ik ben verblind door liefde voor ID, maar kan Quake 4 echt geen top game noemen. Imho terecht het zwarte schaap in de doom/Quake familie. Al lijkt champions dus het nieuwe schaap te zijn.
Quake 4 was op een gegeven moment (ook door goede 'mod' voor competitiedoeleinden) best wel aardig. In een aantal opzichten beter dan voorgangers.

Quake (en online meer Quake World) was natuurlijk revolutionair, maar Quake World is altijd redelijk niche geweest online. Idem Quake 2. Quake 3 wel behoorlijk groot, ook omdat internet toen veel breder beschikbaar aan het worden was.
Bij het eerste uitkomen van Q4 was t een draak van een game. Verschrikkelijk. Maar een jaar later was de boel goed op orde en heel speelbaar.
Groot deel van de nieuwe spelers was toen helaas al afgehaakt en Q4 is nooit weer hersteld. Erg zonde want het was een prima mix van Quake 2 en Quake 3.

Quake 4 miste vooral een serieuze(re) CTF mode en mappen. Dat kan ik me niet herinneren als dat het ooit is gefixed....?
Ja, Quake 4 was uiteindelijk best wel OK. Hetzelfde lot was Quake Wars beschoren, eerst lang getalm bij het ondersteunen van de competitieve spelers en toen de tools er waren was de meerderheid al afgehaakt.
De singleplayer van Quake 4 was wel zeer leuk, multiplayer niet echt. Maar ze hadden zich bij die game ook meer gefocust op de singleplayer.
Arena shooters zijn gewoon niet meer in bij de huidige generatie.
Deze game gaat ook erg over the top met dat global illumination effect vind ik. Lijkt wel alsof alle muren beplakt zijn met transparante folie ofzo.

Overigens is 800 gelijktijdige spelers ook wel erg weinig. Hoe kunnen ze nou spreken van dat het in een sprint zit? Dat is voor een bedrijf als ID toch gewoon helemaal niks? Meeste bedrijven zouden voor dit soort getallen hun servers al afsluiten.
Quake Champions is winstgevend! Zeer lage ontwikkelkosten en aardige inkomsten uit season pass en vanity items etc.
Deze game gaat ook erg over the top met dat global illumination effect vind ik. Lijkt wel alsof alle muren beplakt zijn met transparante folie ofzo.
Dat is niet wat global illumination doet. Denk eerder een stylistische keuze.
In dit geval is het zeker wel global illumination wat die wazige glow over alles heen legt. De slider staat echt op standje 11
Het lijkt meer op rim lighting IMO. Zie deze afbeelding bijvoorbeeld.

Global illumination zorgt ervoor dat licht accuraat weerkaatst en dat zorgt niet voor een vreemde glans.
Ik zou zeggen gooi de slider eens helemaal omhoog in unreal engine en kom dan weer terug. Het is namelijk precies het effect wat je hier ziet.
800 spelers, typfout?
Voor een niche game die al 5 jaar uit is en ook een deel van de arena doelgroep verloren is door de "champions" met verschillende stats / abilities?

Lijkt me redelijk te kloppen.

edit: en natuurlijk te controleren hier https://steamcharts.com/app/611500
Duidelijk te zien dat de echte piek in 2018 was.

[Reactie gewijzigd door DaitoX op 22 juli 2024 14:33]

Quake Champions schijnt aardig winstgevend te zijn. Lage ontwikkelkosten en redelijk goede verdiensten met vanity items / season pass. '

Het is best een aardig spel, het mist alleen wel wat quality of life features die horen bij bij een competitieve quake game.

Het hele champions concept met abilities is een kwestie van smaak. Het is inmiddels redelijk balanced maar kan mij op zich gestolen worden. Het stoort mij echter ook niet enorm.

[Reactie gewijzigd door PjotterP op 22 juli 2024 14:33]

.
Het hele champions concept met abilities is een kwestie van smaak.
Nee. Het is een kwestie van Quake.
QC is geen Quake. Zo simpel is het.

-edit-
De hele QL scene was naar QC gegaan als het Quake was. Iedereen die ik ken in QL heeft het geprobeerd en ze zijn over het algemeen niet onder de indruk.

[Reactie gewijzigd door MrMonkE op 22 juli 2024 14:33]

Dat vind jij. Ik ben ook meer een 'traditionele' quake speler (quakeworld / Quake 3) maar er is geen vaste definitie van wat Quake is, behalve dan de fabrikant die er de naam aan geeft.

Belangrijkste ingredienten zitten er wel in wat mij betreft, qua wapenmix, movement, gamemodes etc.
Het ergste aan QC vind ik juist dat niet iedereen dezelfde abilities' heeft of dezelfde wapens.
In QL is er over het algemeen maar 1 onderscheidende factor: Jij
Dat vind ik leuk.
Iedereen heeft wel zelfde wapens, maar er zijn inderdaad wel wat verschillen tussen de champions. Het speelt een rol maar je moet het ook niet overdrijven. Het is gewoon wel een echte Quake game.

Jij kan je champion kiezen net als je in alle andere quake games ook je 'strategie' kan kiezen. Meer aanvallend of meer +back style etc. In andere quake games speelt men ook niet allemaal hetzelfde.

Ik vind het ook belangrijk dat het puur skill based is, maar dat is grotendeels nog steeds zo wat mij betreft. Het spel heeft geen randomness in zich of overpowered hitscan zoals in counterstrike achtige games waardoor elke newbie iemand per ongeluk kan headshotten.

[Reactie gewijzigd door PjotterP op 22 juli 2024 14:33]

Het enige wat ik mis is tiers. Maar daar is de playerbase nu te klein voor in QL )
Quake heeft een beetje het 'linux' probleem. Ieder blijft volhardend zijn eigen versie spelen (Quake world, Quake 2, Quake 3 vanilla, CPM, Q3 Clan Arena, Q3 Clan Arena CPM, Quake 4, Quake Live, Quake Champions) etc.

Champions probeerde deels wat verenigend te zijn door in elk geval alle movement styles mogelijk te maken uit de eerder games, maar het mist wel wat competitive quality of life features.
Het idee van Champions is best oke.. maar echt op zoveel manieren zo slecht uitgevoerd.. en sure NU op dit moment is het een beetje beter.. maar dat heeft dus 5 jaar geduurd..

Het spel is echt kwalitatief zo slecht geweest.. het maakte nooit een kans.
Alles wat Quake ooit was is verwijderd uit Champions..
1. Een game engine waar zelfs een online casino spelletje nog met lage FPS op zal draaien
2. Geen mods (echt dit was altijd de ziel van Quake)
3. Ongelijkheid in de Arena door het hele Champions verhaal.
4. Quake kon je 'snel' spelen.. van het klikken op de exe naar in game in 10 seconden.. bij Champions moet je eerst langs 100 schermen met reclame / epilepsie warnings en andere langzaam werkende menu systemen.. vervolgens moet je match maken wat vanaf begin al uren duurde om daarna op een low resource virtual machine uit te komen met echt slechte netwerkcode.
5. Maps??? een paar maps ontworpen door stagelopers binnen het bedrijf....
6. E-Sports features.. als demo's / multiview demo's etc etc.. (oke dit valt beetje onder punt 2 maargoed dat mist echt)
7. Rare game modes voor de eerste jaren... niet eens TDM / CTF in standaard vorm.
8. Visibility settings?? het is 1 grote pixel brei.. zeker ook weer de eerste periode (het duurde bijne een JAAR voordat er minimale visibility opties geimplementeerd waren van een niet instelbare kleur lijntje om een model zodat je iets kon onderscheiden van een muur)

Er zijn nog heel veel punten aan te halen die bij voorgaande Quakes altijd door de community opgelost konden worden maar dat was hier onmogelijk.

Er werden de eerste periode allerlij beloftes gedaan door YES YES YES MAN.. maar die man snapte echt niks van Quake en is uiteindelijk ook terecht gekomen bij de originele ontwikkelaar van de engine die gebruikt is voor dit spel.

Ook doordat er geen dedicated servers waren vond er geen community vorming plaats en dit kan je tegenwoordig een beetje tegen gaan door hele goede community features maar het duurde al maanden voordat je uberhaubt kon communiceren via het spel met mensen in je friends list.... laat staan de features die echt nodig zijn om te compenseren voor het ontbreken van een server list / community vorming op die manier.

Hoe in hemelsnaam kan je terecht komen voor een Quake game bij een engine developer die alleen maar casino spelletjes gemaakt heeft en een poging gedaan heeft om een 3D engine te maken die echt vanaf dag 1 al zwaar slecht was.

Zoveel dingen fout gegaan die veel te laat geprobeerd zijn optelossen. Iedereen in de Quake scene behalve natuurlijk een paar mensen die hun geld ermee verdienen was al heel snel weg.

Zonde..

[Reactie gewijzigd door Antonie_Bouman op 22 juli 2024 14:33]

Ik ben het niet met je eens:

1. De engine volstaat inmiddels, de netcode is client-side hit reconcillation wat voor sommige spelers wat wennen is omdat het anders werkt dan in eerdere versies, maar inmiddels volstaat het gewoon prima. Ik mis wel een console waar ik gewoon mn commands kan intypen.

2. Behalve wat competitieve mods waren mods extreem niche, behalve CPM en Clan Arena modi (binnen OSP en CPM). En veel zit inmiddels gewoon standaard in Quake. Ik zou mods ZEKER NIET de ziel van Quake noemen. De ziel van quake is de competitive gameplay met de standaard mods met een OSP of CPM e-sports feature laagje. Dat speelden de meeste mensen.

3. Ongelijkheid benik niet met je eens. Het is een strategiekeuze, net als je ook verder je strategie kan kiezen in eerdere en huidige quakes qua welke wapens je vooral gebruikt, of je aggressiever of meer verdedigend speelt etc. Er zit geen randomness in het spel. Verder moet je de 'champion factor' ook niet overdrijven. Nogmaals ik ben zelf ook geen grote fan van het champions gebeuren, maar ik heb het idee dat sommige mensen dit aspect overdrijven.

4. Wat een onzin. Ik kan letterlijk met 2 muisklikken een spel joinen. LETTERLIJK

5. Een aantal maps is klassiek, een aantal maps is behoorlijk goed voor zowel 1v1 als TDM. Meer goede maps zou wel welkom zijn inderdaad. Dat ben ik met je eens.

6. E-sports features is inderdaad eenaandachtspunt. Wat mij betreft waren OSP en CPM daarin het beste. Met CPM als uitschieter. Ik mis dat ook en ze zouden daar echt iets mee moeten doen. Dus op dit punt ben ik het met je eens, maar het 'breekt' het spel niet.

7. DM en TDM en CTF zitten er nu gewoon in. Dus is geen punt meer.

8. Visibility settings zijn wat mij betreft nu adequaat, ik ben ook meer fan van de fullbright opties uit Quake 3 / Quake Live, maar kijk naar de pro matches van QC online. Die hebben geen enkele issues met iemand raken. Het is een kwestie van gewenning. Feitelijk wordt je niet visueel impaired door het spel.

[Reactie gewijzigd door PjotterP op 22 juli 2024 14:33]

Sorry denk dat discuseren verder niet veel nut heeft als je zegt dat MODS ZEKER NIET de ziel van Quake waren VOOR Champions....

Ik zie uit al je replies duidelijk dat je een fan bent van Champions! mooi ik ben blij dat die er zijn en ik hoop dat je nog lang kan genieten van dit spel.

Buiten dat wil ik ook niet ontkennen dat er nu het e.e.a inzit wat er de eerste jaren gewoon niet inzat en dat dingen beter geworden zijn ook zeker waar.. maar veel te laat.

Ik als Quake speler sinds de eerste QTest leaks denk er iig anders over en heb Champions op ongeveer +- een enkele maand voor 2 jaar die hard geprobeerd en het zat er gewoon niet in. Ik herkende bijna niets van Quake erin.

[Reactie gewijzigd door Antonie_Bouman op 22 juli 2024 14:33]

Mods waren simpelweg niet de ziel. Met mods bedoel ik dan overigens mods die echt de gameplay veranderen, niet de e-sports features of andere zaken.

Quake / Quakeworld: meeste mensen spelen dit unmodded
Quake 2 : enige dat echt wezenlijk was was Q2 CTF, strikt genomen een mod, maar verder speelden meeste mensen Quake 2 unmodded.
Quake 3: gros speelde vanilla quake 3, paar kleine communities rondom CPM. Quake Live is in feite vQ3 met een paar aanpassingen (railgun dmg etc.)
Quake 4: vrijwel niemand speelde dit modded

Ik ben geen grote fan van Quake Champions. Ik speel afwisselend Quake 3 en Quake Champions. Ik zou het liefst zien dat alle Quake spelers gewoon dezelfde quake spelen in plaats van dogmatisch bij de eigen quake blijven. Er zijn talloze QuakeWorld spelers die vinden dat alles na QuakeWorld niet echt quake is. Quake 3 kreeg ook enorm veel kritiek (en nog steeds) van veel QUake World en Quake 2 spelers. Men vond Quake 3 ook geen 'echte quake, met een waslijst aan redenen. De geschiedenis herhaalt zich.
Oke daar zit een mis verstand want voor mij is OSP een mod en Q2 werd dus NIET unmodded gespeeld op paar mensen na die als ik me niet vergis op een of andere versie waren blijven hangen.

Niemand speelde vanilla Quake 3 unmodded allemaal OSP..

Quake 4.. niemand speelde unmodded allemaal Q4Max...

Quakeworld KAN je ook als een mod zien maar daar kan je van zeggen dat het mogelijk van de ontwikkelaar zelf was maar ook deze was heel belangrijk want heel belangrijk voor de netcode.

Naast deze competative modes (die echt nodig waren anders waren de meeste Quakes gewoon niet competatief mogelijk te spelen) waren er natuurlijk nog echt 100000e andere mods.. de ene populairder dan de andere maar ze waren er zeker en hele communities waren er rondom die mods..

Niks hiervan is mogelijk in Champions

Kan er niks aan doen maar voor mij blijft modding dus echt de ziel van Quake en bovenstaande bevestigd dat toch?

[Reactie gewijzigd door Antonie_Bouman op 22 juli 2024 14:33]

OSP is wel een 'mod' maar het paste de gameplay niet aan. Q3 OSP is gewoon vanilla Quake 3 met e-sports features. . Ik vind daarom dat je het niet de 'ziel' van Quake kan noemen.

Q4 MAX zelfde verhaal.

Ik vind het ook bizar dat Bethesda zo weinig esports features aan Quake Champions heeft gegeven.

[Reactie gewijzigd door PjotterP op 22 juli 2024 14:33]

Ik snap niet hoe je dat dan kan beredeneren.. is e-sport niet de ziel van Quake? was dit mogelijk zonder de mods OSP en Q4MAX?

Buiten de e-sport features leverde de mods ook zo'n beetje alle goede maps.. (voor zowel CTF ald TDM als DUEL)

Wat zo treurig is is het feit dat de ontwikkelaar dit had kunnen weten want zoals je ziet ELKE aflevering van Quake had heel veel hulp nodig van de MOD community om speelbaar te worden en als je dan dus gemoedwillig beslist om dit niet te supporten heb je een probleem... TENZIJ je dus zelf die features implementeerd maar dat deden ze dus totaal niet de eerste jaren en zelfs NU kan je nog zeggen dat er dingen ontbreken.

[Reactie gewijzigd door Antonie_Bouman op 22 juli 2024 14:33]

Laat ik het anders formuleren:

Voor mij is de ziel van Quake de gameplay. Esports mods vullen een gebrek features aan, maar veranderen het spel quake gameplay zelf niet of niet wezenlijk (behalve CPM en deel quakeworld, maar quakeworld is een id software product ). Met andere woorden: e-sports mods dichten een 'functioneel gat', maar dat vullen van dat functionele gat zou ik zelf dus niet de 'ziel' noemen.


Volgens mij zijn we het verder grotendeels eens dat Quake Champions op dit punt een gemiste kans, ook al zijn er inmiddels wel een hoop dingen in verbeterd. Je zou denken dat ze na jaren van voorbeelden wel weten inmiddels welke esports features belangrijk zijn. Bij Quake Live hebben ze dat uiteindelijk ook wel goed opgepakt, Ik vind het net zo vreemd als jij dat ze biij Quake Champions dat weer hebben verzaakt voor een deel. (nogmaals, inmiddels is het wel beter dan voorheen, maar het kan nog steeds beter).

[Reactie gewijzigd door PjotterP op 22 juli 2024 14:33]

Quasi iedereen speelde Quake 2 met OSP Tourney, nu draait alles met Q2Admin. Vanilla servers zijn echt té barebones. WoD/Lox, DDay, AQ2, Gloom om er nog een paar op te noemen.

Quake Live draaien de meeste servers minqlx, opnieuw om het hele server-side gedoe te stroomlijnen.

Quake 4, ook daar speelt men met Q4Max.

In Quake Wars speelt de competitive scene Promod.

En ja hoor, server-side modificaties zijn ook modificaties.
Met vanilla quake bedoel ik niet unmodded, ik bedoel de gameplay zelf. niet de esports mods. Die passen de gameplay niet of niet wezenlijk aan. Behalve CPM.

OSP Q3 = Vq3

Esports mods dichten functionele gaten. Als Bethesda / id goede esports features aan game toevoegen dan is er weinig reden tot modden. Voor mij is 'modding' niet de ziel van Quake. Er wordt behalve CPM eigenlijk amper van de 'vanillla quake' afgeweken.

[Reactie gewijzigd door PjotterP op 22 juli 2024 14:33]

Nee hoor, zelfs te hoog als ik het hier bekijk :

https://steamcharts.com/app/611500
Volgens je eigen linkje:
857 op 18-08-2022 om 22:05
gelijktijdige spelers op Steam
correct, geen typfout, de game heeft al langere tijd van een lage playerbase.as we speak 484, en 869 24h peak.
Gave game maar je merkt wel tijdens het spelen dat matches vinden erg lang kan duren, heb hier en daar toch geregeld 5 tot 10 minuten gewacht op een match.
Quake 2 heeft nog iets van 100 spelers. Quake Champions heeft geluk met zulke aantallen!
Is dat is dan ook wellicht aan Quake (2) RTX te danken?
Nee, volgens mij speelt niemand de RTX versie, enkel om alleen demos te maken en up te loaden naar YouTube om het enigszins mooi te laten lijken voor de non-quakers.

Ben jij toevallig HugoBoss van ClanBase en Gamepoint servers?
Nee.

Quake RTX wordt wel degelijk gespeeld in multiplayer.
Omdat de originele Quake 2 veel gebruikt wordt voor RTX (of de demo van Quake 2) dacht ik wellicht dat het meetelde voor de playerstats op Steam.
hmmm ok, ik ben nog niemand tegengekomen die de RTX versie speelt en de q2 scene is echt klein. Observers/Commentators in toernooien en mensen die filmpjes uploaden naar youtube gebruiken wel de rtx versie.

Er zijn gewoon zoveel nadelen met RTX in multiplayer, zelfs wanneer je gl_polyblend en cl_blend naar 0 zet, zie je alsnog minder dan mensen die de oude q2 client gebruiken.

Ik speel overigens niet op de amerikaanse servers vanwege ping verschil. Misschien dat ze daar wel RTX gebruiken.

[Reactie gewijzigd door bgsn op 22 juli 2024 14:33]

Tja de framerate is ook wel een nadeel.
Als ik je goed begrijp ben je buiten dat dus ook benadeeld?
Qua view distance ofzo?

Wellicht had ik het fout en kun je in Quake RTX met "gewone" Quake 2 spelers gamen?

Ik heb zelf in ieder geval wel eens wat multiplayer gespeeld in Quake RTX: DM en COOP.
Het waren waarschijnlijk USA servers.

[Reactie gewijzigd door HugoBoss1985 op 22 juli 2024 14:33]

Het hele ID software imperium is al langer in verval. Geen echte nieuwe dingen meer. Zij hebben de basis gelegd voor het FPS genre, maar kunnen niet meer mee met de nieuwe generatie aan ontwikkelaars en creatievelingen. Wat niet maakt dat elke FPS shooter een deel zijn idee te danken heeft aan ID software.
Dan vergeet je het succes van Doom 16 en Eternal even?
Dat bedoel ik net ... meer van hetzelfde ... geen echte nieuwe creatieve concepten die succesvol zijn. De innovatie rondom de franchise staat al stil sinds het begin.
Prey? Heeft (terecht!) een hoop GOTY awards gewonen
Ik heb het een tijd gespeeld, maar het is niet echt meer te doen als iemand die de meeste n00bz afknalt, maar door alle anderen de pan in word gehakt.
Het is voor mij een te stijle leercurve om voor de fun ernaast te doen, terwijl voor mijn gevoel quake live echt door iedereen opgepakt kan worden en je nog wel een kans hebt.

Wel ironisch dat daar nu nog 400 players op zijn https://steamplayercount.com/app/282440
Zelf enorm veel Q1 en Q3 gespeeld maar dat ding met de champions kon mij echt niet bekoren, jammer iD-Software.
Buiten het feit dat dit spel een flinke learning curve heeft, hielp het voor mij ook niet mee dat vrijwel alle champions achter een paywall zitten. Leuk dat het 'free to play' is maar, maar de cash items hadden ze beter bij cosmetics kunnen houden. Je kan natuurlijk ook wel met ingame currency andere champions kopen, maar dan zul je het spel wel dagelijks moeten spelen om een beetje snel genoeg currency te behalen.
Oh wow, threewave CTF met grappling hook. Lees ik het goed. Zoveel lol gehad in de jaren 90 met CTF. Grappling skills waren essentieel, hele config scripts nog voor gebouwd destijds. De servers van Uni Groningen waren ook wel fijn, met ping 20, in de tijd van ISDN. ;)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.