Vechtgame MultiVersus bereikt piek van 144.000 gelijktijdige spelers op Steam

Dinsdag is de open bèta van de free-to-play vechtgame MultiVersus beschikbaar gekomen. Bij de Steam-versie werd een piek van 144.456 gelijktijdige spelers bereikt. Het spel was al sinds 19 juli beschikbaar voor een beperkt aantal spelers op pc, Xbox- en PlayStation-consoles.

SteamDB laat zien dat de piek op woensdagochtend om 03.00 uur werd bereikt. Volgens de site had de vechtgame om 00.00 uur Apex Legends ingehaald qua speleraantal. De shooter had toen ruim 119.000 gelijktijdige spelers, terwijl MultiVersus 142.000 spelers had. Alleen Lost Ark (243.626), Dota 2 (273 968) en Counter Strike: Global Offensive (397.460) hadden meer spelers op dat moment.

MultiVersus is een spel waarin spelers verschillende Warner Bros-personages tegen elkaar kunnen laten vechten. Het is mogelijk om met personages te spelen uit onder andere de Scooby Doo-franchise, Adventure Time, Looney Tunes en Game Of Thrones. Op het moment van schrijven bevat het spel 17 personages, 9 maps en 8 spelmodi. Wanneer het spel officieel uitkomt, is nog niet bekend.

Door Loïs Franx

Redacteur

27-07-2022 • 17:26

36

Submitter: Xtuv

Reacties (36)

36
35
18
0
0
12
Wijzig sortering
Laatst even naar zitten kijken toen iemand het op twitch speelde. Wat me gelijk opviel is dat een heleboel aanvallen/moves vrijwel 1 op 1 kopieën zijn van moves uit SSB op de switch…
Lopen ze daarmee geen risico op gezeik vanuit Nintendo?
Nu snap ik dat het wel lastig is om nog originele dingen te bedenken met 60+ characters in SSB, maar dit was wel erg overduidelijk.
Elke 2d fighter heeft iets afgekeken van Street Fighter 2. Die weer een karakter heeft genaamd M. Bison, die veel weg heeft van een bekende Amerikaanse boxer.
En street fighter 1, yie ar kunfu etc etc
En die moves op de SSB zijn allemaal origineel en niet ergens anders vandaan gekopieerd??
Jemig, kan je tegenwoordig zelfs al je moves patenteren? 8)7 nu snap ik het wel ja waarom de game industrie amper meer vooruit komt.
Dat is toch niet gek? Als jij morgen een opvolger voor dat dansje uit Gangnam Style bedenkt, dan kun je het ook patenteren. Ik zie niet in wat er wezenlijk anders is aan het patenteren van vechtkunst.
Niet als het afgeleid is van Gangnam style. Een helemaal zelf verzonnen dansje die het zelfde succes kan evenaren wellicht
Ja, dat bedoelde ik ook: een net zo gek dansje als Gangnam Style dat populair wordt.
Nee dat kan je niet patenteren. Een dans heeft voldoet niet aan de eisen om te patenteren. Wellicht wel te beschermen met een merk als animatie of auteursrecht op de choreografie.
Op zich is Smash een Nintendo game en die gaan daar echt niet mee zitten kutten. Dat is allemaal óf origineel óf gelicenseerd waar nodig.
Dit lijkt een clone van Super Smash Bros. maar dan voor de pc en met Warner Bros. figuranten.
Leuk maar niet per se vernieuwend ofzo?
Maar wel razend populair zo te zien, en daarmee automatisch gewoon een zeer succesvolle beslissing van de maker.
Het is een goed alternatief voor de mensen die geen switch hebben. Maar afgezien daarvan lijkt me SSB toch wel al meer vertrouwd met het soort spel, en is het denk ik ook beter geoptimaliseerd gezien de release al tijden geleden was.

Het kan mij in ieder geval niet echt enthousiast maken, want ik pak gewoon mijn switch en dan speel ik een eensgelijke game.
Ben dus ook wel heel benieuwd naar de winstgevendheid en groei van dit spel, want met een kopie van SSB breng je natuurlijk wel een game uit op een enigszins verzadigde markt.

[Reactie gewijzigd door Otjenyn op 27 juli 2024 02:20]

Als de markt verzadigd is, pak je geen 144k simultaneous spelers. Objectief gezien was het blijkbaar een gat in de PC-markt.
Mwah. We hebben natuurlijk al Brawlhalla (incl crossplay mobile en consoles) en brawlstars (en volgens mij nog een nickelodeon clone) allemaal zeer populaire spelletjes voor ff potje tussendoor. Ik speel er gemiddeld ook 3 per dag.

Dit hele genre is gewoon vrij populair.
Ja, maar die games zijn geen SSB. Uiteindelijk wil men gewoon SSB spelen.
Ik heb een Switch en op de Wii U heb ik ook SSB gehad. Niet vaak genoeg gespeeld om 60 euro voor te betalen en dus op de Switch ook niet gekocht. Vrienden hebben ook geen Switch maar een Xbox. Gisteren heb ik mij prima vermaakt met Multiversus op de Xbox met een vriend die ook een Xbox heeft. Prima gratis game. Uit support en om sneller dingen vrij te spelen heb ik ook maar een season pass gekocht. Hier is wel een markt voor als de game gewoon prima speelt en tot op heden heb ik daar geen klagen over.
Mwah. Nooit echt de behoefte gehad SSB te spelen hoor. Heb ook geen nintendo hardware.

Ik speel al jaren Brawlhalla met een groep vrienden online. Veel leuker dan SSB in m’n eentje op een nintendo die ik niet heb.
Hoe is een markt verzadigd die op het moment bijna enkel op de console van 1 fabrikant te spelen is? Uiteraard zullen er nog wel enkele vergelijkbare smash spellen zijn, maar de markt verzadigd noemen?
En hoeveel mensen hebben geen Switch? Hoeveel vrienden hebben allemaal een Switch? Het is nog lang niet verzadigd.
Niet vernieuwend idd als je super smash veel gespeeld hebt maar wel ontzettend veel vermaak. en cross platform waarbij je met super smash toch altijd je switch nodig hebt :)
Er zijn veel pogingen geweest, maar deze hebben ze gewoon 'goed gejat', de style is duidelijk aanwezig, maar het overzicht en de moves zijn net zo goed uitgewerkt, vernieuwend zeker niet, maar eindelijk een game die buiten Nintendo gespeeld kan worden.
Wat is het verdienmodel van deze game? Het is free to play maar er moet toch ergens geld in het laadje komen. Ik gok zomaar dat dit via ingame aankopen gaat. Zijn dat puur cosmetische aankopen of zit er een pay-to-win model achter? Lijkt mij best een aardige game om in de woonkamer op de TV te spelen (via Steamlink) maar als het pay-to-win is of er ontzettend veel gegrind moet worden om nieuwe features te unlocken ga ik er niet aan beginnen.

Edit: het laatste is het geval dus laat maar

[Reactie gewijzigd door Jorissie87 op 27 juli 2024 02:20]

Het gaat inderdaad om ingame aankopen. Je kunt nieuwe characters kopen. Deze zijn echter ook te verdienen door genoeg diamantjes te verzamelen die je verkrijgt door meer wedstrijden te spelen. Ik speel fanatiek Super Smash Bros Ultimate en ik moet zeggen dat de characters zeker niet pay-to-win zijn. Elke character heeft weer iets unieks en het speelt best leuk, zeker als je in co-op modus gaat!
Ik geloof ook dat het levellen van je characters (perks enzo) niet via echt geld kan bekomen worden, deze moet je vrij spelen.
Nieuwe personages kan je 1) vrijspelen 2) met ingame currency aankopen 3) kopen door een Founder's Pack aan te kopen ipv de F2P versie te downloaden.

Lijkt voorlopig redelijk proper allemaal :)
Die link zegt toch niets over pay to win? Hij zegt dat het lang duurt karakters gratis vrij te spelen, denk niet dat er veel mensen zijn die hadden verwacht dat je die andere karakters snel gratis zou vrij spelen, dat zou hun verdienmodel om zeep helpen, zie het niet als een minpunt.
Maar is dat heel erg, het is geen pay2win, of je koopt deluxe en je hebt alles of je speelt F2P en het duurt voordat je een ander poppetje hebt?
Tot nu toe zijn het in principe cosmetische aankopen (vind ik) ja de heroes zitten achter een paywall. En je kan ze allemaal ingame kopen met currency die je kan verdienen door te spelen.

Qua characters zie ik het eigenlijk een beetje als League of Legends.
Je levelt je hero en kan perks unlocken voor die hero. Hier zit geen pay2win aspect in enzo.

Snap wel dat ze ergens aan moeten verdienen en verwacht dat er veel skins enzo gaan komen maar zoals het er nu uit ziet is het dikke prima zo. De "gratis" karakters zitten ook achter een weekly rotation net als in LoL. zo is het wel leuk om er achter te komen welke je leuk vind en voor die te sparen of gewoon genoege nemen met de weekly rotatie om op die manier meerdere heroes te leren en te spelen.

Uiteindelijk heb je altijd nog de optie natuurlijk om een "founders pack" te kopen alsof je een game koopt en dan heb je alles. (die prijzen vind ik wel duur though, 40-99€ )

Leuke f2p game. Hopen dat het een beetje standhoud en niet alleen populair is omdat je gratis een beta key kon krijgen via de Twitch drops (wat sinds gisteren afgelopen is)

[Reactie gewijzigd door Ricmaniac op 27 juli 2024 02:20]

bedankt voor de tip ik wist niet dat deze game in ontwikkeling was!
ben hem nu aan het downloaden :Y)
Toevallig net een paar uur zitten spelen. vind het super leuk. (vroeger ook fan van smash bros)
Speelt ook dikke prima met mouse keyboard
Ik heb 15 uur erop zitten op steam, en 5 uur op mijn xbox wanneer ik lekker lui op de bank hang/lig/zit.
Dit is nou wat ik wel beetje mis aan mijn SSB op de switch. Ik heb beide spellen en ik vind het grote verschil dat Multiversus wel makkelijker te hanteren is. de moves zijn minder complex als bij SSB.

Ik vermaak mij keurig in deze F2P vorm en heb de battlepass aangeschaft voor 5 euro. Zo speel ik wat grappige gimmicks extra vrij en ondersteun ik de makers. Ik hou van de stijl en zeker van het portfolio ala Warnerbros/HBO etc. Mad Max komt er nog in, de Haunt van Game of thrones en nog veel meer.

Ik zeg letsé go ! ;-)
Gisteravond even gespeeld en ik ben verkocht! Echt een leuke game en dat terwijl ik echt een hekel aan Smash Brothers heb. Dit game kan ik echt niet spelen, die gaat normaal dan ook na 15 min weer uit, maar deze game speelt echt goed weg. De grafische stijl bevalt me goed en de gameplay lijkt mij iets meer te liggen plus het feit dat ik de Xbox controller ook goed in de hand vind liggen ipv die Nintendo controllers waar ik altijd een hekel aan heb gehad (Nintendo en ergonomie, die twee gaan nooit hand in hand).

Vanavond maar eens weer verder gaan! :D
Arbitrair 144.000 als bijzonder aantal noemen is grappig, dat doen de Jehova wappies ook:
Deer van de 144.000 is direct verbonden met de leer van de "grote schare". Daarmee zijn er binnen de JG twee klassen gemaakt. De 144.000 is absoluut de topklasse. De leden zijn "gezalfden". Zij zijn lid van het lichaam van Christus, gaan naar de hemel en maken deel uit van Christus hemelse regering.
bron

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.