Was het probleem met Debian niet dat er teveel pakketten zaten in het project? Hoe is het dan een positief punt voor FreeBSD?
Bij Debian ga je zo goed als nooit op de hoogte gebracht worden over de geïnstalleerde paketten die geen maintainer hebben. Bij FreeBSD wordt je telkens op de hoogte gebracht. Na het updaten van het pakket geeft FreeBSD een melding dat het specifiek pakket geen maintainer heeft momenteel, en dat je voorzichtig hiermee moet zijn. FreeBSD was, sinds zijn oprichting, altijd meer gefocust op veiligheid dan de meeste Linux systemen. Er wordt ook (veel) minder malware voor BSD systemen ontwikkeld, simpelweg omdat hackers hier minder voordeel uit kunnen halen, en ze meer impact kunnen hebben als ze extra tijd investeren in Linux (zoals bvb Android), macOS en windows. Los van deze zaken heb ik ook het gevoel dat FreeBSD ontwikkelaars meer tijd steken in de kwaliteit van het besturingssysteem dan Debian ontwikkelaars. De huidige Debian is een stuk minder stabiel dan als je FreeBSD + ZFS + XFCE gaat gebruiken en stabiliteit was één van de zaken waarom Debian vroeger zo populair was.
Fedora is in de laatste tien jaar sterk geëvolueerd. Ik zou zeggen dat rond het jaar 2010 Ubuntu één van de beste Linux systemen was. Maar sinds dat moment is Fedora technologisch steeds beter geworden tov Ubuntu. En momenteel is Ubuntu technisch gezien niet meer competitief met Fedora, Fedora is bovendien ook erg gebruiksvriendelijk, dus ik zie daarom Fedora meer als de standaard distro die ik zou aanraden, ook aan nieuwkomers.
Dat is zeker nadat ik eerst bezig ben alle ins en outs van die talen te leren, dus duurt het wel weer even tot ik optimaal productief ben.
Rebol is iets dat je extreem snel kunt aanleren:
http://redprogramming.com...siness%20Programming.html
As you can see, with Rebol, coding barriers are lowered to a *critically low* point of simplicity. That critically low point of simplicity is far below any other software development tool, and is in fact easy enough for anyone willing to learn.
Ik heb gelezen dat ze Rebol aan kinderen van 10 jaar onderwezen hebben, en dat die in een paar dagen al de belangrijkste concepten aangeleerd hadden. Je kunt zeggen dat je kinderen van 10 jaar in enkele weken deze programmeertaal zou kunnen aanleren.
Het kenmerk van Rebol is dat het niet enkel expressiever is dan Python, het is ook makkelijker leesbaar dan Python. Rebol ("Relative Expression Based Object Language") wil de meest productieve, leesbare en beknopte programmeertaal zijn die beschikbaar is. Voor zover ik weet is ze dat ook volgens alle mensen die deze taal aangeleerd hebben.
https://news.ycombinator.com/item?id=9585519
Maintaining old projects in Rebol is always simpler than with any other development tool/language I've used in 30+ years.
Het enige nadeel aan Rebol dat ik kan bedenken is dat het niet echt sneller was dan Python:
http://blog.hostilefork.com/rebol-vs-python-performance/
Maar je ziet ook dat de startup times van Python een stuk trager zijn wat betekent dat Rebol een veel betere taal voor scripts te schrijven dan de populairste scripting taal (momenteel).
Er is een project om Rebol dichtbij de snelheid van C te krijgen:
https://www.red-lang.org/
@hiiamboris rewrote that as a Red/System routine, tweaked it, and got a massive speedup. No external compiler needed, no need to use C, and the code is inlined so it's all in context.
Vastly increased performance is the main driver for this new lexer.
Als ze erin zouden slagen om Red language iets sneller of gelijkaardig te laten presteren dan Java dan hebben ze de perfecte programmeertaal gemaakt.