Asus A7V266-E moederbord review

Bij HardOCP is een late review verschenen over het Asus A7V266-E moederbord. Deze plank is gebaseerd op de KT266A chipset van VIA en in het bezit van 5 PCI, 1 ACR, 1 AGP en 3 DIMM sleuven. Daarnaast is het mogelijk om RAID aansluitingen te vinden als je de juiste versie van het moederbord hebt gekocht. Het moederbord blijkt heel goed te presteren, en is volgens de reviewer dan ook een echte aanrader:

Asus A7V266-E (klein)To say that this is an impressive board would be an understatement. It comes nicely bundled with additional USB ports and a minor software bundle, but the real "feature" of this board is performance. Across the board, with the exception of one benchmark, the A7V266-E performed amazingly well. Asus has done a great job building performance into the A7V266-E and when you couple that with the quality behind the Asus name, you are certain to be purchasing a winner.

Met dank aan GaMeOvEr voor de tip.

Door Hielko van der Hoorn

07-12-2001 • 17:24

19

Bron: HardOCP

Reacties (19)

19
18
14
2
0
2
Wijzig sortering
Anoniem: 39813 7 december 2001 20:31
heb ook dat bord...alleen klopt de temperatuur van de cpu niet...vlgs mij geeft hij te hoog aan....57 graden idle...65 graden stressed de idle temp klopt niet volgens mij...heb er een spire superrock opzitten gemonteerd bij exile...dus goed gedaan, klopt het dat de temp-diode slecht is op dit moederboard???
Verder een prima bord !!!
Dat is wel hoog. Mijn XP 1600+ @ 1513 zit op 52 graden FULL LOAD (ook ASUS A7V266-E)... maar gebruik je toevallig ASUS Probe? Die geeft namelijk een te hoge temperatuur aan... zo ja, gebruikt dan MBM 5.
Ligt het er niet aan dat (als je een Athlon XP hebt) je die interne Thermometer van de CPU zelf moet gebruiken?

Damn dit bordje wil ik ook!! :9~ :9~
De A7V266-E heeft twee opties voor de thermal sensor, te kiezen via een jumper op het moederbord. Standaard staat de jumper op "Athlon/Duron" wat betekent dat de temperatuursensor onder de socket van de CPU gebruikt wordt.

Als je de jumper op "reserved" zet wordt de interne sensor in de Athlon XP gebruikt. Deze sensor geeft een stuk hogere waarden aan dan de andere, maar dat is ook logisch aangezien deze sensor op het heetste punt zit: namelijk in de CPU! Het verschil in temperatuur is bij zo'n 15 graden C.

De manual bericht overigens verder niet zoveel over deze jumperstand, vandaar ook de aanduiding "reserved" op de printplaat..

Voor zover als ik kan zien is Asus de enige die deze feature goed gebruikt.
Ik heb EXACT dezelfde temperaturen als jij hebt.. als je op GoT kijkt, zie je ook dat de waarden zo hoog liggen... toeval?
Anoniem: 42527 8 december 2001 21:31
Hoi!

Ik heb net gisteren zo'n bord gekocht met een Atlon 1700+

Nu heb ik niet zoveel verstand van amd dsu heb ik wat zitten kijken hier en op tomshardware. Ik zie dat een 1700+ ongeveer 1466 Mhz zou moeten lopen. Dat geeft het bord ook aan. Maar als ik 3dmark2001 draai zegt hij dat het 1467Mhz is van max 1700. Is dit dan nog aan te passen ??? ;) of kan hij echt maar 1466Mhz?

Alvast bedankt en ik ga direct dat bios 1005 zoeken!

Jeroen
Je processor is zo snel als je 'm zelf instelt ;)
Maar even serieus: de Athlon XP 1700+ draait idd op 1466 MHz, maar dat is werkelijk 1466,666 MHz. 3dmark rondt dit gewoon af naar 1467.
Abit verlies degelijk van ASUS. Terwijl iedereen op dat abit mobo zit te wachten. Dan neem ik toch liever asus voor 100piek minder :)

Weet nu iemand al of nieuwe amd's op kt266a mobo's draaien?
Ik weet niet hoe nieuw je het wilt hebben, maar de XP's draaien er gewoon op. En de Thoroughbred core( of hoe je het ook schrijft ) wordt ook een socket A proc.
Dus je zal er best een tijdje mee vooruit kunnen.
Zelfs op die A7V266 draait ie. Zonder Bios upgrade wordt hij echter herkent als Athlon H, maar na upgrade naar 1003 werkt het als een trein.

Kijk op: http://www.amd.com/us-en/Processors/ProductInformati on/0,,30_182_869_1039^4046|108_3,00.html

Staan alle moederborden die de XP ondersteunen (v.a. 1500+)

Ik zou wel eens willen weten, waarom iemand perse voor Asus of Abit kiest. Ik zelf heb nu een Asus P3V-4X (rampbord volgens sommigen) en daar geen problemen mee. Support vind ik ook niet slecht van hun (behalve dat de laatste Bios update anderhalf jaar geleden uit kwam en het lijkt alsof voor diverse andere mobos van Asus wekelijks nieuwe (beta) biosen uitkomen).
Ik heb geen ervaring met Abit. Hoor van sommigen dat het goede borden zijn, stabiel, goed te overklokken (I/O voltage en de hele mikmak). Wie kan mij hier goed onderbouwd wat over vertellen. Ook Als je over Asus of AOpen (goede ervaringen mee, maar ook hiervan vinden mensen ze rampzalig) wat te melden heb lees ik het graag.
Jep, goede boards kunnen ze maken. Van de 'support' moet je het echter niet hebben.

Wel een sjiek board, RAID en de 266A geeft echt een prachtig systeempje :9 :P
Ik heb nog een A7V266 (met KT266 ipv KT266A).
En ook dat moederbord bevalt me echt super.

Heb een tijdje andere mobo's gebruikt (Abit en dergelijke) maar ben nu weer terug bij Asus... heb toch een stuk minder probs.
IDD, de temp. sensor geeft alles wat hoog aan. Maar so what?

Heerlijk bord voor een heerlijke prijs (ik heb de RAID voor 465 piek gekocht 8-))

Alleen het feit dat de Thunderbird/Duron - AthlonXP jumper niet in het boekje staat vind ik een beetje jammer (ik waande m'n Duron ook al dood, nadat m'n XP was doorgefikt <- bleek jumper te zijn)
Anoniem: 20780 7 december 2001 21:20
Dit wordt waarschijnlijk de opvolger van mijn a7v! Maar..ondersteunt geen usb 2.0, ook geen ata 133
Dat had het nog wat mooier gemaakt. Blijkbaar bewaart Asus dat voor z'n opvolger. Wel levert Asus er 6 usb poorten bij en dat is ruim aan de maat. Mooi dat ze die jumpertjes er nog in gelaten hebben. Mijn a7v is veel stabieler door de Vcore via de jumpers in te stellen. In jumperfree modus kon ik minder overklokken. Tot slot een goeie zet van Asus om de prijs toch redelijk scherp te houden. Ze zullen echter wel moeten want er zullen zeker goedkopere mobo's komen met de 266A chipset die goed gaan presteren.
Anoniem: 39813 7 december 2001 22:52
heb jumper van de cpu tempmeter al op reserved gehad...dan blijft hij 51 graden aangeven...dat is dus ook niet de oplossing....naja draait als een speer...niks overgeklokt en alles loopt perfect...3dmark 2001 : 4600...2 keer 256 mb dane elec erin en een club3d videokaartje 64 mb gts2 Ti,
vergeleken met anderen is dit peanuts maar alle 3d spellen draaien perfect en geen vastlopers dus waarom zou je dan overklokken?
Ben DIK tevreden ! :7
Anoniem: 21156 7 december 2001 20:14
Ik zelf heb een ASUS A7V266-E moederbord en ik kan het jullie allemaal aanraden: Asus did it again!
Dit board is echt grandioos, inderdaad de temp is een dikke 10c hoger dan werkelijk het geval is, dit komt doordat de sensor ONDER de CPU zit, en ASUS zelf een berekening maakt hoe hoog de temp zou zijn in de cpu!
Nix van aantrekken, met een temp van 67c heb ik 3DMark gedraaid metb de fsb op 154 en de mp op 11.
Het is wel aan te bevelen om direct de bios te flashen naar 1005, dan werkt alles lekker.

En niet vergeten bij het overclocken: de AGP op AUTO zetten blijft ie lekker op 4X staan.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.