Kamerleden willen garanties over veiligheid verplichte app Olympische Spelen

Drie VVD-kamerleden hebben een Kamervraag ingediend waarin ze meer informatie en garanties vragen over de veiligheid- en privacystandaarden van de MY2022-app die verplicht is voor alle bezoekers van de Olympische Winterspelen. Die app bevat immers twee kwetsbaarheden.

VVD-kamerleden Ruben Brekelmans, Rudmer Heerema en Queeny Rajkowski richten zich met de Kamerbrief onder andere tot minister van Buitenlandse Zaken Hoekstra, minister van Volksgezondheid Kuipers en staatssecretaris van Binnenlandse Zaken Van Huffelen. De drie willen garanties dat de gebruikersinformatie die in de MY2022-app moet worden ingevoerd door alle bezoekers van de Olympische Winterspelen, niet gedeeld wordt met derde partijen. Als dat niet zo is, vragen ze of de ministers en staatssecretarissen kan vertellen met welke partijen er dan data wordt gedeeld.

De kamerleden vragen ook of de regeringsleden kunnen verzekeren dat de verzamelde data niet zal worden gebruikt voor 'sociale en politieke' surveillance en vragen zich af of de veiligheid van Nederlandse gebruikers is gegarandeerd 'indien zij zich uitlaten over informatie die binnen de app als politiek gevoelig wordt bestempeld'.

De drie vragen de leden van de regering bovendien of zij bij het Internationaal Comité en de Chinese overheid erop kunnen aandringen dat de app voor de start van de Olympische Winterspelen voldoet aan alle veiligheidsstandaarden zoals die omschreven zijn in de AVG. Als dat niet mogelijk blijkt te zijn, vragen de drie dat de app niet verplicht wordt gemaakt tijdens het evenement.

Eind vorige maand ontdekten onderzoekers van het Canadese Citizen Lab dat er twee kritieke kwetsbaarheden zitten in de MY2022-app. Die zou geen SSL-certificaten valideren en gevoelige informatie versturen zonder enige vorm van versleuteling. In beide gevallen is het mogelijk dat informatie van de gebruikers onderschept wordt door kwaadwilligen. 'Een aanvaller kan onder meer de paspoortinformatie, reisinformatie en medische informatie van een gebruiker inzien, of kwaadaardige instructies naar een gebruiker sturen via een formulier', stelde Citizen Lab toen.

De onderzoekers ontdekten ook dat er via de app gevoelige informatie gedeeld wordt met de Chinese overheid, lokale Chinese autoriteiten en het Internationaal Olympisch Comité en dat zonder instemming van de gebruiker. In december van vorig jaar deelde Citizen Lab zijn bevindingen met de Chinese Olympische organisatie. De Olympische Winterspelen vinden plaats van 4 tot en met 20 februari in Peking, China.

MY2022-app
MY2022-app

Door Jay Stout

Redacteur

03-02-2022 • 20:11

169

Reacties (169)

Sorteer op:

Weergave:

Tja, leuk die kamervragen maar ze zijn wel gericht aan de verkeerde overheid. Nu zit er weer een stuk NLse overheid die belast wordt met het verwerken en beantwoorden van deze vragen. Ze zouden betere dingen kunnen doen. Dank u VVD voor het wederom verspillen van overheidsmiddelen.
Toch zijn het wel relevante vragen, het is een stuk bewustwording en gaat over privacy issues. Omdat dit evenement veel aandacht krijgt vind ik deze vraagstelling bijdragen aan publieke bewustwording als het gaat om privacy.

Tweakjes zullen deze risico’s niet snel onderschatten, maar de gemiddelde Nederlander is minder ingelezen in dit onderwerp.
Kom aan zeg. Je gaat de olympische spelen in een land organiseren waar geen privacy is en op dit moment misstanden tegen de menselijkheid worden begaan, en dan ga je zeuren om een appie voor 400 NL’ers ofzo die daar heen gaan? Wat denk je zelf…

Geld verspilling inderdaad.
Iedere Olympische speler een wegwerp telefoon geven was goedkoper dan deze kamervragen.
En het is treurig dat het Nederlandse IOC doet alsof er niks aan de hand is met spelen in een land zonder privacy, open internet en concentratiekampen.
Natuurlijk probeert China dan wel weer Nederland in een kwaad daglicht te stellen.
Net als met die zogenaamde Corona hamsters in HongKong.
https://www.scmp.com/news...-about-community-outbreak
De NL-sporters hadden al gehoord hooguit een burner mee te nemen en gister heeft de FBI het zelfs nog eens openlijk opgeroepen: https://threatpost.com/fb...-olympics-beijing/178153/

Eigenlijk genant toch om dan gewoon daarheen te gaan om "gezellig" te sporten?

[Reactie gewijzigd door Dennisdn op 22 juli 2024 13:31]

Zwaar genant... maarja, 4 mei kunnen we weer lekker hypocriet staan te doen op de Dam en roepen "nooit meer!" om drie maanden ervoor lekker gesport te hebben in een land met actieve kampen.
Een genocide waar vele miljoenen mensen aan gesneuveld zijn, vergelijken met deze gevangenissen doet weinig eer aan hen die door de holocaust zijn overleden.

[Reactie gewijzigd door drdelta op 22 juli 2024 13:31]

Het is wel genocide wat daar gebeurt. Zelfs de VVD vind dat sinds kort:
https://nos.nl/nieuwsuur/...met-oeigoeren-is-genocide

In dat artikel wordt ook direct de vergelijking met de tweede wereldoorlog getrokken. Wat @Zoijar zegt is dus helemaal niet zo raar.
Gelukkig hebben we nog een (enkele?) VVD politicus die meer doet dan alleen naar zijn emoties luisteren.
Minister Hoekstra (Buitenlandse Zaken) spreekt over "ernstige schendingen van mensenrechten". Maar het oordeel dat er genocide plaatsvindt, wil hij pas uitspreken als de internationale rechtsorde hier meer over heeft gezegd. "Dit is zo'n ernstig verwijt, het verwijt van genocide is zo zwaarwegend, daar gelden ook bepaalde criteria voor. En één van die criteria is dat een internationaal gerechtshof zich daar ook over heeft moeten hebben uitgesproken."
Rusland heeft ook strafkampen, en ik kan me niet voorstellen daar ooit in opgesloten te willen zijn, maar dat maakt het nog geen genocide.

Als het doel daadwerkelijk is om de populatie van de oeigoeren te verkleinen, dan is Wilders' oproep voor 'minder minder' ook genocide.
Sorry, maar bovenstaande is meervoudige onzin.

Ten eerste is Hoekstra van het CDA, maar die vergeef ik je.

Genocide is volgens mij kristalhelder gedefinieerd: 'de ontzegging van het recht van bestaan van een gehele menselijke groep.' (VN definitie). Dat is wat China hier probeert te doen: Oeigoeren als bevolkingsgroep uitroeien. Door heropvoeding (hersenspoeling in praktische zin), gedwongen migratie, herplaatsing van andere etnische groepen in Xinjiang, etc.

Wat Wilders roept is van een totaal andere orde. Hij wil vooral in Nederland geen Marokkanen. Daar vind ik ook wat van maar is absoluut geen genocide.
Hoe zou een burner phone helpen hierbij? De informatie die langs de thans bekende vulnerabilities zou kunnen worden onderschept blijft hetzelfde, je beperkt hoogstens het timeframe waarbinnen dit gebeurt?
Ze kunnen niet bij de accounts, contacten, en chat/mail/bel historie die op je normale telefoon staan + je neemt de spyware niet mee naar huis op de terugweg. dat je tijdens je verblijf bespied wordt weet je van te voren.

Is bij veel meer landen een goed idee om te doen tegenwoordig, zijn wel meer grensovergangen waar men vraagt in je telefoon te kijken.

Vaak is het ook gewoon goedkoper om daar een burnerphone te kopen als je binnenlands wilt bellen.
En het debakel met Desi Bouterse niet vergeten.
Ben ik niet met je eens, of het nou over 400 Nederlanders gaat of 1 miljoen minderheden in concentratiekampen, beiden zijn onacceptabel. Echter wat willen ze nou op dit moment nog? Ze zijn toch even twee jaar te laat met op voorhand regels vast te stellen omtrent persoonlijke data. Als je hier toch zoveel waarde aan hecht had dit veel eerder moeten gebeuren en in samenspraak met de IOC. Maar zowel de IOC als China heeft niks met mensenrechten dus wederom, wat kun je verwachten.
Beide zijn onacceptabel, maart er is maar beperkt tijd in de kamer om dingen te behandelen. Dus focus op de dingen die wel uitmaken en waar je wat aan kan veranderen is belangrijk, ander krijg je een kabinet wat niets meer kan uitvoeren omdat het overspoeld is met kleine issues terwijl grote issues blijven liggen.

Die 400 Nederlanders zijn er namelijk al lang van op de hoogte dat privacy in China niet bestaat en hebben daarom ook burner telefoons mee.
Ik vind het eerder zorgwekkend dat ze het uberhaubt vragen, mag hopen dat het puur een politiek spelletje is.

Ik ga er eerlijk gezegd vanuit dat gezien de politieke/diplomatieke lading van de spelen al die sporters al maanden geleden een brief van de AIVD hebben gekregen om er gewoon vanuit te gaan dat hun hotels e.d. afgeluisterd worden, een schone telefoon te gebruiken en weg te gooien voor je vertrekt, etc.
Een dag voor dat de Spelen beginnen? Lekker op tijd ook... En wat @_eLMo_ zegt
Nee natuurlijk niet ... het heeft te maken met onwetendheid. Hoe kan je nu bedenken dat de Chinese overheid zich gaat aanpassen aan Nederland? Dat is net zoiets als wapens sturen naar de Oekraïne omdat je denkt dat Poetin daarvan onder de indruk moet zijn…

Het is echt allemaal onzin. Het IOC heeft een goede oplossing bedacht: Elke sporter een schone telefoon. En hup klaar. Hier hoef je echt niet meer tijd aan te verspillen. Iedereen die denkt dat je niet wordt bespioneerd wanneer je in China bent is echt een klapm*ng**l. Als je indruk wilt maken op China, moet je EU-import vanuit China verbieden en in Europa je productie op niveau krijgen.
precies dit.
De naïviteit van de Kamerleden.
Stel de vragen aan de Chinese overheid, maar ze zullen vast wel beseffen dat ze daar geen gewenst antwoord van krijgen, dus proberen ze hier in Nederland credit-points te halen voor hun CV.

Als je niet wil dat de Chinezen aan de haal gaan met je info, dan moet je niet naar China gaan (tijdens de Olympische Spelen).
Ik kan deze redenering niet helemaal volgen. Volgens mij is de regering het orgaan dat contact op zou moeten nemen met de Chinese overheid. Dan lijkt het me niet vreemd om als TK deze regering op te roepen dat te doen door gerichte vragen te stellen.
Jij weet overduidelijk niet hoe internationale politiek werkt. Een kamerlid in NL gaat echt geen rechtstreekse vragen stellen aan China. Je stelt je vragen in de kamer, en de verantwoordelijke minister en zijn/haar departement gaat die vragen beantwoorden, al dan niet door contact op te nemen met hun tegenpolen in China.
oh ik weet heel goed hoe het werkt.
Ik vind alleen dat ze zich de moeite kunnen besparen.
Als je niet wil dat de Chinezen aan de haal gaan met je info, dan moet je niet naar China gaan. tijdens de Olympische Spelen
Als je niet wil dat de Chinezen aan de haal gaan met je info, moet je geen electronica gebruiken.
ik wist dat iemand dat zou gaan doorstrepen :P Had het zelf al tussen haakjes gedaan he. :+
Wellicht wordt het dan tijd dat je als burger een tijdelijk paspoort kan aanvragen voor reizen maar dit soort landen. Zo'n paspoort en BSN moet dan onbruikbaar zijn na de verloopdatum. De vraag is wat zo'n paspoort dan gaat kosten om de kosten te kunnen dekken.
En ook zo lekker op tijd, de spelen zijn vandaag begonnen en alle deelnemers zitten er al een week of nog langer.
Echt op tijd... Mag ik even janken?
Als je bij de VVD wilt zijn voor maatschappelijk relevante keuzes, slaap zacht. Net als bij de Republicans in Amerika mag je van Rutte en zo niet verwachten dat ze stemmen wat goed is voor het land. Ze Stemmen voor wat hen aan de macht houdt. Dat is waar het hen om gaat, de rest is onbelangrijk.
Waar maken ze zich druk om. Het is algemeen bekend dat je sowieso je eigen telefoon al niet mee moet nemen naar China vanwege dat ze die afluisteren of software op pushen die mee kan kijken.

Het is niet voor niets dat als zaken reizigers en mensen van de overheid naar China reizen ze een gestripte telefoon mee moeten en deze in Nederland weer wordt gewiped. Je eigen telefoon mag (vaak) niet eens mee. Dan moet je je niet druk maken om een app. Wat hadden ze dan verwacht in een land als China?
Het vervelende is alleen dat er een verplichte app is, zowel voor de atleten als de bezoekers; nieuws: Verplichte app voor bezoekers Olympische Spelen bevat kritieke kwetsb...
Ja en dan nog? dit is toch zoals jongetje ook stelt, algemeen bekend. Je bent ondertussen wel erg naief dat wanneer je buiten de modernere landen binnen de EU reist om een prive telefoon met al jouw apps en data mee te nemen. China is niet de enige die zo walgelijk omgaat met personen en hun prive, maar van dat land is het wel algemeen bekend. We hadden ook net zo goed niet mee kunnen doen met de Spelen... ook een optie. Je kiest er dus nu zelf voor ;)

Ik vind een hoop mensen uit de EU en vooral Brussel erg hypocriet over dit punt, ook als je ziet hoe inhoud op social media, van het vrije woord tegen de werkende burger wordt gebruikt voor de "geheime" doelstellingen van de EU.
Ja en wat dan nog?
Volgens mij realiseer je je niet dat deze app niet alleen verplicht is, maar ook je medische gegevens en paspoortinformatie zal bevatten. Dan heeft een nieuwe telefoon ook geen zin.
Sterker nog je moet de app tonen als je bijv. je hotel, restaurant of cafe in wil tbv de geldende gezondheidsregels ivm corona. Gelukkig hebben wij geen verplichte toegangsapp in Nederland, we zijn tenslotte geen China.
Precies. Gelukkig bevinden wij ons in het beschaafde deel van de wereld en zal de EU nooit toestaan dat zoiets wordt ingevoerd voor de burgers.
Vooralsnog wel maar imho zal dat geen 25 jaar meer duren want het is namelijk zo makkelijk.
Aangenomen dat het geen sarcastische opmerking is, zeer naief.
Medische gegevens delen om bv horeca en vliegtuig te betreden zal de EU nooit toestaan. Uiteraard is Corona een prima uitzondering.
Een andere prima uitzondering is dat het handig is als de politie getuigen kan oproepen als er een misdaad is gepleegd in een bar waar jij een biertje hebt gedronken. Ook prima is een app te tonen als je een speeltuin bezoekt. Prima om pedod op te sporen
Tracking is eigenlijk altijd prima want kan gebruikt worden om allelei misstanden aan te pakken. Of heb jij wat te verbergen ofzo?

Het hele punt is dat er zoveel 'prima' uitzonderingen te noemen zijn, dat de uitzondering regel gaat worden. Complot? Lees de corona discussies eens.
Voor Corona was de overgrote meerderheid voor medische privacy en vrije keuze van medische behandeling. Nu is een zeer groot deel voor uitzonderingen. Namelijk je medische status tonen aan een kroegbaas en een verplichte prik.
Uiteraard sarcasme.

Ervaring uit het verleden leert dat overheden altijd meer macht en controle willen. Alleen al om die reden wil je niet de infrastructuur bouwen die dit mogelijk maakt. Ik vind het een enge ontwikkeling.

https://arnowellens.eu/ar...aar-proef-bedacht-in-2019

"When government fears the people, there is liberty. When the people fear the government, there is tyranny."
En binnen de EU is het ineens wel veilig? Wie is hier nou naïef? China doet er vooral niet geheimzinnig over, maar verder kan je er overal vanuit gaan dat je privacy onder vuur ligt en je gegevens bekeken kunnen worden.

Edit : De gevolgen zijn gelukkig wel anders ...voorlopig?

[Reactie gewijzigd door Beakzz op 22 juli 2024 13:31]

Er mochten sowieso toch geen bezoekers bij zijn ivm Corona? Dus ik neem aan dat het om niet veel meer gaat dan wat persmensen en entourage van de sporters.

Maargoed ik vind dat we sowieso deze spelen hadden moeten boycotten. Net zoals het WK Voetbal in Qatar. Ik snap echt niet dat we onze homoseksuele sporters naar een land sturen dat daar de doodstraf voor heeft. Ondanks dat die niet uitgevoerd zal worden, stuur je ze wel naar een land vol met mensen die ze dood wensen puur om wie ze zijn. Dat kan toch niet??

Sowieso zijn het niet echt representatieve spelen meer. Omdat de spelers met covid niet mee mogen doen ondanks dat ze niet echt ziek zijn. Hierdoor is het meer een soort loterij dan een sportieve krachtmeting.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 22 juli 2024 13:31]

Maargoed ik vind dat we sowieso deze spelen hadden moeten boycotten.
Waarom denk jij dat we de spelen moeten boycotten? In beginsel is het zo dat je dat prima voor jezelf kunt en mag bepalen: Doe je lekker niet mee en kijk je er niet naar, dikke prima.

Olympische spelen zijn in voor de meeste wintersporten het hoogste wat je kunt behalen en zijn voor veel sporters het hoogst hallbare. Daarvoor geven ze tijden hun jonge leven bijna alles op: Vrijheid, onbezorgd jong zijn, uitgaan, school, etc etc. Dat doen ze om uiteindelijk op dat hoogste plekje te staan bij de spelen.

Het is makkelijk om hier 'boycot olympische spelen' te roepen omdat het je totaal niet raakt in je leven. Ik vind het echt een beetje naar om dat te doen en dan te roepen dat 'we' de spelen moeten boycotten. Je zegt letterlijk tegen sommigen: Geef je droom en 20+ jaar werk maar op - want het staat me niet aan, terwijl je zelf waarschijnlijk nul concessies doet.
Dit komt natuurlijk veel te laat, en je kan dit ook niet verwachten van de atleten. Persoonlijk vind ik die Olympische medaille een beetje overroepen (ik snap het idee wel, alleen begrijp ik niet goed waarom een WK, een wereldranglijst, een wereldbeker of een wereldrecord op zich niet net zo hoog of nog een trapje hoger staan.) maar goed. Je kan je atleten dit inderdaad niet afnemen, maar je had dit hele gedoe wel kunnen zien aankomen en dus ook voorkomen.

Nu, voor mij ligt het probleem niet bij China (ze leggen het probleem wel bloot natuurlijk), maar bij het IOC. Het is eigenlijk onbegrijpelijk dat het IOC niet in een draaiboek of wat dan ook vastlegt hoe een Olympische Spelen moeten worden georganiseerd en aan welke voorwaarden het moet voldoen, en dat ze die touwtjes niet strak vasthouden. Ik heb geen precies zicht op hun structuur, maar ik neem aan dat ze vertegenwoordigers hebben uit zowat alle landen, waarom doen die hun mond niet open?

Als ik me niet vergis was trouwens de laatste tegenkandidaat voor deze Winterspelen Kazachstan, daar gaat het nu ook niet echt goed. Als de keuze daarop was gevallen, zaten ze nu toch ook met de handen in het haar?

En met zo’n draaiboek weet je als kandidaat-organisator ook binnen welke lijntjes je moet kleuren (en dan kan je kiezen om ervan af te zien om kandidaat te zijn). Het IOC is bureaucratisch genoeg om dat allemaal gecontroleerd te krijgen. In elk land zit ook nog eens genoeg IOC volk dat al lang z’n nek had kunnen of moeten uitsteken. En het zou de kamerleden sieren als ze die club dus viseren.

Want op zich hoeft zo’n app niet eens een probleem te zijn. Veel atleten moeten nu al zoveel privé-informatie delen dat dit er op zich wel bij kan. Alleen heeft China (of welk organiserend land dan ook) daar geen zaken mee, dat zou aan het IOC moeten zijn.

Trouwens, hetzelfde geldt voor FIFA en de grap in Qatar. Maar ja, ook daar gaan we niet verder dan wat flauw gewauwel. Die internationale sportorganisaties nemen hun verantwoordelijkheid niet en zouden daar toch gewoon veel harder op gewezen mogen worden.
Olympische spelen zijn in voor de meeste wintersporten het hoogste wat je kunt behalen en zijn voor veel sporters het hoogst hallbare. Daarvoor geven ze tijden hun jonge leven bijna alles op: Vrijheid, onbezorgd jong zijn, uitgaan, school, etc etc. Dat doen ze om uiteindelijk op dat hoogste plekje te staan bij de spelen.
En die meting willen ze doen tegen de beste mede sporters. In dit geval is het een redelijke roulette of iemand mee kan doen vanwege COVID. Het kan zomaar zijn dat de beste 4 COVID oplopen en niet mee kunnen strijden. Ook al wordt je dan eerste, dan kleeft daar wel altijd een gevoel van een smetje aan omdat je je tenslotte niet echt hebt kunnen bewijzen met de absolute top.
Je zegt letterlijk tegen sommigen: Geef je droom en 20+ jaar werk maar op - want het staat me niet aan
Of zeg jij dat je, ongeacht de situatie in een bepaald land, iemand maar zijn droom moet laten verwezenlijken? Want de droom van bv voetballers is belangrijker dan de honderden dode bouwvakkers in Qatar?
Ik volgde je redenering totdat je uitkwam bij
Sowieso zijn het niet echt representatieve spelen meer. Omdat de spelers met covid niet mee mogen doen ondanks dat ze niet echt ziek zijn.
Een land vol met mensen die ze dood willen hebben? Ik denk dat er niet veel burgers zijn in china die homoseksuele mensen dood wil hebben. Er is een verschil tussen overheid en burgers.
Hij heeft het over Qatar, niet China.
Nou nou, China is misschien geen lieverdje voor bepaalde minderheden of politieke tegenstanders, maar homosexualiteit is daar geen strafbaar feit. Een homo heeft daar een redelijk goed leven zolang je daar je niet politiek bemoeit over LBGT+ rechten en vergeleken met bepaalde landen is het daar een paradijs als homo.
Hij heeft het over Qatar, niet China
Maargoed ik vind dat we sowieso deze spelen hadden moeten boycotten. Net zoals het WK Voetbal in Qatar.
China gaat zijn beleid daarom niet veranderen en voor veel sporters is het a once-in-a- lifetime opportunity. Velen hebben jarenlang enorme hard gewerkt en enorme offers gebracht om daar te kunnen staan. Met een boycot zijn je eigen spelers de grootste slachtoffers.

Dat is wel anders bij het WK, stuk voor stuk zijn dat al goed betaalde voetballers met al een grote carrière bij een andere club. WK is een pak meer entertainment voor het eigen volk: Hup Holland hup of tout ensemble.

Bij de olympische spelen staan de spelers veel meer centraal. De reactie van Mieke Gorissen op de zomerspelen, die overigens een leerkracht is in het gewone leven, vat het heel mooi samen.

Het enige wat je kan doen als natie, is om geen hoge vertegenwoordigers naar de openingsceremonie te sturen.
Als je dus voor je eigen veiligheid geen smartphone meeneemt, maar een knopjesphone, wat gebeurt er dan?
Een dumbphone bedoel je. ;) Gezien de app verplicht is, zal je dan ook iets anders moeten hebben waar de app wel op kan draaien.
Of helemaal geen telefoon?
Zonder die app heb geen toegang tot spelen en word je niet toegelaten tot de stadions.

Dat maakt het zo lastig. Geen app geen spelen ook niet als publiek/supporter
Tja dan had Nederland net als andere landen via het ioc zaken moeten afdwingen of dan maar massaal een boycot. als je als deelnemers dit weigert wil ik de rel wel eens groter zien worden. Uiteindelijk wil China mooi weer spelen, vooral geen problemen.
Maar helaas heeft men hier een beetje zwakke knieën wat dat betreft.
Vraag me trouwens af hoe deelnemers uit de USA daar nee omgaan.
IOC boeit het geen ruk, gaat alleen om geld.
Allemaal onzin.
Niet wat jij schrijft maar deze verontwaardiging.
China was geen verplichte keus als gastland. Daar is voor gekozen met een meerderheid. Achteraf lekker gaan zeuren over een app.
Of iets in de stijl van: "Ze zijn slecht maar misschien kunnen we ze bijsturen."
China doet lang niet alles perfect, maar ze hebben wel het beste en meest uitgebreide high speed rail network ter wereld. Ook de ontwikkeling van hun eigen ICT capaciteiten gaat in razend tempo waarin mooie dingen worden gebouwd. China is echt veel meer dan het vreselijke Falun Gong drama.
Wat wil je daarmee zeggen?
Als je maar mooie infrastructuur aanlegt dan is het allemaal niet zo erg?
Ik ken uit het verleden ook een land met het beste en meest uitgebreide autosnelweg netwerk. Ze introduceerden ook een goedkope auto voor het gewone volk, waar men tot dan toe alleen maar over kon dromen.
Toch hebben we niet zulke goede ervaringen met dat land gehad.
Overigens zijn daar in die tijd ook Olympische spelen gehouden.
Wat ik daar mee wil zeggen dat het niet alleen maar poepzooi is in China. Dat het een land dat ook ontzettend hard aan de weg aan het timmeren is.

En uw Godwin valt niet in de smaak.
Je kan die Godwin niet leuk vinden, maar hij is in dit geval volledig terecht.

China is niet hard aan de weg aan het timmeren om een beter land te worden dat zijn bevolking niet onderdrukt. China is hard aan de weg aan het timmeren om nog machtiger te worden en nog meer mensen te onderdrukken, inclusief andere landen. Dat is niet iets positiefs.

Dat is de grote miskleun van het westen geweest. De gedachte was dat als China meer welvaart krijgt de bevolking automatisch ook meer vrijheid zou krijgen.
Maar nee, de communistische partij zit nog net zo hard in het zadel en de bevolking krijgt helemaal niet meer vrijheid, eerder minder want de technologie maakt big brother makkelijker.
Meerderheden worden tegenwoordig gekocht bij dit soort evenementen, dat moet ook jou ondertussen duidelijk zijn.
Dan ind lekker boycotten.
Geen sporters,geen media.
Geen publiek, geen inkomsten.

Eigenlijk had NL of de EU hun poot stijf moeten houden, maar er zal meer spelen.
De gedachte achter de Spelen is juist dat de sport de politiek overstijgt en dat vijandig landen voor heel even stoppen met vechten en de wapen /politiek neerleggen om schouder aan schouder met je vijand te sporters of aan te moedigen.

De Olympisch ringen zijn 5 aan elkaar geringde ringen en staan symbool voor de eenheid van de 5 bewoonde werelddelen.

Sinds 1896 is er 1 land niet opkomen dagen tijdens de spelen in nazi Duitsland en dat was Spanje de socialisten eiste en organiseerde een Olympiade van het Volk. In de in de wereld was het even vrede behalve Spanje daar brak op de eerste dag van Officiële spelen burger oorlog waar de Olympiade spelers moesten vrezen voor hun leven.

De officiële spelen is door de eeuwen heen maar 3 keer afgelast. Dit was tijdens de eerste en wereld oorlog door gebrek aan middelen in de organiserende landen. De laatste keer was 78 jaar geleden waarbij uit respect voor de spelen wereldwijd alternatieve werden georganiseerd zelfs in de concentratiekampen was er even vrijheid voor gevangen waarbij de bewakers tegen alle regels n de gevangenen aan alle spullen hielpen om het gezamenlijk te organiseren.

En juist die spelen waardoor er heel even wereldvrede heerst over alle naties wil jij boycotten en gebruiken om statement te maken?

[Reactie gewijzigd door xbeam op 22 juli 2024 13:31]

Bij deze Spelen valt in dit land geen statement te maken, helaas, realiteit is hard.
Maar om zo mijn/hun pers. gegevens voor mijn/hun sport, weg te geven aan who knows who, no thnx, dan ondersteun ik die sporters juist die zo`n land boycotten, want eigenlijk hebben we voorbeelden genoeg waarin het goed mis ging en erna wel ineens geboycot werd.
Dan maar een keer geen Winter OS, over 2 jaar zijn er weer WK kampioenschappen, over 2 jaar weer nieuwe Zomer OS, en dan wel in een "veilig" land (Frankrijk).

Edit; typo en aanpassing winter/zomer OS en waar.
Ik denk dat deze keer voorkomen beter is, dan erna genezen.

[Reactie gewijzigd door GameNympho op 22 juli 2024 13:31]

Volgende spelen zijn al binnen twee jaar, in Parijs.
Zal het aanpassen, je hebt gelijk.
Ik dacht altijd om de 4 jaar, maar er is een verschil door de winter en zomer spelen.
Link met wat uitleg; https://sport.infonu.nl/d...icht-tot-en-met-2028.html
Ik ben het wat betreft de afgedreven richten van het organiserende land met je eens.
Alleen zijn spelen hier niet het juiste evenement voor.

https://isgeschiedenis.nl...an-de-olympische-gedachte

[Reactie gewijzigd door xbeam op 22 juli 2024 13:31]

Sinds 1896 is er 1 land niet opkomen dagen tijdens de spelen
Hoe kom je daar nu bij? Er zijn heel veel spelen geboycot door landen.
Welke nog meer dan?
Sinds de introductie van de moderne Olympische Spelen in 1896, is het prestigieuze sportevenement maar drie keer niet doorgegaan. In 1916, 1940 en 1944 zijn de Spelen afgelast.
Ik kan echt maar 1 Olympiade van het volk vinden (boycot ) vinden.
Dat het inmiddels nazistische Duitsland in 1936, 20 jaar na de afgelaste Spelen van 1916, opnieuw gastheer mocht zijn, beviel niet iedereen. In 1936 besloot Spanje daarom, onder leiding van een combinatie van centrum- en linkse partijen, een ‘Olympiade van het volk’ in Barcelona te houden.
:? En en was nog wel een boycot tegen fascisme :?
Het socialistische en communistische antwoord op de Olympische Spelen in Nazi-Duitsland zou uiteindelijk geen doorgang kunnen vinden. Kort voordat de Olympiade van het Volk van start zou gaan brak de Spaanse Burgeroorlog uit. Duizenden sporters bevonden zich al in Barcelona toen er tijdens gevechten in de stad op 18 en 19 juli honderden doden vielen. Door de uitbraak van de burgeroorlog hadden bijna alle leden van het organiserend comité de wapens opgepakt,
Dat (nieuw) China van 1950 tot 1980 niet kwam omdat dat Taiwan (China) er was is geen boycot. Maar gewoon om dat het officieel door velen werd nog beschouwd als Taiwan (china) dag vanwege een burgeroorlog door communisten werd bezet.

Het zou raar zijn als de Krim met een eigen team mee doet als zijnde Oekraïne . Dat was wel met China. Taywan was China. Inclusief nieuw china. Door een burgeroorlog heeft de bezetter heeft nieuw china van het (oude) China afscheiden. En noemde zich zelf ook China. Waardoor er dus 2 China’s in de wereld officieel nog steed en beide erkennen ze elkaar niet niet en zelf het echte China te zijn met volledig zeggenschap over beide landen. voor ons gemaakt noemt westen het democratische China Taiwan. Taiwan gaat dat in mee omdat kans heel klein is dat Taiwan China weer terug krijgt ook als China in de toekomst een demonstratie wordt. dus als China Taiwan heet kan China weer mee doen.

Dat niet iedereen in Australia aanwezig kon zijn was geen boycot. Maar omdat een aantal landen niet konden omdat er enkele dagen voor de spelen oorlog tussen de USSR en Hongarije uitbrak.

Dat er dit jaar van 17 landen geen parlementsleden is geen boycot. Want de teams en sporters zijn gewoon aanwezig.

En verder zijn wat deelnemers geweigerd omdat ze zich niet aan de voorwaarden en exclusieve tijd van spelen hielden.

Spam je is echt enige land dat de spelen heeft geboycot met een Olumpiade.

Dat atleten de spelen persoonlijk boycotten om wat voor persoonlijke rede is hun goed recht en dat het bezwaar in land breed gedragen en toe gejuicht wordt maar het nog geen officiële boycot. Er zijn immers nog steeds teams en spelers aanwezig die mee doen aan Olympische speler.
Bij waneer als land je boycot gaat er niemand en houd je uit protect een Olumpiade.

[Reactie gewijzigd door xbeam op 22 juli 2024 13:31]

Dat niet iedereen in Australia aanwezig kon zijn was geen boycot. Maar omdat een aantal landen niet konden omdat er enkele dagen voor de spelen oorlog tussen de USSR en Hongarije uitbrak.
Ik weet niet waar jij je informatie haalt, maar 2 sec googelen en je vind:
https://www.volkskrant.nl...rters-wel-thuis~bb434e3f/
Naast de boycot van China besloten in 1956 ook andere landen de Australische Spelen te boycotten, om een andere reden. Ze waren niet boos op het gastland, maar verbolgen over twee internationale crises. De Sovjet-Unie was in dat jaar Hongarije binnengevallen, waarop Nederland, Zwitserland en Spanje besloten niet mee te doen. ‘Verlaat allen Olympisch Dorp stop Zoek elders onderdak’, luidde het telegram dat de Nederlandse sporters van het Nederlands Olympisch Comité (NOC) kregen, dat eindigde met: ‘Sterkte. Sorry.’ Een onbegrijpelijk besluit volgens veel Nederlandse deelnemers, vooral omdat Hongarije zelf wel meedeed. Vanwege de Suezcrisis stuurden Egypte, Irak en Libanon geen deelnemers.
De Nederlandse spelers konden wel degelijk komen, sterker nog: ze waren er al!

De spelen in de USSR werden door tientallen landen geboycot vanwege de Russische invasie in Afghanistan.
Uit wraak boycotte de USSR en bondgenoten de spelen in de VS 4 jaar later.
(Jij zal wellicht te jong zijn, maar ik kan me dat nog herinneren)
Klopt dat is volk onderling. Maar en natuurlijk ben je bij spelen eerde voor een Belg dan …. Je voelt je cultuur en taal meer gebonden.

Maar laten we de spelen als een van de weinige plekken op aarde waar mensen uit alle landen veilig kunnen samen nu niet gebruiken om te. Voor sommige landen zijn de spelen het enige contact met de buitenwereld. Ook stappen er wel sporters per ongeluk expres in het verkeerde vliegtuig. En toch blijven die gesloten landen zig committeren aan de spelen.
Met een boycot zet Nederland echt alleen zich zelf voor schut en is juist een grote kans dat de hele wereld dit interneert als morele arrogantie van de Nederlanders.

https://www.destentor.nl/...an-uitzondering~aaad48cc/
Ik zou hier voor even een extra, goedkope 'burner phone' kopen.
En deze *alleen* hier voor gebruiken.
Het is hoogst waarschijnlijk dat China bij iedereen meekijkt.
Gewoon terug hacken een beetje tweaker heeft dat zo ontdekte.
Daarom heb je dus een nieuw, vers toestel mee zonder je eigen info. Dan valt er niks te halen voor die app. Als het al zo is wat er gezegd wordt.

[Reactie gewijzigd door ApexAlpha op 22 juli 2024 13:31]

De app is kennelijk bedoeld om persoonlijke en zelfs medische gegevens te verwerken. Een vers toestel voorkomt dat niet. En om opmerkingen dat het kan helpen tegen andere mogelijke problemen voor te zijn, dat is niet waar dit nieuws over gaat.
Als je het toestel alleen gebruik met die app en het verder geen gegeven bevat kan dat. Dan moet je nog een 2de toestel hebben om mee te communiceren.
De persoonsgegevens die sporters moeten opgeven worden er niet spontaan veiliger verwerkt omdat iemand een verse telefoon heeft.
De persoonsgegevens die sporters moeten opgeven worden er niet spontaan veiliger verwerkt als de applicatie veilig is, die gegevens liggen toch al bij de chineese overheid...
Waar staat in de vragen of opmerkingen dat de kennelijke beveiligingsproblemen van de app alleen gaan om dat een bepaalde groep er dan bij kan? Het beveiligingsprobleem gaat er toch ook om dat de persoonsgegevens voor te veel mensen toegankelijk kunnen zijn?
En dan kan/mag je ook niks uit de app store downen. SMS sturen dan maar.
Ik pretendeer niet te weten wat de Chinese geheime dienst kan en doet, maar ik denk dat een burnerphone slechts een kleine tegenslag is.
Ik heb blijkbaar een onbetrouwbare kop en bij de helft van mijn vluchten naar de VS moet ik een beambte mijn koffers laten doorzoeken omdat ik toevallig altijd binnen de random steekproef val. 10% van de gevallen nader onderzoek in een speciale ruimte (mis altijd mijn overstap). Nooit wat gevonden omdat ik nooit wat fouts meeneem. Maar meer on-topic, ze willen ook je social media zien. "Sir I have no Facebook." is een eerlijk antwoord waarbij ik altijd een vragende blik zie. Ze kunnen niet bewijze dat ik het niet heb, maar ze vertrouwen het niet. Heb ik echt geen FB account of heb ik het tijdelijk van mijn device gehaald omdat ze niet mogen weten dat ik lid ben van een foute groep?
Ik denk dat burner phones/aptops dezelfde vragen oproepen.
"Hi meneer mag ik u complimenteren met uw high-end telefoon/laptop met 512GB opslag waarop alleen het Chinese volkslied staat." :-)
als je die app niet wil, dan moet je tijdens de Olympische Spelen niet naar China.
Zo simpel is het :)
Nee, de atleten hebben de app ook, moeten die voor hun sport of kans op medaille dan maar niet gaan? Dat is dus echt tekort door de bocht.
ja hoor eens :P
Ik heb er niet voor gekozen dat de Spelen in China worden gehouden.
Ik heb er ook niet voor gekozen om een pandemie te hebben waardoor ze lekker extra strict kunnen zijn met een app waarin ze gezondheidsgegevens moeten invoeren.

Wat mij betreft wordt er een groot eiland in de Atlantische Oceaan aangewezen en tot internationaal sportgrondgebied omgebouwd en worden de Spelen daar altijd gehouden onder de vlag van de VN oid.
Heb je ook weinig tot geen last van totalitaire regimes die het voor het zeggen hebben op hun eigen grondgebied.

Want de Spelen horen om sport te draaien en niet om politiek etc.

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 22 juli 2024 13:31]

Met zoiets ben je de pandemie niet te slim af of zo... Dus los je het maar gedeeltelijk op. En daarnaast: wie gaat dat betalen? Er is sowieso weinig politiek te vinden bij de olympische Spelen. Alleen nu is het beladen 'omdat het in China is' en de Westerse Wereld de bedenkingen bij China heeft. Zoals zij dat bij de Westerse Wereld hebben. Ik wil het verder niet goed praten, ik hou me er alleen zoveel mogelijk buiten en denk er tot op zekere hoogte het mijne van, maar dat kan toch niets veranderen aan het geheel. Amerika is ook zeker geen heilig boontje, kan ik je vertellen. :) Niks mis met sceptisch zijn, zolang je het kan onderbouwen, maar dat maakt niet dat er dan opeens geen keerzijdes aan de munt zitten.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 22 juli 2024 13:31]

Het gaat om de info die men verplicht wordt in de app in te voeren, het is dus niet zomaar een app die je op een toestel moet hebben... De eigen toestellen mochten al geeneens mee, maar met alle info die je in moet voeren in die app is er wel degelijk een risico.
Telefoons niet mee nemen naar de olympische spelen was al de bedoeling. Dus waarom zou het volgens jou dan redelijk zijn om je daar wel druk over te maken maar niet over deze app?

[Reactie gewijzigd door kodak op 22 juli 2024 13:31]

Is volgens mij inherent aan de spelen in China organiseren, net zoals al het gedoe opeens over mensen rechten. Hoor je weinig over en nu opeens is dat een issue omdat er olympische spelen zijn.

Vervolgens lopen veel van die sporters wel rond met apps van Twitter, Instagram, Facebook e.d. op hun telefoon... Met vaak een OS van Apple of Google. Of deden die niet aan data verzameling?

[Reactie gewijzigd door jongetje op 22 juli 2024 13:31]

Het inherrent menen te kunnen stellen is alleen geen oplossing. Net als een verplichting gelijk stellen aan vrije keuze niet gelijk is.
Hoe werkt dit dan precies? Ik heb wel mijn eigen toestel meegenomen toen ik naar China ging. Zijn er bepaalde bestanden die nu op mijn telefoon staan of iets dergelijks? Ben wel benieuwd eigenlijk.
Het schijnt dat mensen vaak hun telefoon moeten afgeven bij de grens (en dan wordt er spyware geinstalleerd). Verder weet ik niet of ze zonder dat ook in je telefoon kunnen komen, maar het is blijkbaar wel een risico.
Ok. Dat zal dan wel enorm lange wachtrijen opleveren. Misschien hadden die controleurs toevallig vrij toen ik de grens over kwam, want ik heb daar niets van gezien.
Leuk dat drie Kamerleden zich hiermee bemoeien hoor, maar ze realiseren zich toch wel dat de minister van Buitenlandse Zaken, de minister van Volksgezondheid en staatssecretaris de van Binnenlandse Zaken geen van allen ook maar enige vorm van invloed hebben op de wet- en regelgeving in een totalitaire staat aan de andere kant van de wereld? Wat zij hier uitvoeren is niet politiek, maar symboolpolitiek.

En de sporters en hun begeleiders die het wél aangaat: zij wisten al jaren geleden dat ze trainden voor een toernooi dat plaatsvindt in China. Ze hebben niet enkel gekozen voor deelname aan de Olympische Spelen, maar voor deelname aan de Olympische Spelen in China. Klaarblijkelijk hebben ze zelf de afweging gemaakt dat de voordelen van deelname opwogen tegen de nadelen van het feit dat in China sommige dingen heel anders werken dan wij in Europa gewend zijn en acceptabel vinden. Ik snap dat ze vooraf niet wisten dat ze verplicht een Big Brother-app op hun telefoon moesten installeren, maar ze wisten wel ver van tevoren dat China weleens Big Brother-gedrag zou kunnen vertonen tijdens de Olympische Spelen.

Als je niet zo principieel wenst te zijn om om die reden de Olympische Spelen aan je voorbij te laten gaan, heb je alle reden om daarover te klagen, maar zul je je erbij moeten neerleggen als China besluit die klachten totaal te negeren.
Leuk dat drie Kamerleden zich hiermee bemoeien hoor, maar ze realiseren zich toch wel dat de minister van Buitenlandse Zaken, de minister van Volksgezondheid en staatssecretaris de van Binnenlandse Zaken geen van allen ook maar enige vorm van invloed hebben op de wet- en regelgeving in een totalitaire staat aan de andere kant van de wereld? Wat zij hier uitvoeren is niet politiek, maar symboolpolitiek.
Natuurlijk weten ze dat. Invloed uitoefenen op het beleid van andere landen is zo ongeveer de belangrijkste taak van de Minister van Buitenlandse zaken. Dat we een minister van sport hebben zegt op zich ook al genoeg, ook sport heeft politieke kanten.
Dat het allemaal weinig uithaalt weten ze ook wel maar stilzwijgend toekijken helpt zeker niet. Soms helpt internationale aandacht wel degelijk. Al is het maar om te laten weten dat we opletten.
En de sporters en hun begeleiders (...) wisten wel ver van tevoren dat China weleens Big Brother-gedrag zou kunnen vertonen tijdens de Olympische Spelen.

Als je niet zo principieel wenst te zijn om om die reden de Olympische Spelen aan je voorbij te laten gaan, heb je alle reden om daarover te klagen, maar zul je je erbij moeten neerleggen als China besluit die klachten totaal te negeren.
Het klinkt alsof je vindt dat die mensen niet zo moeten zeuren. Ze wisten het maar ze hebben ook niet echt veel te kiezen. De Olympische Spelen zijn nu eenmaal het hoogtepunt van sport. Heel wat mensen werken daar hun hele leven naar toe. Die moeten min of meer hun carriere opgeven. Het is nogal wat. Het klopt dat ze zich er bij neer moeten leggen maar het is niet alsof ze een redelijke keuze hebben.
Het klinkt alsof je vindt dat die mensen niet zo moeten zeuren. Ze wisten het maar ze hebben ook niet echt veel te kiezen. De Olympische Spelen zijn nu eenmaal het hoogtepunt van sport. Heel wat mensen werken daar hun hele leven naar toe. Die moeten min of meer hun carriere opgeven. Het is nogal wat. Het klopt dat ze zich er bij neer moeten leggen maar het is niet alsof ze een redelijke keuze hebben.
Ik vind dat wel, ja. Wie gaat weet al heel lang dat het in China is en iedereen weet hoe de mensenrechten (en privacy) situatie in dat land is. Als je dan als sporter de stelling neem dat sport zuiver is en niet moet mixen met politiek en dat als verweer gebruik om toch te gaan sporten in een totalitair land dan moet je, inderdaad, ook niet zeuren dat je dan vervolgens onder diezelfde totalitaire regels gaat vallen.
Leuk dat drie Kamerleden zich hiermee bemoeien hoor, maar ze realiseren zich toch wel dat de minister van Buitenlandse Zaken, de minister van Volksgezondheid en staatssecretaris de van Binnenlandse Zaken geen van allen ook maar enige vorm van invloed hebben op de wet- en regelgeving in een totalitaire staat aan de andere kant van de wereld? Wat zij hier uitvoeren is niet politiek, maar symboolpolitiek.
Het is deels bezigheidstherapie, deels betrokkenheid veinzen, en deels een illusie.
Een groot deel zou waarschijnlijk ook een Hitler de hand schudden tijdens een fotomomentje op de olympishe spelen aldaar. "Ja!, misschien gaat die man menselijke trekjesvertonen als wij daar gaan sporten."
Die zou ten eerste geen SSL-certificaten valideren en bovendien gevoelige informatie versturen zonder enige vorm van versleuteling. In beide gevallen is het mogelijk dat informatie van de gebruikers onderschept wordt door kwaadwilligen.
Hoe hebben ze de app door de app-store gekregen?

Apple laat namelijk geen apps toe die data over HTTP versturen.
Certificaten niet valideren betekend niet dat de fall back direct een onbeveiligde HTTP-verbinding is. Succes met het valideren van self-signed certificaten bijvoorbeeld. Dan heb je weliswaar geen bewijs dat de server (of eigenlijk het certificaat) is van de persoon die het zegt dat het is, maar is de data die over de verbinding gaat nog wel versleuteld. Ook niet echt 100% betrouwbaar natuurlijk, maar de data wordt in elk geval versleuteld heen en weer gestuurd.

Overigens is het iets wat redelijk vaak nog wel gebeurd, helaas. Ondanks dat er tegenwoordig diensten zijn die gratis TLS-certificataten aanbieden, maar je simpelweg niet altijd een Let's Encrypt certificaat wilt hebben bijvoorbeeld.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 22 juli 2024 13:31]

ahem:
bovendien gevoelige informatie versturen zonder enige vorm van versleuteling
Ik ga er even vanuit dat dat door nieuws: Verplichte app voor bezoekers Olympische Spelen bevat kritieke kwetsb... veroorzaakt wordt. Wat betekend dat de data dan gejat wordt voordat het via de app verzonden wordt.
Dat leken de onderzoekers van Citizenlab zich in januari ook al af te vragen. Hun conclusie was onder andere dat de app niet zou voldoen aan de app store regels van Google en Apple.

Een probleem is dat de stores niet duidelijk maken waarom een app zou voldoen, waardoor gebruikers kennelijk maar vertrouwen in die stores moeten hebben, zelfs als de stores eigen regels misschien niet volgen.

Het lijkt dus weer belangrijk dat je als gebruiker niet zomaar gaat vertrouwen dat een app store je zal beschermen of zelfs voor landelijke rechten en plichten op komt. En dat is waarom er voor persoonsgegevens dus wetgeving is dat een bedrijf of andere organisatie vooraf duidelijk moet hebben waarom verwerking van persoonsgegevens veilig genoeg is om te gaan doen.
@CH4OS

Certificaten valideren kan eigenlijk maar op 1 manier: public key pinning. 80% van de apps doet dit niet (in mijn ervaring bij reverse engineeren), en je browser doet het ook prima zonder certificaten te valideren. Het valideren is hier niet zozeer of het een geldig certificaat is, maar of het het juiste certificaat is. Door de hash van het echte certificaat moet dan in de bron code worden opgeslagen, en bij het opzetten van de verbinding worden vergeleken.
Apple laat namelijk geen apps toe die data over HTTP versturen.
Als je het nieuws een beetje volgt zijn weet je dat de regels van Apple keihard zijn totdat het geld gaat kosten.

[Reactie gewijzigd door LurkZ op 22 juli 2024 13:31]

Je bedoelt: dat China dreigt Apple's te verbieden in China, als ze de App niet toelatten in de App-store?
Als je naar China gaat en je bent zo in de schijnwerpers, dan neem je sowieso enkel een burner phone mee zonder persoonsgegevens erop. Installeer daar maar lekker die applicatie op, en gooi hem achteraf in de prullenbak. Eventueel kan je zelfs een tweede toestel gebruiken voor bijvoorbeeld communicatie (die je uiteraard ook in de vuilnisbak gooit na je trip).

Er kan niets lekken via een kwetsbaarheid als er niets is om te lekken. ;)

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 22 juli 2024 13:31]

Het artikel lijkt een beetje te doen vermoeden dat bepaalde (verplichte?) informatie in die specifieke app ingevuld moet worden, wellicht is dat vereist om überhaupt door de controle te komen als bezoeker? Dus dat staat er dan toch in, ook al is het een burner phone.

“Een aanvaller kan onder meer de paspoortinformatie, reisinformatie en medische informatie van een gebruiker inzien”.

[Reactie gewijzigd door menne op 22 juli 2024 13:31]

“Een aanvaller kan onder meer de paspoortinformatie, reisinformatie en medische informatie van een gebruiker inzien”.
China (en andere partijen) zouden veel meer uit zo'n telefoon kunnen trekken dan enkel de gegevens die je toch al overhandigt op papier en op andere manieren. Verder kan je in Nederland voor dit soort kritische zaken een tweede paspoort aanvragen, die je dan enkel voor de trip naar China gebruikt. Daarom gebruik je een burner phone.

Je gaat het niet vermijden. Als je de gewenste informatie niet aanlevert op de manier die China vereist, dan sturen ze je vrolijk terug (als je geluk hebt). Het beste dat je kan doen is mitigeren: precies geven wat de autoriteiten willen op de manier dat de autoriteiten het willen, en niets meer.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 22 juli 2024 13:31]

Verder kan je in Nederland voor dit soort kritische zaken een tweede paspoort aanvragen, die je dan enkel voor de trip naar China gebruikt.
Het tweede paspoort is daar niet voor bedoeld, noch toegestaan, noch relevant want er is geen indicatie dat de Chinezen toegang weigeren bij het zien van binnenkomst van een of meerdere specifieke landen.

Voor bescherming van persoonsgegevens hoeft het ook niet want beide documenten dragen dezelfde gegevens.
Voor bescherming van persoonsgegevens hoeft het ook niet want beide documenten dragen dezelfde gegevens.
Een tweede paspoort heeft een ander documentnummer (gelijk aan een pseudoniem, dus een persoonsgegeven), en toont niet aan (bijvoorbeeld met stempels) waar je geweest bent met je eerste paspoort. Beide documenten dragen dus niet dezelfde gegevens.

Ik lees inderdaad dat de situatie in China het niet toestaat, tenzij je het slim voorbereidt. Bij de aanvraag aangeven dat je straks naar China reist en daarvoor je eerste paspoort moet afgeven (wat je ook moet doen om een visum te verkrijgen), en dat je verwacht dat je ook naar een ander land te moeten reizen in de tijd dat dit gaande is. Het enige nadeel is dan dat je China visum in het eerste paspoort zit. :+

Uit indirecte ervaring weet ik dat dit op gemeenteniveau wordt bepaald, dus dat het afhankelijk is van de persoon aan de andere kant van de balie. YMMV.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 22 juli 2024 13:31]

Werkelijk? Ik zou thuis blijven. Dan maar geen medaille voor mijn land.
Waarschijnlijk beoefen jij geen topsport, en heb je geen andere dringende redenen om China te bezoeken. ;)
Oh dus als je het topsport noemt is het ineens een belangrijk spelletje?
Wat ik schreef was 'tongue in cheek' voor iedereen die meedoet aan de Olympische Spelen (niet iedere topsport beoefenaar zal zich richten op de Olympische Spelen). En ja, ik kan mij voorstellen dat als je een atleet bent die daarvoor zoveel jaar traint, dat het belangrijk voor je is.

De keuze om erheen te gaan is aan iedere individu om voor zichzelf te maken, met de bijbehorende gevolgen.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 22 juli 2024 13:31]

Realistisch gezien, wordt zo ongeveer dezelfde informatie ook naar de VS gestuurd als je daarheen een ticket boekt. De EU wil geloof ik ook zoiets opzetten.

Het hangt allemaal van de informatie af of het een probleem is.
In Nederland is dat ook zo***, dus is het zeker zo in China.

***=Zonder corona app kun je geen sportevenementen bezoeken.
Tuurlijk wel. Je bent verplicht om er vanalles op te zetten. Anders mag je niet binnen.
Tuurlijk wel. Je bent verplicht om er vanalles op te zetten. Anders mag je niet binnen.
Dan zet je dat op het toestel dat je daarvoor meeneemt.

Het punt is dat je niet kan wachten op wat politici in je thuisland aan de andere kant van de wereld willen, wanneer je daarheen gaat/daar bent en om je persoonsgegevens geeft. Er is niemand die je daar kan helpen, behalve jijzelf.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 22 juli 2024 13:31]

Er kan niets lekken via een kwetsbaarheid als er niets is om te lekken. 
Jammer dat niet alleen de app verplicht is, maar dat je hier ook paspoortgegevens en medische info in kwijt moet. Maarja, da's geen probleem toch? :+
Van die gegevens moet je sowieso aannemen dat ze op straat liggen, want je overhandigt ze aan de Chinese overheid. Het enige dat je kan doen is mitigeren (blootstelling minimaliseren door smartphone niet langer online te gebruiken dan nodig, bijvoorbeeld).

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 22 juli 2024 13:31]

En welke burner moet je dan kopen? Een toestel dat je daar aanschaft? Een toestel hier?

Als je een toestel in China koopt ben je gelijk klaar. Dan krijg je nog meer en extra. (Spreek uit ervaring met Android apparaten die dus al rare calls deden naar servers wat nergens voor nodig was of is).

Dan moet je dus iets uit de EU meenemen.. misschien een Linux phone? Ik weet niet of die app voor alle OSen gemaakt is?

[Reactie gewijzigd door prutser001 op 22 juli 2024 13:31]

En als het niet gegarandeerd kan worden, wat ook niet kan als je maar een beethe nuchter nadenkt, wat dan? Dit is gewoon populisme, immers was dit al weken geleden bekend.
Het is gewoon tijdrekken. Er is ophef, politici reageren. Straks zal China ook iets beloven. Voordat er werkelijk iets gebeurt zijn de spelen voorbij er kraait er geen haan meer naar.
Als je zo alleen naar de headline kijk is de eerste reactie "natuurlijk zijn er garanties, geen enkel probleem". Garaties zijn er dat je wel bespioneerd wordt, dat de data (verkeer) wel gecontroleerd, bekeken en gebruikt wordt . Het is china, dus natuurlijk is dat gegarandeerd.
Het zal inderdaad niets meer zijn dan even wat roepen vanuit de politiek om te laten lijken alsof ze er iets aan of mee gedaan hebben. 0,0 illusie dat er iets aan gedaan zal worden.
Is dit niet wat aan de late kant (lees: gepasseerd station) aan de vooravond van de officiële opening?

"Regeren is vooruitzien' heb ik in mijn jongere jaren nogal eens gehoord, maar daar lijkt al lang geen sprake meer van te zijn..
China zal erom lachen, dit is echt tijdsverspilling.

Genoeg zaken die moeten worden opgelost in eigen land zoals bijv corona en de woon crisis. Ze zouden daar hun tijd beter in kunnen investeren.
Dit is het beste voorbeeld van ICT en Nederlandse overheid, waarbij de nederlandse overheid haar incompetentie ten toon spreid: Vandaag beginnen de OS 2022 en gisteren zijn er -schriftelijke- kamervragen gesteld.
Een nu verwacht de kamer, dat de spelen stilgelegd worden, tot dit tot op de bodem uitgezocht is ?
Wat denken we hiermee te bereiken? China dat de mensenrechten zwaar schendt en die dan ook nog verplicht om een app te installeren... Hoeveel verstand heb je nodig om het antwoord wat je terug krijgt nog te kunnen vertrouwen???
En laat de VVD ook eens kijken naar de vrijheden in Nederland; welke partij stemde ook weer voor de coronapas... en wat is er volgens gebeurd met de polarisatie in Nederland... Wie heeft er de laatste twee jaren geen 'vrienden' en/of familie 'verloren' door deze inperking van vrijheden..
Je laat je ballen zien als je daar dan ook wat mee doet.
Wat is de intentie van een verplichte app? Wat wil je er mee bereiken? En dat geldt niet alleen voor China.
Laten we daar eens meer bij stilstaan en actie op ondernemen.
Aho
Wat denken we hiermee te bereiken?
Kiezers winnen. Er komende gemeenteraardsverkiezingen aan, in maart.
Dus nu wordt weer de tijd van profileren en onhaalbare onzin spuien.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.