Screenshots tonen Twitter-functie om tweets alleen te delen met bepaalde volgers

Screenshots tonen een functie waar Twitter aan werkt om tweets alleen te delen met bepaalde volgers. Tot nu toe kunnen twitteraars alleen beperken wie er kan reageren op een bepaalde tweet, maar niet wie hem kan zien.

Twitter noemt de functie vooralsnog Flock, meldt InputMag, al kan die naam nog wijzigen. Gebruikers kunnen tot maximaal 150 volgers aanwijzen als onderdeel van hun Flock. Die gebruikers zien niet of ze wel of niet in de Flock zitten. Wel is zichtbaar als tweets alleen zichtbaar zijn, omdat ze zijn toegevoegd aan een Flock, zo blijkt uit de screenshots die ontwikkelaar Alessandro Paluzzi vond.

De functie lijkt op wat Instagram doet met Close Friends, wat Facebook al langer als functie heeft en wat andere sociale netwerken al eerder hadden ingebouwd. Twitter had een functie als Flock al vorige zomer aangekondigd als Trusted Friends. Het is nog onbekend wanneer de functie bruikbaar is voor alle gebruikers.

Twitter FlockTwitter FlockTwitter Flock

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

25-01-2022 • 10:05

15

Reacties (15)

15
15
6
0
0
8
Wijzig sortering
"Join my inner circle Flock for just $9,99 per month"

Dat Facebook en Insta zoiets hebben snap ik nog. Maar Twitter is een heel ander type van social media waar dit niet bij past in my opinion.

[Reactie gewijzigd door Montaner op 23 juli 2024 16:45]

Het is een logische extensie van supper followers in Twitter.
Dat Twitter überhaupt nog bestaat verbaasd mij nog meer...
Waarom eigenlijk? Het is het enige SM wat ik nog heb en vind het interessant om op die manier mensen mbt mijn vakgebied te volgen (en soms voor de lol eens kijken naar wat trending is :p )
;)
en bericht enkel aan bepaalde personen is dus een chat-app... :9

Dus vriends / followers hebben dus onderverdeling; close-friends / super-followers / of what ever name it has... je echte vrienden dus? Of de betalende kijkers? ...ballentent....
Dan betaal je er toch gewoon niet voor?
Dit zijn niets meer dan Glorified Safespace bubbels
Ben inmiddels gestopt met twitter.

Gebruikte het om interessante mensen te volgen waar ik nog iets van kon leren. Echter is sinds corona toch echt wel iets veranderd op het platform. De negativiteit, het vinger wijzen. Elkaar aanspreken op zaken waar men het niet eens is/uitsluiten in discussies. Als het überhaupt nog discussies blijven.

Het was een mooi platform. Maar de verzuring is behoorlijk ingetreden.
Tsja. Ik kies toch echt zelf wie ik volg.

En daar zitten mooie en interessante mensen bij. Ook een enkele persoon die ik niet 'steun' maar volg om een beetje de voelsprieten uit te steken.
Ik heb aardig wat mensen ontvolgt omdat ik klaar was met het ge-retweet van 'wappie'-artikelen, 'anti-wappie'-artikelen, politieke posts, etc. Toevallig gister nog eens ingelogd om de stand van mijn feed te bekijken, kon gelijk weer een meteoroloog ontvolgen vanwege het constant retweeten van tweede kamer gerelateerde artikelen.

De fotografen die ik volg zijn veranderd in NFT pushers.
Ik moet m'n feed gewoon te veel saneren om het een interessant platform te laten blijven.
Je kunt in je [settings > privacy and safety > muted words] gewoon alle termen toevoegen waar je niets van wilt zien, daarna heb je nergens last van 🙂
Yup, die lijst word goed gebruikt :-) Maar idd een goed idee om daar NFT enzo ook in te zetten.

[Reactie gewijzigd door Rabb op 23 juli 2024 16:45]

Top, duurde lang maar eindelijk wat meer tools om jezelf en wat je deelt te beschermen op basis van inhoud en context zonder je account volledig af te moeten schermen van de buitenwereld. Wat mij betreft hoeft de interface niet eens uit te leggen waarom je afgeschermde tweets van iemand kunt zien.

Ik hoop dat het geen betaalde feature is, de rest van de privacy/safety features zijn dat gelukkig ook niet.

[Reactie gewijzigd door Laloeka op 23 juli 2024 16:45]

En dan maakt niemand een screenshot in die Twitter roedel?
Echo echo echo.....

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.