Xiaomi brengt in 2022 smartphones met 'Loop LiquidCool'-vaporchambers uit

Xiaomi heeft een nieuw systeem voor smartphonekoeling ontwikkeld. Het Chinese bedrijf noemt het Loop Liquidcool en het bestaat uit twee afzonderlijke segmenten voor gas en vloeistof. Xiaomi claimt temperaturen te kunnen behalen die onder belasting 5 graden lager zijn.

In een video toont Xiaomi een aangepaste Mi Mix 4, die vergeleken wordt met een stock Mi Mix 4. De smartphone heeft een Qualcomm Snapdragon 888+ aan boord. Onder belasting blijft de aangepaste Mi Mix 4 maximaal 5 graden koeler dan de stock-variant. Enigszins verwarrend is wel dat Xiaomi in de tekst spreekt van een verschil van 8,6 graden Celsius.

Het koelelement bestaat uit een circuit, waardoor de thermische energie in een enkele richting beweegt. De vloeistof moet door de warmte op de heatsink verdampen en als gas verdergaan in het circuit. Verderop in het circuit zitten wat Xiaomi 'Tesla Valves' noemt, een 'klep' die vloeistof doorlaat in de gewenste richting, maar gas tegenhoudt. In andere heatpipe-ontwerpen mengen gassen en vloeistoffen zich met elkaar, en Xiaomi claimt dat door dit te vermijden, de effectiviteit van de koeling tweemaal zo groot is.

De techgigant meldt verder dat het circuit in zijn vorm aanpasbaar is, waardoor het makkelijk ruimte moet kunnen maken voor de andere componenten in een telefoon. Xiaomi wil in de tweede helft van 2022 de eerste smartphones met de technologie op de markt brengen.

Door Mark Hendrikman

Redacteur

07-11-2021 • 14:48

35

Reacties (35)

35
31
16
3
0
9
Wijzig sortering
In het Nederlands heet dat een ventiel van Tesla, en het is geen klep. Kleppen bewegen namelijk.

[Reactie gewijzigd door Mushroomician op 23 juli 2024 07:33]

Misschien dat het met gas beter gaat:
https://youtu.be/OwHUl7ehIbI


Uitleg van Tesla valve:
https://youtu.be/suIAo0EYwOE

[Reactie gewijzigd door AntiSpam op 23 juli 2024 07:33]

In het Engels is een valve buiten een klep ook een ventiel. Vandaar de verwarring.
In het Nederlands heet dat een ventiel van Tesla, en het is geen klep. Kleppen bewegen namelijk.
Een ventiel van Tesla of Teslaventiel is een een passieve terugslagklep ...
Aldus Wikipedia ...

Ik zou het ook geen klep noemen, zelfs niet passief: het idee van een klep is in mijn beleving dat er een object is wat een ruimte afsluit van een andere ruimte. En daar lijkt hier geen sprake van te zijn.
In patent staat valvulair conduit en dat laat zich sws moeilijk vertalen.

Technisch is het geen klep met onderdelen maar het werkt wel als zodanig dat het eenrichtingsverkeer wordt indien er genoeg druk(verschil) is.
Éénrichtingskanaaltje misschien? Of stroomrichtingafhankelijke buis?
"Klepachtig kanaal" is in ieder geval niet fijn. Iets met "klepwerking" lijkt er dan weer beter op.
Of een kleploze klep waardoor je geen klepperdeklep krijgt.
Ventielkanaal - kort maar krachtig.
Aldus Wikipedia ...
Aldus de Nederlandse taal.
Tesla zelf noemde het zelf een "klepachtige doorgang"

[Reactie gewijzigd door RobLemmens op 23 juli 2024 07:33]

Wordt eens volwassen, kerel.
Zo zo, dat lucht op hè?
Dat is de derde opmerking op rij waarin ik me echt afvraag in welke wereld dit voor humor moet doorgaan... maar blijf proberen, ooit sla je de bal raak.
Deze opmerking is geen humor, maar een voorbeeld van hoe terminologie die we vaak gebruiken voor moderne technologie, eigenlijk niet meer klopt als je het analyseert. "Draaien", "verbonden", "bellen" doen we allang niet meer met een telefoon, maar we gebruiken die termen nog steeds. Dus ook een "klep" in dit geval is een prima term, ook al zit er geen beweging meer in - iedereen weet waar het over gaat. Er zitten ook 'gates' in electronica, maar echt geen bewegende onderdeel meer in.

Voor wat betreft mijn andere twee opmerkingen: helaas moet je een gevoel voor gekscherende humor hebben. Geeft niet (ondanks je -1-stemmen), je bent vast wel voor de rest heel leuk. ;) In tegenstelling tot mijn schoonzus Heather. :+

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 23 juli 2024 07:33]

Ik heb je niet gemind overigens… maar oke.
Fysiek, Geestelijk, geestig was het wel en is geestig dan weer paranormaal, die was je nog vergeten of is paranormaal ook geestelijk. 8)7

[Reactie gewijzigd door bbob op 23 juli 2024 07:33]

Ik had het gevoel dat je dat zou zeggen.
Als het maar geen onderbuik gevoel was :)
Waarom wil ik dit precies? Niet het idee dat mijn telefoon nu te warm wordt..
... Dat is toch een behoorlijk veelvoorkomend probleem; telefoons die gaan throttlen doordat ze te warm worden. Veel (highend) telefoons hebben al een heatpipe/vaporchamber om cpu en gpu warmte af te voeren.
gisteren wou ik een filmpje opnemen met de flits aan, nadat mijn telefoon een tijdje in mn broekzat heeft gezeten.
Na nog niet eens een minuut opname schakelde de telefoon de flits uit - oververhit. 8)7
Dat heeft weer niets met GPU/CPU te maken maar met een LED die heet wordt en mogelijk gewoon op een timer zit van max. 60 seconden o.i.d.

Ja die LED "flitser" word goed warm.
dat de rest van de telefoon stervenstraag wordt, dat is ook vanwege die LED en niet CPU/GPU? 8)7
Spectaculairdere filmpjes wanneer een telefoon ontploft O-)
Zoals het filmpje ook laat zien. Als ik genshin impact speel gaat Nasr een half uur mijn S21 ultra duidelijk throttlen. En nu is dat nog een grote telefoon, als je een kleinere hebt wordt het nog erger.
Bij de laatste hittegolf in de zon overheatte mijn telefoon.
Dat gaan we vaker hebben in Nederland. Om over mensen aan de evenaar maar te zwijgen.

Warmte is dodelijk voor electronica.
Xiaomi is lekker bezig zeg! Ik vraag me af hoe lang het zal duren voordat ze Samsung van de troon afstoten.....
Verderop in het circuit zitten wat Xiaomi 'Tesla Valves' noemt, een 'klep' die vloeistof doorlaat in de gewenste richting, maar gas tegenhoudt.
Dit is niet goed omschreven, simpel gezegd is dit gewoon hetzelfde koelprincipe als een koelkast. Door warmte verdampt de vloeistof, deze wordt naar een plek geleidt waar de warmte wordt afgegeven en het medium condenseert hier weer.

Verschil hierbij is dat dit systeem zuiver gebaseerd is op thermosifon werking. Indien men deze terugslagklep niet inbouwt bestaat de kans dat een deel van het medium de verkeerde kant op stroomt hierdoor gaat de thermosifon werking teniet. Door deze terugslagklep blijft het medium steeds in dezelfde richting stromen.

Vergelijk het met een drukke winkelstraat waarbij iedereen dezelfde kant op loopt, de doorstroming gaat dan veel soepeler dan wanneer een deel van de mensen ook de andere kant op kan lopen.

In de industrie schrijft API ook voor dat je een terugslagklep moet gebruiken bij thermosifon principes. In mijn ogen is dit dus dus weinig inventief. Klinkt natuurlijk wel cool ‘ventiel van Tesla in je telefoon’.

Over 3 jaar komen ze waarschijnlijk met een ‘verbeterd’ ontwerp waarbij een minuscuul pompje gebruikt wordt, hierdoor 10-15 graden verschil i.t.t. het huidige ontwerp.

[Reactie gewijzigd door Fidesnl op 23 juli 2024 07:33]

De nieuwe Fiio M17 (muziek player) heeft dit ook.
Wel 5c koeler.... Klinkt als revolutionair. Als ze de telefoons nu in de zon plaatsen bij 30c dan dezelfde test doen zien we wat het echt scheelt.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.