G.Skill introduceert opvallende mini-ITX-behuizing Z5i

G.Skill heeft zijn eerste pc-behuizing getoond, de Z5i. Het gaat om een mini-ITX-behuizing die van bovenaf gezien vijf hoeken heeft. Ook zijn er twee glazen deuren van 4mm dik. Prijs en beschikbaarheid noemt G.Skill nog niet.

De Z5i bestaat uit een van aluminium gemaakt single-piece frame met een dual-chamber-ontwerp. Aan de rechterzijde is plek voor een enkele videokaart. Deze mag maximaal drie slots in beslag nemen en 330mm lang zijn. Aan de linkerkant past een mini-ITX-moederbord en een sfx-voeding.

Verder passen er drie opslagschijven in de behuizing; twee 2,5"-ssd's en een derde slot waar een 2,5"- of 3,5"-ssd of -hdd past. Aan de achterzijde is ruimte voor een enkele 280mm-aio-radiator of twee 140mm-ventilatoren.

Aan de voorzijde zitten drie usb-poorten. Het gaat om twee USB-3.0-poorten en een enkele USB-3.1-Type-C-poort. De behuizing kent verder aan de onderkant rgb-verlichting via een 3-pin 5V-stekker en aan de bovenzijde is een magnetisch stoffilter.

G.Skill Z5i-behuizingG.Skill Z5i-behuizingG.Skill Z5i-behuizingG.Skill Z5i-behuizing

Door Hayte Hugo

Redacteur

15-06-2021 • 17:19

25

Reacties (25)

Sorteer op:

Weergave:

Ziet er erg strak uit, mis alleen wel een foto van de rechterzijde om te kunnen zien hoe de videokaart er in komt te zitten en aangesloten wordt.

Edit: vind het ook lastig om me voor te stellen hoe die er zonder waterkoeling uit zou zien, lijkt me erg beperkte hoogte voor een standaard luchtkoeling op de CPU te bieden

[Reactie gewijzigd door Alxndr op 22 juli 2024 21:54]

In het filmpje kun je zien hoe de videokaart er in gaat
Super mooie kast, maar die 2 glazen panelen zijn compleet funest voor de airflow.

Het was beter geweest als men gekozen had voor een mesh-paneel, of een kleiner stuk glas met daaromheen meer ruimte voor de intake.
Als ik het goed zie gebruiken zij ook geen front to back airflow maar van bottom to top. Naar mijn idee een logische keuze gezien warmte ook op stijgt.
Meer een bottom and top to back met de watercooling die ze aangesloten hebben vermoed ik... of ze moeten die als intake gebruiken en top & bottom als outtake .. passieve airflow stelt niet veel voor op n beetje hardware iig.
Dat zal vooral voor de GPU weinig uitmaken. Die zou heel veel baat hebben bij een mesh-panel, zodat de fans "rechtstreeks" de lucht van buiten de kast kunnen pakken.
Ik heb nu een vergelijkbare itx build (compacter nog) met een bottom to top flow en glazen panel, maar de airflow voor de gpu valt enorm mee. Deze krijgt prima verse lucht van onderen, dat zou via mesh aan de zijkant niet veel uitmaken. Je moet alleen genoeg flow hebben door je kast maar met de juiste fan's moet dat geen probleem zijn. Nu heb ik maar een 2070 Super maar zelfs met maximale overklok komt deze niet boven de 70 graden zonder dat de fans erg hard staan (bij 70 graden staat het profiel op 53%)
Super mooie kast, maar die 2 glazen panelen zijn compleet funest voor de airflow.

Het was beter geweest als men gekozen had voor een mesh-paneel, of een kleiner stuk glas met daaromheen meer ruimte voor de intake.
Ja vind het ook een leuke kastje, en vooral dat er veel gebruik gemaakt woord van aluminium vind ik heel mooi, en dat tempered glass aan beide kanten vind ik mooi, ja mooi klein kastje is het, wat anders dan constant die enorme grote kasten.

[Reactie gewijzigd door AmigaWolf op 22 juli 2024 21:54]

Welkome aanvulling voor ITX kasten. Alleen de transparante zijpanelen zijn toch meer voor het soort Tweaker die RGB DRAM koopt. Geef mij maar alu 8-)
Niet echt een mini behuizing.
Er is hier heel weinig mini ITX aan. Moederbord tray is ITX maar de rest van de case zou net zo goed een micro ATX case of groter kunnen zijn. Totaal waar de doelgroep dus juist niet op zit te wachten naar mijn inziens waar zo min mogelijk liters binnen een behuizing juist de norm zijn.
Opzich een mooie kast maar:
- Airflow met die panelen lijkt niet super (lucht lijkt vanaf de achterkant de kast in te komen).
- Riser-cable is nodig voor de GPU, wat niet ideaal is met het oog op de toekomst.
- Mesh aan de bovenkant is grappig maar 0 meerwaarde als stoffilter.
- Er lijkt boven in de kast geen ruimte voor een exit fan, jammer.

Iemand enig idee wat dit moet kosten?
Als je zo beredeneert kun je geen enkele kast vinden.
Airflow van bottom naar top kan prima werken.
Riser cables werken prima. Behalve bij NZXT dan, maar dat is inmiddels ook opgelost.
Genoeg mensen die geen stof-filter willen of deze verwijderen. Ook genoeg mensen die er zelf 1 toevoegen.
Er zijn fans in alle soorten en maten, dus als jij boven een exit fan wilt valt dat prima te maken. Je bent hier nu eenmaal op tweakers.
+1 voor je scherpe opmerking, mag alleen niet op een reactie :X

Welnee, er zijn zeker opties voor wie wil zoeken.
Riser cable ben ik persoonlijk geen fan van omdat deze (vooralsnog) vooral PCI 3.0 zijn waar veel moederborden overstappen op 4.0. Dat hoeft geen probleem te zijn maar met een kaart die 4.0 heeft kun je in de problemen komen. Je krijgt dan een zwart scherm bij first boot omdat je videokaart niet wordt gezien, je moet dan handmatig in de bios het bord op 3.0 zetten (blind).

Airflow van de bodem werkt inderdaad prima maar gezien de openingen zichtbaar op de foto's valt de toevoer wat tegen, daarnaast kwam ik ook dit tegen: web link
Schijnbaar is de toevoeging van intake fans (bijna) niet mogelijk, tel er dan die mooie panelen bij op en je kast is dan een stuk minder goed koel te houden.
Zelf sleutelen is zeker een optie maar niet voor iedereen.

Als ik aan een ITX kast denk, dan zit ik meer in deze hoek (S620): Youtube link
Als ik aan een ITX kast denk, dan zit ik meer in deze hoek (S620): Youtube link
Reageer
Die is nogal groot. Prima voor een kleine pc, maar voor een htpc al flink.
Die is nogal groot. Prima voor een kleine pc, maar voor een htpc al flink.
Dat klopt maar htpc is ook echt iets anders en daar komt de case hierboven ook bij lange na niet in de buurt ;)

Zelf kom ik van een mid tower af dus vond de S620 super klein maar erg leuk om in te bouwen.
Ik heb ook naar de FormD T1 gekeken maar je zit effectief vast aan water als je wat zwaardere spullen (CPU/GPU) koel wilt houden. En er zit dus een riser cable in waar ik liever niet aan wilde.
Mooie kast :) _/-\o_
Weer eens wat anders dan de 13 in een dozijn kasten
Om Kabouter Wesley te quoten: 'Wat is daar het praktisch nut van?'
Is eens wat anders, en lijkt me een leuke kast. Alleen wil je toch echt wel 1 fan aanvoer en 1 fan afvoer hebben, misschien dat er onderaan nog wel een fan in kan ofzo. Voor de rest, eens wat anders dan een doos. Nog grotere maten en het kan denk ik wel een hit worden
Oprecht een mooie kast! Leuk om eens een keer wat anders te zien.
Wat ik mij persoonlijk wel af vraag is hoe ze de verbinding met de GPU maken. Is dit een eigen PCIE verlengkabel? Bij mijn weten zijn deze nog niet in 4.0 beschikbaar, correct?
PCIe 4 is wel beschikbaar, maar wordt bijna nooit meegeleverd. Ze zijn wel online te vinden.
Deze zit inderdaad verbonden met een PCIE Riser kabel. Deze is te zien in de video op 0:35.
Er wordt verder niet gesproken over de specs van deze kabel, dus dat zou gissen zijn of dit 3.0 of 4.0 is.
GPU zit op de achterkant van het moederbord, dus niet direct op het moederbord.
Kijken we naar dezelfde plaatjes?

Ik zie een frame met een moederbord aan de ene kant en een videokaart aan de andere kant (aan de onderzijde van het moederbord dus). De fans die je ziet achterin horen bij de AIO CPU koeler, waarvan de helft airflow pakt van de moederbord + PSU kamer en de helft van de GPU-kamer.

Alle I/O wijst naar beneden

[Reactie gewijzigd door Gamebuster op 22 juli 2024 21:54]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.