Dat is precies wat KNIPPR (t-mobile) probeerde te doen, losse zenders kiezen voor een euro per maand die ook elke maand aan/uit te zetten waren, maar wat in Nederland onmogelijk is gebleken. Bij een x aantal klanten ben je volgens de wet namelijk verplicht de basiszenders door te geven. Dat zijn (ik geloof 12) zenders als NPO1/2/3, RTL4/5/7, SBS6/Veronica/Net5. En daarnaast moet ook de regionale calamiteitenzender erin zitten. Dus dan zit je al direct vast aan een basispakket met zenders die je niet wilt, maar waar je uiteraard gewoon voor moet betalen. Vanaf het begin is het door de wet dus al onmogelijk zoiets te beginnen zonder een basispakket van ik geloof €12,99 toen bij KNIPPR.
Dan heb je ook nog het probleem van commerciële zenders die 1 eigenaar hebben. Zo heb je de RTL Groep (RTL4/5/7/8/Lounge), Discovery Groep (Discovery Channel, TLC, Animal Planet, Science, World), MTV Groep (MTV, MTV 24, MTV Brand New, Comedy Central, Comedy Central Extra, Nickelodeon, Nick Jr., VH1, VH1 classics) en vergeet ik vast nog groepen als SBS, BBC etc.. Die groepen willen niet dat een klant maar 1 zender kan kiezen en pushen enorm voor totaal pakketten, aangezien bijvoorbeeld niemand zit te wachten op RTL Lounge maar zij daar wel kijkers voor willen hebben. Dan ga je dus krijgen dat je bijvoorbeeld Discovery Channel voor €1,- wil toevoegen maar een aanbieder het bij Discovery alleen voor elkaar krijgt na de onderhandelingen een pakket aan te kunnen bieden met alle kanalen uit de Discovery Groep die je niet wilt voor €7,-. En zit je dus alweer redelijk vast aan die plus pakketten zoals ze nu zijn.
Daarnaast heb je ook nog nieuwe commerciele zenders die zich willen vestigen in de Nederlandse markt en bij de aanbieder hun best gaan doen om ook in dat basispakket terecht te komen of een "zender van de maand" achtige actie. FOX Sports is hier wel een goed voorbeeld van hoe het de klant geld kost en ze een zender krijgen waar ze wellicht niet op zitten te wachten. Die eisen bij de TV aanbieders dat FOX Sports 1 in het basispakket komt, anders trekken ze gewoon de stekker uit alle onderhandelingen over de FOX Sports kanalen. En aangezien iedere aanbieder die wel wil hebben vanwege het voetbal zijn ze dus zo'n beetje verplicht FOX Sports 1 in basispakket te doen, en die kosten gaan natuurlijk gewoon door naar jou als klant, of je die zender nou wil of niet.
Een A La Carte TV aanbod zou heel fijn zijn en KNIPPR had daar een goed idee in. Maar het is vrijwel niet succesvol uit te voeren.
[Reactie gewijzigd door BoG_Almere op 22 juli 2024 15:17]