Toshiba heeft zijn laatste aandelen in laptopmerk Dynabook verkocht aan Sharp. Daarmee is Sharp nu de volledige eigenaar van de voormalige pc-divisie van Toshiba. Laatstgenoemde had nog 19,9 procent van de aandelen, in 2018 werd al 80,1 procent verkocht.
:fill(white):strip_exif()/i/2000677995.jpeg?f=thumblarge)
Bij de overname van Toshiba Client Solutions door Sharp in 2018, werd in het contract vastgelegd dat het bedrijf na twee jaar de mogelijkheid kreeg om alle aandelen over te nemen. Toshiba meldt dat dit is afgerond. Daarmee heeft Toshiba de laptopmarkt in zijn geheel verlaten.
Nadat Sharp TCS in handen kreeg, hernoemde het bedrijf de divisie begin 2019 naar Dynabook. Onder die naam verschijnen laptops voor de zakelijke markt. Het bedrijf richt zich met name op dunne en lichte modellen, zoals die in de Portégé-serie.
Toshiba was jarenlang een bekend merk op de laptopmarkt. In 1985 verscheen de eerste Toshiba-laptop. In de afgelopen tien jaar kelderden de leveringen van Toshiba-pc's. Als onderdeel van een grote reorganisatie bracht Toshiba de pc-divisie begin 2016 onder in Toshiba Client Solutions, die divisie werd voor 36 miljoen dollar verkocht aan Sharp.