PlayerUnknown's Battlegrounds is tijdelijk verboden in Pakistan

De Pakistan Telecommunication Authority heeft PlayerUnknown's Battlegrounds tijdelijk in het land verboden, nadat het meerdere klachten over het spel kreeg. Zo zou het verslavend en een tijdverspilling zijn, maar ook een slechte impact hebben op kinderen.

PTA zegt de klachten van 'verschillende segmenten uit de bevolking' te hebben ontvangen en naar aanleiding van deze klachten te hebben besloten het spel tijdelijk te verbieden. Volgens de klachten zou PUBG een 'serieuze negatieve impact hebben op de fysieke en psychologische gezondheid van kinderen'.

De autoriteit wijst daarnaast naar 'recente mediaverhalen', waaruit zou blijken dat mensen door het spel zelfmoord hebben gepleegd. Naar welke nieuwsberichten de autoriteit refereert, is niet duidelijk. Een rechter heeft de PTA opgedragen om naar de PUBG-problemen te kijken. Op 9 juli is er een hoorzitting over het spel. De PTA vraagt het Pakistaanse publiek nu om hun visie te geven over PUBG, zij kunnen tot 10 juli contact opnemen met de autoriteit.

Het is niet voor het eerst dat een overheidsdienst PUBG verbiedt in een land. Eerder gebeurde dit bijvoorbeeld al in Nepal. Later zag het Nepalese hooggerechtshof hier vanaf, nadat een groep advocaten een petitie indiende. In China wordt het spel beheerd door Tencent, die ervoor verantwoordelijk is dat het spel aan de waarden van de Chinese overheid voldoet.

Door Hayte Hugo

Redacteur

02-07-2020 • 20:20

73

Submitter: TheVivaldi

Reacties (73)

Sorteer op:

Weergave:

Tijdverspilling...dan blijven er weinig games over denk ik.
Tja, wat is er mis met tijdverspilling? Waarom moet alles nut hebben? Natuurlijk is het goed om jezelf nuttig te maken, maar verder moet iedereen lekker zelf weten wat die in zijn vrije tijd doet. Bizar dat een overheid een tijdverspillende hobby kan verbieden.
Hij bedoelt dat het zinloos is, omdat er zoveel andere games zijn met nagenoeg dezelfde eigenschappen. Verslavend, of
'serieuze negatieve impact hebben op de fysieke en psychologische gezondheid van kinderen'
Er zijn wel meer games die aan die omschrijving voldoen.
Het is ook een subjectief woord.
Wat voor jou tijdverspilling is kan voor mij juist heel nuttig zijn en vice versa.

Ik vind het vaak echter een denigrerende lading hebben, het wordt vaak ingezet om een ander in slecht daglicht te zetten en dan zet ik een joker in. ;-)
De ene vind gaming een tijdsverspilling, ik vind het een persoonlijk even ontstressen. Meer dan nuttig genoeg voor mij vind ik dan :).

Je zou zowat alles van vrije tijd als tijdsverspilling kunnen klasseren, want wat brengt het bij :). Sporten zou je zo ook onder tijdsverspilling gaan plaatsen (waarom even een uurtje doelloos rondlopen). Vrije tijd is er juist om te ontstressen naar mijn mening.
Zo zit ik er ook in.
Ik vind het reuze fijn om lekker een paar uur in mn onderbroek te gamen, helpt me ontspannen waarmee ik doordeweeks weer keihard kan werken met positieve kijk.
Of televisie :+
Sowieso veel hobbies ;-)
Niet alleen games, tijd verspillen kan ook aan meer dingen dan alleen games.

Maar die "dingen" mogen wel.
Religie, bijvoorbeeld ;) ;) ;) ;)
Gewaagde opmerking. Maar je hebt gelijk hoor. Voor sommige mensen is dat heel belangrijk en andere mensen zien er helemaal het nut niet van in. Gewoon mensen in hun waarde laten en vrij laten. Overigens "kinderen" horen helemaal geen PUBG te spelen als je het mij vraagt. Dus beter zetten ze er dan een leeftijdsrestrictie op.
Ben ik op zich mee eens.

Maar kijkend naar wat de jeugd wel niet doet (en dan kijk ik naar hoe dat was op mijn leeftijd en naar jongeren op mijn zus d'r school aangezien er best wat jaartjes verschil tussen ons zit) dan zou je bijna willen zeggen dat PUBG of CoD nog enorm onschuldig zijn vergeleken met wat ze zouden doen als je dat van hun afpakt.

even het morele verhaal terzijde, aangezien dat in een oneindige discussie zal eindigen

Maar aan de andere kant, die games zijn vanwege hun community niet geschikt voor kids, meer dat dan de gameplay zelf.
Het spel is toch niet voor niets 18+. Daar mist ook wat opvoeding
Straks wordt Fortnite ook nog verboden.....
Dan ga ik nooit in Pakistan wonen.
Ik weet niet of je daar uberhaupt al wilt wonen..
Dan kunnen ze beter mobiele telefoons in z’n algemeen verbieden.
India verbant TikTok, Pakistan kon natuurlijk niet achter blijven....(domme opmerking I know, maar wat moet je anders met zulke berichtgevingen).
Ik heb het spel zelf nooit gespeeld maar ik vraag me af welke aspecten in dit spel nou problemen geven? Verslavend kan je voor de meeste (online) spellen wel gebruiken dus dat zelf vind ik niet een speciale rede om alleen dit spel (tijdelijk) te verbieden. Ook lijkt het me geen duistere grimmige of depressieve uiterlijk te hebben waardoor het me ook niet zelfmoord aanmoedigt. De enigste rede dat ik zou kynnen bedenken dat je zelfmoord zou willen plegen door een spel is dat je misschien in de top 100 staat en dat het dan bekent wordt dat je cheat. Misschien dat in zo een geval je het gevoel heb dat je leven voorbij is omdat je dan zo wereldwijd bekend zal staan als cheater. Als je dan werk zoeken voor zulke mensrbdan zullen mensen er wel achter komen en zich afvragen of het wel een goed idee is om zulke mensen in dienst te nemen. Maar daar kan je ook het spel niet de schuld van geven.
Goed nieuws voor de concurrentie, er zijn genoeg van zulke games hoor 8)7
Volgens mij betreft het 'PUBG lite/mobile' en niet de daadwerkelijke PUBG
Ironisch hoe mensen kunnen beoordelen wat tijdverspilling is, terwijl niemand kan aantonen wat de zin van het leven is. Wat zou het jammer zijn wanneer we er straks met z'n allen achter komen dat het één grote simulatie voor vermaak was en na deze simulatie straks lekker (weer) aan het werk mogen :D. Hoe dan ook is een goed balans noodzakelijk O-).
"en een tijdverspilling zijn"

Dat is toch bij elke game het geval?
En niet alleen games; als je creatief bent, kun je een hele waslijst maken aan dingen die "tijdverspilling" zijn.
Als je een beetje filosofisch wordt is alles tijdverspilling... :D
Als je echt filosofisch wordt vraag je je af of tijd wel echt bestaat. En of er tijdschaarste kan zijn, want kan je iets verspillen waar je teveel van hebt?
De vraag of tijd bestaat is geen filosofische vraag.
Tijd kan geobserveerd worden en dus bestaat het (voor ons).
I think therefor I am. ;)

Iets als tijdverspilling aanmerken en daarop legisleren is een zeer onwenselijke actie.
Tijdsbesteding van burgers is NIET iets waar een overheid zich mee dient te bemoeien.
Het vereist het toekennen van waarde aan activiteiten en dát is inherent subjectief.
Je kunt stellen dat je je land wilt helpen door mensen zo productief en slim mogelijk te maken/houden maar er zijn effectievere manieren om dat te faciliteren.

Dingen verbieden werkt altijd slechter dan dingen stimuleren. Stimulering legt veel van de last bij de burger (die een subsidie of zo moet aanvragen) terwijl een verbod eist dat je moet handhaven wat érg veel geld en moeite kost en tot frustratie/problemen leidt.

Ze zouden er dus beter aan doen om 'nuttige' activiteiten te stimuleren met behulp van belastingvoordelen of subsidies.
Plz Jaden. Stop it.

;).
Als je echt filosofisch wordt. Tijd "bestaat" voor ons omdat wij, de mens, dit hebben gecreëerd. Aan de hand van de dag en nacht cyclus. Maar tijd is nu, en nu is hetzelfde als 100 jaar geleden, alleen alles er om heen veranderd.
Jorgen Moderator Beeld & Geluid @LocoDenishr923 juli 2020 09:23
Nee wij hebben tijd niet gecreëerd. Het verloop van dingen is een gegeven in de natuur en is voor ons waarneembaar. Ook is nu niet hetzelfde als 100 jaar geleden. Nu, is niets anders als het huidige punt in de tijd, het huidige punt in het verloop. Een huidig punt is nooit hetzelfde als een komend of vorig punt.
Mensen hebben tijd niet gecreëerd, maar hoe wij tijd ervaren hebben we wel gecreëerd. Wij nemen tijd waar als een verloop, klokuren, minuten, seconden, jaren. Geboorte(creatie), jong, oud, overlijden(verdwijnen). Laat(=nacht), vroeg(=dag).
Tijd en beweging zijn onlosmakelijk gelinkt aan elkaar, wat verschijnt als tijd en wat verschijnt als beweging heeft dus te maken met de beweging van de observator
, aldus de theorie van Einstein.

Hoe we tijd ook willen noemen of wat het nou is, we hebben er geen controle over en je kan het ook niet vast grijpen.

Ik blijf er bij, de "tijd" van 100 jaar, of zelfs 1000 jaar geleden, is precies dezelfde tijd als nu... Dat de wereld en omgeving er anders uit ziet als toen, heeft niets met het verleden of heden te maken.

Een half uur stilstaan lijkt langer te duren, dan een half uur activiteiten verrichten. Dat is de perceptie van een mens. En als jij volgende week maandag weer wakker wordt om aan het werk te gaan, is de tijd precies hetzelfde als nu je dit berichtje leest, alleen alles om je heen heeft zich verplaatst (waaronder de aarde).

Wel heel vervelend dat PUBG verboden is in Pakistan, dat dan weer wel. :9
Dat kan niet aangezien tijd voor bij gaat, lineair.
Als je een beetje filosofisch wordt is alles tijdverspilling... :D
Staat ook letterlijk in de Bijbel: (3e eeuw vC, schrijver onbekend)

"Ik heb alles gezien wat onder de zon gebeurt, en vastgesteld dat het niet meer is dan lucht en het najagen van wind'.

Prediker 1:14

Dus volgens de Bijbel is alles kennelijk even zinloos, en dan is PUBG spelen niet zinlozer dan al het andere. Gewoon mee doorgaan dus ;)
Niks is tijdverspilling, anders verveel ik mij, dus alles wat zorgt dat ik dat niet doe is nuttig :)
Huishouden, het wordt toch weer smerig.
De mensheid is ook maar tijdverspilling als je kijkt naar cosmische schaal.

Dat ik dit hier typ is ook maar tijdverspilling.
Dat is toch alles in het leven.
En het kijken naar sport. En voor het overgrote deel van de mensheid leven.
Sinds wanneer kan je van een game niet leren? Is het volgens jou dan nog steeds tijdverspilling?
"Time you enjoy wasting, was not wasted.”

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.