Google heeft zijn Depth-api uitgebracht met ARCore 1.18. Daarmee wordt het mogelijk voor ontwikkelaars om virtuele objecten achter fysieke obstakels te plaatsen. Voor de techniek is een enkele camera genoeg.
Ook een time-of-flightsensor is niet noodzakelijk, al kan die de ervaring wel verbeteren, zegt Google. Omdat een enkele camera genoeg is, kan de software draaien op honderden miljoenen Android-apparaten wereldwijd, aldus de zoekgigant.
Google bracht eerder al een preview uit van de api. Met de mogelijkheid om diepte te gebruiken in ar-toepassingen moeten nieuwe manieren van games spelen en ervaringen opbouwen mogelijk zijn. Zo kunnen objecten van de trap vallen bijvoorbeeld. Sommige ontwikkelaars konden in de previewfase al gebruik maken van de api, waaronder Snapchat.
ARCore is te beschouwen als een doorontwikkeling van Tango en is min of meer de tegenhanger van ARKit van Apple. Het zijn tools om allerlei augmented reality-toepassingen mogelijk te maken op smartphones.