Tinder krijgt alarmknop en fotoverificatie

Tinder krijgt meerdere functies die de persoonlijke veiligheid van gebruikers van de datingapp moeten waarborgen. Zo krijgt de app een alarmknop voor het waarschuwen van autoriteiten en doorsturen van locatiedata.

Tinder maakt voor de functionaliteit volgens de Wall Street Journal gebruik van de dienst Noonlight. Het platform voor dating wil de techniek gratis aanbieden. De bedoeling is dat gebruikers Noonlight inschakelen en toestemming geven om hun locatie realtime te tracken bij een date. Ook kunnen gebruikers details vastleggen over de date, zoals de tijd en de persoon met wie ze een afspraak hebben.

Als een gebruiker alarm slaat, vraagt Noonlight ze om een code in te voeren. Als dat niet gebeurt, krijgen ze een bericht en als ze daar niet op reageren een telefoontje. Als die niet opgenomen wordt of als de gebruiker telefonisch aangeeft hulp nodig te hebben, waarschuwt de dienst de autoriteiten dat er iemand in nood is. De functie komt eind januari beschikbaar in de VS. De maanden daarna komt die ook naar andere diensten van Match Group, zoals OkCupid, PlentyOfFish, Hinge en Match.com. Wanneer de functie buiten de VS beschikbaar komt, is niet bekend.

Tinder is daarnaast van plan een verificatiesysteem in te voeren dat vereist dat gebruikers bewijzen dat ze daadwerkelijk de persoon op hun foto's zijn. Het bedrijf test daarvoor een tool, die gebruikers vraagt foto's in verschillende poses te maken, om deze te kunnen vergelijken met de foto's van de persoon die al op het platform staan. Bij een match krijgen de gebruikers een blauwe verificatiebadge.

Tinder Noonlight

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

24-01-2020 • 17:21

66

Reacties (66)

Sorteer op:

Weergave:

De bedoeling is dat gebruikers Noonlight inschakelen en toestemming geven om hun locatie realtime te tracken bij een date. Ook kunnen gebruikers details vastleggen over de date, zoals de tijd en de persoon met wie ze een afspraak hebben.

Uiteraard zal dit in geen geval, beslist niet, zeer zeker niet, misbruikt worden voor advertentie doeleinden :+

[Reactie gewijzigd door ASNNetworks op 23 juli 2024 18:31]

Noonlight's Privacy Policy.
Sharing Your Information: We may share information: with our third-party business partners, vendors, and consultants who perform services on our behalf or who help us provide our Services, such as accounting, managerial, technical, marketing, or analytic services
Dit is in ieder geval al niet AVG compliant.. ik ben benieuwd hoe Tinder dit in Nederland gaat uitvoeren.
Als je zelf het locatiedelen aanzet met de bedoeling dat Tinder je te hulp schiet als het nodig is dan zal de AVG daar geen probleem mee hebben.
Als Tinder het dan langer bewaart, bestudeert of deelt met anderen dan kan dat wel een probleem zijn.
"Ook kunnen gebruikers details vastleggen over de date, zoals de tijd en de persoon met wie ze een afspraak hebben"
Op welke manier precies geeft de date dan toestemming om zijn gegevens te delen?
Dus, persoon A heeft een date met persoon B
Persoon A noteert de naam en plaats van afspraak (= persoonsgegevens + locatie) metpersoon B, die geen toestemming gegeven heeft om dat te noteren.
Hoe is dat precies in regel met de GDPR?

en dan nog: is dit niet al te gemakkelijk om iemand preoblemen te bezorgen?
Persoon A wil persoon B een ferme ***** aftrekken.
A registreert vanalles, zonder dat er echt een date is. Persoon A gaat naar de zogezegde plaats van afspraak, en escaleert zo'n oproep. Persoon B krijg politie aan de deur...
Fraai is dat!
Op welke manier precies geeft de date dan toestemming om zijn gegevens te delen?
Toestemming is helemaal niet nodig, als je een gerechtvaardigd belang hebt om de data te verwerken. Dwz als het verwerken van de data van een derde nodig is voor je dienstverlening inzake de veiligheid van je klant dan is dat helemaal AVG-proof.

[Reactie gewijzigd door CyBeR op 23 juli 2024 18:31]

Hetzij dat het hier óók voor marketing en andere dingen niet strict gerelateerd aan de veiligheid van de date wor gebruikt. Dus zolang het ook daarvoor word gebruikt, zal er toestemming moeten worden gevraagd
Dit klinkt in der daad precies zoals dat gezeik met Facebook waar er informatie van jou vrienden gedeeld werd met derden...

Bah bah.
tenzij je hiervoor informed consent geeft, door middel van een vinkje als je de functie aanzet ... toch ?
Nee, er moet ook nog een wettelijke grond zijn. Het delen van gevoelige privénformatie voor advertenties is dat niet, omdat het niet strikt nodig is voor het normale gebruik van het programma Tinder.
Een vinkje wat vrijelijk, ondubbelzinnig en geïnformeerd aangevinkt word door de eindgebruiker is letterlijk nummer 1 op de lijst van wettelijke grondslagen. Dus zolang ze maar netjes alles aangeven wat ze met die informatie doen als je het aanzet voldoet het prima aan de AVG.
Ja want mensen gaan de voorwaarden lezen terwijl ze aangerand worden door hun tinder date :P
Tinder zal het hierdoor niet te lang bewaren. Het verleden heeft geleerd, stuur het naar een ander bedrijf (cambridge analytica) en deze kan alle data analyseren en bewaren.
Ik reageer op een privacy policy.
Je zet het locatie delen aan met het oog op het verbeteren van je persoonlijke veiligheid. Dat is dan 1 consent binnen de GDPR. Voor het gebruiken van de locatie voor marketing doeleinden is dan een ander consent nodig. Aan elkaar koppelen mag volgens mij niet. Je moet per doeleinde consent geven.
Ben benieuwd of dat nog steeds zo is met tinder plus
Dit vind ik een goeie ontwikkeling voor extra veiligheid
Want als je in een bedreigende situatie zit kan de bedreiging niet de code enzo invullen?
Dat staat letterlijk in het artikel: "[...] vraagt Noonlight ze om een code in te voeren. Als dat niet gebeurt, krijgen ze een bericht en als ze daar niet op reageren een telefoontje. Als die niet opgenomen wordt of als de gebruiker telefonisch aangeeft hulp nodig te hebben, waarschuwt de dienst de autoriteiten [...]"

Dus recap als je het niet begrijpt: als jij de code niet kan invullen krijg je een bericht. Als je daar niet op reageert krijg je een telefoontje van een Noonlight medewerker. Als je die niet opneemt, of je neemt wel op maar geeft aan dat je niet veilig bent, dan gaat de medewerker proberen om de politie bij je te krijgen.

Dus in het kort: op het moment dat je het alarm aanzet, krijg je een aantal gelegenheden om escalatie niet door te laten zetten.
Dus recap als je het niet begrijpt: als jij de code niet kan invullen krijg je een bericht. Als je daar niet op reageert krijg je een telefoontje van een Noonlight medewerker. Als je die niet opneemt, of je neemt wel op maar geeft aan dat je niet veilig bent, dan gaat de medewerker proberen om de politie bij je te krijgen.
En op het moment dat je in een bedreigende situatie zit wil je niet dat iemand je "ineens" opbelt, want dan kan je aanvaller prima door hebben dat ie is betrapt, en de situatie escaleren waardoor jij ineens meer gevaar loopt.

Dan heeft de politie misschien een moordzaak of een ontvoering op te lossen in plaats van alleen mishandeling/verkrachting.

[Reactie gewijzigd door Stoney3K op 23 juli 2024 18:31]

[...]


En op het moment dat je in een bedreigende situatie zit wil je niet dat iemand je "ineens" opbelt, want dan kan je aanvaller prima door hebben dat ie is betrapt, en de situatie escaleren waardoor jij ineens meer gevaar loopt.

Dan heeft de politie misschien een moordzaak of een ontvoering op te lossen in plaats van alleen mishandeling/verkrachting.
Ik heb als instructeur/docent de afgelopen 4 jaar toch wel een paar (100?) vrouwen in de klas gehad die naar aanleiding van huiselijk geweld, mishandeling, aanranding of verkrachting niet meer naar buiten durven en door de psycholoog waren doorverwezen om fysieke weerbaarheid op te doen. Erg veel verhalen hebben daarbij de revue gepasseerd, maar nog nooit heb ik iets gehoord wat enigszins lijkt op hetgeen je hier beschrijft. Beter nog, ik denk dat dit in Nederland bijzonder succesvol kan zijn mits de interactie tussen politie en Noonlight soepel genoeg is.

Er worden soortgelijke processen gebruikt op grote industrieterreinen en commerciele budget/low profile persoonsbeveiliging opdrachten.
De aanvaller is ook een geregistreerd gebruiker waarvan de locatie doorgegeven wordt etc. Dan moet je wel behoooooorlijk dom zijn om dan een moord of ontvoering te begaan.

Ik begrijp je punt maar ik verwacht toch eerder meer veiligheid dan gevaar door dit soort functionaliteiten. Maar ach, misschien ben ik wel naief. Ik heb dan ook nooit gedate op dergelijke platforms.
Hm, aangezien van wat het weinige van wat ik gehoord en gezien heb, lijkt het me niet onmogelijk om een fake profiel aan te maken. Jat dan een foto van iemand ergens, en je kan zo aan de slag als je slechte bedoelingen hebt.

Aan de andere kant, lijkt me dat als het merendeel van de gebruikers fotoverificatie gaat gebruiken je erg moeilijk aan een date komt als je een fake profiel gebruikt.
Maar als je een bericht kan invoeren of een telefoontje kan plegen, waarom zou je dan niet gewoon 112 bellen? Het wordt ook een functie onderdeel van de Tinder app, waarom zou je niet een andere alarm app installeren waarbij je een noodknop hebt?

Gezien de top comment onder dit nieuwsbericht lijkt het wederom een manier van Tinder om meer geld te gaan verdienen en lijkt het alsof ze niet de veiligheid voorop stellen.
Ik ga er even vanuit dat dit een code is die je zelf gekozen hebt, dus die de eventuele bedreiger niet weet (aanname, ik weet het, maar een reguliere 2fa code lijkt me wat zinloos in dit geval idd)
Afgezien van de code is is het waarschijnlijk makkelijker en sneller om de noodoproependienst van je telefoon gebruik te maken.
Al gaat het opvallen als je tijdens een afspraakje ineens 112 belt. Het voordeel van dit is dat het onopgemerkt te doen is.
Ik denk dat @Verwijderd niet bedoelt dat je 112 moet bellen, maar dat je een x aantal keer je aan- uitknop indrukt waardoor de alarm functie wordt geactiveerd en je laatste locatie plus een audiobestand van een x aantal seconden naar een bepaald persoon wordt gestuurd (althans op Samsung, kan verschillen per telefoon)
Ik denk niet dat de gemiddelde gebruiker van die functie afweet
Op iPhone kan je ook instellen dat ie automatisch 112 belt. Al maakte hij een rotlawaai toen ik dat per ongeluk deed, dus het is niet erg onopvallend.
Als deze de code weet - ik ga ervan uit dat de code door de gebruiker verzonnen is. Bij 3x foute code alsnog de autoriteiten inschakeld.
Dat zal de reden zijn dat ze eerst een bericht sturen gevolgd door een telefoontje en als die onbeantwoord blijven de autoriteiten pas waarschuwen.
Wat als je uitgaat in een bar waar geen ontvangst is? Niet omdat ik een creep ben ofzo, maar zo'n plekken dragen mijn voorkeur omdat niemand dan de hele tijd is afgeleid door zijn/haar mobiel.

Dat gezegd zijnde: Ben meestal ook niet alleen in zo'n kroeg, zit genoeg volk rond.
Daar gaat dat systeem inderdaad niet werken. Of nog simpler, je date vraagd of je hem in vliegtuigmodus wilt zetten omdat dat prettiger is.

Ik denk dat je die hele alarmknop overigens niet kunt gebruiken in een dergelijke situatie.
Het is waarschijnlijk een code die je zelf hebt verzonnen, en natuurlijk kan je bedreiger je dan dwingen om die code af te staan.

Maar daarvoor zou ik zelf juist een 'dummy' code inbouwen die direct het alarm triggert maar doet alsof er niks is gebeurd, zodat je een bedreiger in de illusie kan laten dat de kust veilig is, maar je tegelijkertijd wel alarm hebt geslagen, net zoals een stil alarm.
Als je afspreekt om elkaar te ontmoeten in het echt, zie je toch vanzelf of de foto klopt met de persoon? Of is Tinder primair bedoeld voor online contact? Praat me bij.... het is heel wat jaren geleden dat ik het gebruikte. Overigens heb ik Tinder in die tijd geloof ik ook al niet begrepen.

[Reactie gewijzigd door MarijnvdZaag op 23 juli 2024 18:31]

Is dit niet eerder een functie om situaties zoals deze te verminderen: https://www.tvl.be/nieuws...via-datingapp-badoo-91607 ?

Dan is het nogal te laat als je aankomt en ziet dat de persoon/personen die je ontmoet niet de persoon is van op de profielfoto's.
Die alarmfunctie lijkt me dan weer lastig te activeren in zo een situatie.
ligt het nou aan mij? Ze worden geleid naar een 'afgelegen plek' - je verwacht toch niet dat een willekeurige vrouw gaat voorstellen om ergens op een afgelegen plek te ontmoeten? En waarom zou je dat zelf wel doen als je dat van een ander niet verwacht?
Gewoon in de kroeg of bar of koffieshop (beiden, waarom niet), in het winkelcentrum, en zelfs als ik afspreek voor een film gaat er eerst een drankje/hapje en wat geflirt aan vooraf, kijken of het die 90-120 minuten waard is.

Ook even nummertje vragen - of zelfs beter - instagram (makkelijker) voor je afspreekt.

Een beetje gevoel van zelfbehoud mag wel in zo'n situaties.
Natuurlijk, ik deel je mening daarin volledig.

Maar je gaat altijd mensen hebben die dat besef/inzicht niet uit zichzelf hebben.
Grappig toch? Het is een van de belangrijkste overlevingsinstincten van onze soort en vanuit het standpunt van Darwinisme, zo'n beetje elk dier, namelijk gevaar inzien en daarop correct (of naar best inzicht) inspelen. Hoe zijn sommigen dat instinct kwijtgeraakt? /s

edit: '/s' toegevoegd want dat kwam niet door blijkbaar ;) Helgie hieronder klaart mijn punt even op voor de onbegrijpende lezer.

[Reactie gewijzigd door Tokkes op 23 juli 2024 18:31]

Omdat wij met zijn allen hard aan het werk zijn om dagelijks zo min mogelijk gevaar te lopen.
Ben je in deze tijd dik, ongezond of niet slim, dan kan je je nog altijd voortplanten. Heel lang geleden ging je dan simpelweg dood voordat je je kon voortplanten. Ofwel, we hebben de koers van de evolutie verlegd door de regels aan te passen- in elk geval tijdelijk.
polthemol Moderator General Chat @Helgie27 januari 2020 08:53
nee, omdat we een sociale diersoort zijn. We zijn heel snel met soortgenoten te vertrouwen als die een beetje op onszelf lijken (Dus vanuit eenzelfde omgeving lijken te komen). Als je op Tinder al een match hebt, is het vrij evident dat er signalen zijn dat je die persoon op een basic niveau vertrouwt. Wat niet zo natuurlijk is is een immense achterdocht om alles te controleren van iedereen zoals @Tokkes lijkt te impliceren.
Er zijn gewoon best wat fake profielen in omloop. Dat willen ze hiermee voorkomen. Dat je dus niet met mensen zit te chatten die helemaal niet zijn wie ze zeggen dat ze zijn. En meeste zitten niet te wachten om hun tijd te verdoen aan fake profiel die dan niet op komt dagen bij date/iemand anders op komt dagen/of gaan catfishen
Tinder staat bekend als de app waarbij "hoi, neuken?" wel schijnt te werken.
Genoeg mensen ontmoet die niet (helemaal) op de foto leken, of 30 kg zwaarder, en/of een foto van 5 jaar geleden gebruikt.

Verbaas mij erover dat ze nu pas verificatie in gaan voeren.
Verbaas mij erover dat ze nu pas verificatie in gaan voeren.
Als ik zelf zo Bumble en Tinder vergelijk zie ik het laatste jaar vooral een beweging richting Bumble - die deze feature (verificatie) al een tijdje aanbiedt. Ze zullen de hete adem in hun nek voelen/
Ik denk dat het ook meer te maken heeft voor een volgende persoon. Als je ziet dat iemand dus al een vinkje heeft dan zou je verwachten dat die al goedgekeurd is en dus echt is (ook al is het misschien wel een oudere foto). Heb je mogelijk minder kans op een nep date of bij problemen is het bekend dat de persoon er echt zo uit ziet. Al hoop ik niet dat het zo wordt als Marktplaats van "is de account nieuw dan kan het bedrog zijn dus goed oppassen".
Top! Goede ontwikkeling. Ik gebruik zelf geen datingapps meer maar zou fijn zijn als ze al die onzin profielen eraf halen zonder foto. Of foto's van alleen een hond, domme quotes, of zoveel filters dat je niks meer ziet. In Japan moet je op datingapps verplicht je leeftijd controleren dmv ID. Je 'main' foto moet altijd van jezelf zijn en foto's van andere mensen op foto moeten gecensureerd zijn (privacy) anders worden ze geweigerd. Westerse apps hebben nog veel te leren.
Wat betreft een datingsite/app snap ik nog dat je een ID vertificatie kan overwegen, maar dan zit je ook met het opslaan van deze gegevens. Ik deel liever m'n ID gegevens niet met iets of iemand buiten de overheid. Daarnaast vind ik dat, zeker buiten een datingsite/app, je op het internet een zekere vorm van anonimiteit moet kunnen nastreven.
Dat met die foto's is wel een probleem aan het worden. Ik wil geen honden of gebouwen daten dus waarom mensen dergelijke foto's gebruiken is echt een raadsel.

De alarmknop lijkt mij wel een nuttige toevoeging. De afgelopen tijd zijn er een flink aantal mensen beroofd (of erger) dus het is zo'n gek idee nog niet.
Dat met die foto's is wel een probleem aan het worden. Ik wil geen honden of gebouwen daten dus waarom mensen dergelijke foto's gebruiken is echt een raadsel.
bam naar links en klaar.

Toevoeging: Tinder geeft profielen een 'score' gebaseerd op een aantal dingen, waaronder hoe vaak je naar links of rechts wordt geswiped en door wie (iemand die 99/100 keer naar rechts wordt geswiped heeft een grotere 'impact' op jouw score als je profiel geswiped wordt dan iemand die 5 uit de 100 keer naar rechts wordt geveegd). Die score bepaald onderandere: Wie JIJ te zien krijgt ('knapperds' krijgen 'knapperds' te zien... lelijke eendjes krijgen lelijke eendjes), maar ook wie jouw te zien krijgt (knapperds krijgen knapperds). Dus hop naar links en als voldoende volk dat doet, verdwijnt dat profiel vanzelf voor anderen.

[Reactie gewijzigd door Tokkes op 23 juli 2024 18:31]

Hold on, ik zie naast honden, gebouwen, duckfaces en wijndrinkendevrouwen weinig anders dus wat maakt dat van mij. Een liptuitende alcoholist die honden met ongezonde interesse bekijkt en een architect is? Hell yes, ik wil best een architect zijn. :D
Ja man! Al die gare onzinfotos!! Zijn vaak vreemdgangers die niet herkend willen worden.

De meeste rapporteer ik, en gaan naar links.
Vraag me af of die poses dan weer niet verslagen kunnen worden met real time deep fake overlays over je eigen gezicht heen.
hmja, maar dat is denk ik niet erg praktisch voor een verkrachter om te doen in het heetst van de strijd :P
Dat met die poses gaat natuurlijk over het aanmaken van geautomatiseerde nep-profielen (bots).
Als ze die verificatie verplichten, zijn ze meteen van alle spambots af
Hoeveel knoppen bovenop 112 moet je intoetsen voordat de politie komt? Dit lijkt mij eerder een ploy om persoonsgegevens te verkopen dan een zinnige manier om mensen in bescherming te nemen.
Dit is gewoon nutteloos.
Als ik met iemand van Tinder afspreek, voeg ik diegene gewoon op whatsapp toe en voordat je afspreekt heb je hopelijk wel een keer een videocall gedaan. Dus ik doe mijn eigen check wel.

Je gaat toch niet met iemand afspreken, nadat je alleen de foto's op Tinder hebt gezien en diegene verder ook alleen maar op Tinder spreekt.

En anders ben je echt heel erg naïef in mijn ogen!
Dit is natuurlijk slim. Maar wat nou als die gene jou in de val lokt? Jij spreekt af, gaat uiteindelijk naar huis met die gene en daar staat een groepje te wachten?
Niet iedereen wil video bellen en/of meerdere foto's sturen / laten zien.

Natuurlijk ruik je dan al onraad, maar dan nog.
Mijn vriendin waar ik inmiddels bijna 3 jaar mee samenwoon heb ik ontmoet via zo'n app.
Op zich is was de praktijk voor mij niet om allemaal verificaties te doen, nou ben ik een gezonde gozer van bijna 2 meter maar de dames die ik ontmoette deden ook niets bijzonders qua identiteit verificatie.

Is dat naïef? Tjah. Ik vraag me wel een beetje af wat er mee wint. Uiteindelijk weet je met een video call ook niet écht wat voor vlees je aan de haak hebt. Je zal toch gewoon mensen moeten ontmoeten.
Volgens mij gaan mensen heden ter dage veel beter geïnformeerd zo'n date in dan vroeger waar je feitelijk alleen maar leuke gezichten in de kroeg/werk/trein etc mee uit vroeg.

Ik ben het overigens wel met je eens dat dit niet heel zinvol lijkt... voor acute dreigingen heb je toch meer aan gewoon een beetje sociale controle van de omgeving.
Probleem is dat mensen met slechte bedoelingen wel meteen je mobieltje afnemen ... ;(
polthemol Moderator General Chat @svennd27 januari 2020 08:58
ik denk dat het grootste probleem is dat Tinder misschien het probleem opblaast omdat er een berg extra data mee te vinden is. Dit betekend voor hun immers dat ze nog meer hebben om op te matchen: welke dates je gaat, wat leuke dates waren en wat niet :) Meer data om te matchen, meer advertentiepotentie.

Sterker nog buiten het punt of je een relatie haalt (wat tinder weinig zal boeien, want dan uninstall je de app/hef je je account waarschijnlijk op), is dit de enige informatie die Tinder nog nodig heeft om een compleet plaatje te hebben: ben je op date gegaan en waar ben je op date gegaan (hooguit dat ze ook nog willen weten of je geneukt hebt of niet, als ze echt alles moeten hebben :P ).
Wel mooi. Alleen ik denk dat het voor mij ophoudt als het met foto-verificatie moet.
Ik bedoel, je hebt toch ook dat systeem dat je jezelf kunt verifieren door een foto te nemen terwijl je er een code in laat zien?... Nou, dat heeft voor mij nog nooit gewerkt. Dan WIL ik verifieren met m'n harses, neemt het systeem het niet op. Ongeacht hoe goed het belicht is of hoe duidelijk de code is en alles... Dan heb ik snel van "laat maar zitten ook". Laat staan als ze verschillende poses willen enzo. En hoe gaan we dat doen?... Moet iemand de foto's voor je gaan maken ofzo?...

Ik ben helemaal voor veiligheid enzo, vooral met de gekken die er rondlopen, maar technisch weet ik niet of dat met die foto-verificaties wel gaat werken. Het gaat sowieso mensen buitensluiten omdat het gewoon niet altijd werkt. Zoals bij mij gewoon NOOIT, bij iedere app die dat heeft.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.