Nintendo start in VS met verkoop van draadloze 'SNES Controller' voor de Switch

Nintendo heeft de beschikbaarheid aangekondigd van zijn draadloze SNES Controller voor de Switch. De controller, waarmee klassieke SNES-games op de authentieke manier gespeeld kunnen worden, kost 30 euro maar is uitsluitend te koop voor Nintendo Switch Online-leden.

Nintendo of America kondigde de verkoopstart van de Super Nintendo Entertainment System Controller aan via zijn Twitter-kanaal. Het gadget lijkt als twee druppels water op het originele model, maar de kabel is vervangen door een draadloze verbinding. De controller is te laden via een bijgeleverde usb-kabel.

In de Verenigde Staten kan de SNES Controller inmiddels online als pre-order worden besteld. De levering in de VS begint op woensdag 18 september, maar de website meldt dat het apparaatje intussen tijdelijk is uitverkocht. In België en Nederland is de controller momenteel nog niet te koop. Op de site valt te lezen dat er 'op een toekomstig tijdstip' meer informatie volgt.

Er zijn twee uitvoeringen van de Super NES Controller: eentje met blauwe en paarse knoppen, en een variant met een blauwe, groene, gele en rode knop, die bestemd is voor onder meer de Nederlandse en Belgische markt. De controller heeft een adviesprijs van 30 euro, maar het accessoire is uitsluitend beschikbaar voor gamers met een Nintendo Switch Online-abonnement. De logica daarachter is dat de klassieke NES- en Super NES-games ook alleen toegankelijk zijn voor betalende Switch Online-leden.

SNES-controller Nintendo SwitchSNES-controller Nintendo Switch

Door Michel van der Ven

Nieuwsredacteur

17-09-2019 • 12:16

44

Reacties (44)

44
43
13
1
0
27
Wijzig sortering
Er zijn twee uitvoeringen van de Super NES Controller: eentje met blauwe en paarse knoppen, en een variant met een blauwe, groene, gele en rode knop, die bestemd is voor onder meer de Nederlandse en Belgische markt.
De VS had een heel andere uitvoering van de SNES qua uiterlijk, hoekig en paarse accenten. Wij hadden het Super Famicom design.

De controller op het plaatje is dus het US design.

Persoonlijk vond ik die altijd lelijk en ben ik blij dat we hier het Super Famicom design hebben gekregen. De kleuren maken de knoppen ook veel makkelijker te onderscheiden dan twee tinten paars.

Good times.
Heeft dat ding behalve een retrogevoel nog voordelen om te gebruiken? Ik heb al een normale Switch Pro controller, dus het lijkt mij niet echt wat extra's te bieden.
Fatsoenlijke D-Pad.
De switch pro controller heeft al een fatsoenlijke D-pad. De joycons daarentegen niet...
De procon D-Pad is alles behalve fatsoenlijk.
Nu ben ik wel erg beniewd wat een fatsoenlijke en onfatsoenlijke d-pad onderscheidt.
Of de d-pad wel of niet allerlei andere inputs geeft dan je probeert te geven. Dwz, als je op 'links' drukt, of er dan niet ook 'omhoog' en 'omlaag' bij komen.
Bij de US-versie zijn de X- en Y-knoppen ook ingedeukt, terwijl die van de EU en JP-versie allemaal bol zijn.
Jup. Ik had een NTSC (Heb, hij staat ergens in de kast geloof ik) SNES.
Die had hogere framerate :)
En alles was inderdaad met paars.
Wel prijzig vind ik. Voor 12 euro meer heb je een 8BitDo controller met analoge sticks (SF30 Pro /SN30 Pro) die naast de Switch ook op PC, MacOS en Android werkt. Met een extra adaptertje werkt die zelfs op verschillende retro consoles zoals de originele NES/SNES, de Sega Megadrive en ook de NES/SNES classic/Wii/Wii U.
Ik heb ook 8bitdo spul, en de kwaliteit is prima, maar het blijft soms toch wat behelpen (soms moet je opnieuw connecten met switch, je kan de Switch niet aanzetten met de controller etc). Een officiele controller van 30 euro vind ik dan zeker niet teveel geld als het maar probleemloos werkt

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 22 juli 2024 21:17]

Voor ~28 USD (ongeveer 25 EUR) heb je een SF30/SN30 (dus zonder 'Pro') van 8BitDo. Dat is gewoon een draadloze controller in de stijl van de SNES controllers. Niet exclusief, gewoon bestelbaar. Voor 10 USD meer heb je een variant die ook werkt met de SNES en de Switch.

Verder, uit het artikel:
De logica daarachter is dat de klassieke NES- en Super NES-games op de Switch ook alleen toegankelijk zijn voor betalende Switch Online-leden.
Fixed.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 22 juli 2024 21:17]

Wat zijn de voor en nadelen van de officiële controller en de 8bitdo? Is de 8bitdo beter kwa hand-ligging of gameplay?
Nee, verder identiek. Alleen een heel stuk meer functies.
Met de 8bitdo kun je geen Switch aanzetten (misschien wel in de nieuwste controllers). En soms moet je de controller opnieuw aanmelden op de Switch. Het werkt niet altijd 100%
Je kan de switch er niet mee aanzetten nee, maar ik heb eigenlijk geen problemen dat ik opnieuw moet koppelen. Nieuwste firmware erop staan?
Jep! Maar heb sinds de laatste firmware wel minder problemen. Afgelopen weekend was de verbinding toevallig wel weer weg.
Ik denk ook de kwaliteit, het voelt net wat meer echt nintendo aan. Mn krenterige pa kocht een neppe snes controller als 2e erbij. Nou die was heel wat minder dan de originele. En nu werkt die ook niet meer en de originele nog steeds probleemloos.
Vermoedelijk heb je dan geen ervaring met 8bitdo. Dat is echt wel stukken beter dan ander 3rd party spul. Neemt overigens niet weg dat ik vaak kwijt ben waar de knoppen om te pairen etc. ook alweer voor waren als ik ze een tijd niet gebruikt hebt. Ingedrukt houden, gelijktijdig ingedrukt houden, knipperende lampjes... :?
De aanschaf prijs vind ik nog wel meevallen
Een snelle google hit geeft aan da Nintendo Online 20 euro per jaar kost.
De €20 per jaar klopt, maar via een family-abonnement betalen ik en mijn vrienden samen €35, wat neerkomt op €4.37 per persoon. Dan is het ineens leuk :)
De prijs valt me nog enigszins mee voor Nintendo O-), hoewel ik denk dat je bij '8bitdo' misschien net iets meer waar voor je geld haalt. Ook zie ik dat ze bij 8bitdo tegenwoordig 'mod kits' verkopen voor als je je originele controller om wilt bouwen.
Ik ga ze denk ik wel halen. Heb gemerkt dat toch de muscle memory beter gaat met dezelfde controller zeg maar.
Daarnaast de NES varianten ook nog eens halen, want om één of andere reden klopt de button mapping niet echt als de knoppen schuin staan.
Het is overigens geen paars en blauw, maar paars en lila.
Heb zelf de US versie gehad voor een bepaalde periode en die later verkocht omdat er geen voordeel meer uit gehaald kon worden (eerder een spel kunnen krijgen, echt breedbeeld etc).
"De controller heeft een adviesprijs van 30 euro, maar het accessoire is uitsluitend beschikbaar voor gamers met een Nintendo Switch Online-abonnement. De logica daarachter is dat de klassieke NES- en Super NES-games ook alleen toegankelijk zijn voor betalende Switch Online-leden."

En nu kan ik het dus niet als bv kado geven als niet Switch (online) gebruiker.. Slim man..
Nintendo was het merk waarmee je oma de speelgoedwinkel in kon sturen met een titel.
Nu wordt het een gewoon merk met allerlei beperkingen en abonnementen e.d.
conclusie:
"Oma, ik wil graag een nintendo-voucher voor mijn verjaardag!"

Toen waren het nog titels. Nu beperkt het zich tot slechts een voucher, wat gelijk staat aan geld geven.

Ik vind het verder overigens echt heel cool dat ze zelf ook onder eigen naam met een dergelijke controller uitkomen. Evenals de Nintendo Online titels in abonnement vorm! :D Nintendo wordt de afgelopen 40 jaar toch best geroemd om het feit dat het gros van de consoles eigenlijk altijd wel blijft werken (wanneer je er geen vreemde dingen mee doet). Die degelijkheid zie ik ook graag terug in deze controllers. :)
Dit is trouwens niet de eerste keer. Voor de Wii heeft Nintendo ook een snes controller uitgebracht al was die in eerste instantie alleen in Japan te krijgen geloof ik (toen via eBay gekocht). De controller die bij de snes mini zit is volgens mij trouwens precies hetzelfde aangezien de Wii controller aansluiting er ook op zit.

Nu hebben ze ook een variant voor de Switch al is deze duidelijk anders. Draadloos maar ook nog een paar extra knoppen terwijl de eerdere controllers meer een echte kopie waren met alleen een andere kabel.
Dat valt anders ook wel mee. Dit is puur alleen voor de Nintendo Online titels, wat over het algemeen oude spelletjes zijn die je nog eens kan spelen als je een abonnement hebt. Alle artikelen in de winkel werken gewoon en kan oma dus kopen.
Die ligt dan ook niet zomaar in de winkel lijkt me. En zonder abonnement kan je hem niet kopen. Dus alsnog geen probleem voor oma. Die loopt namelijk de bakstenen winkel in en koopt het spelletje dat je gevraagd hebt. Als je oma eropuit stuurt om die controller te kopen terwijl je zelf geen Nintendo Online hebt, dan heb je je niet goed ingelezen en daar kan oma ook niks aan doen.
Het probleem is juist dat ik (ik ben geen oma en ik heb er genoeg verstand van) die controller ook niet voor m'n neefje kan aanschaffen. Ik heb namelijk geen Switch Online abbo, maar hij wel. Vroeger was dat geen probleem omdat zelfs je oma gewoon naar de winkel kon lopen en thuis zou komen met het juiste product.
Zo had ik er nog niet over nagedacht. Voor jezelf werkt het prima, maar als je het wilt kopen om aan een ander cadeau te doen, wat minder handig. Uiteindelijk moet de jarige dan beter Nintendo tegoed vragen, ipv het product.
Ik zag wat Super Mario Maker 2 Youtubers praten over deze draadloze SNES controller en hun oordeel was “leuk, maar niet handig wanneer je veel gamed” omdat de ergonomie natuurlijk ver te zoeken is, zeker nu veel mensen volwassen zijn en wat grotere handen hebben.
Toen waren veel mensen ook al volwassen hoor ;)
Zelf speel ik de romhacks met de Snes classic controller via een emulator. 2d Mario games spelen in mijn optiek het beste met die Snes controller. Een draadloze versie is dan ook een welkome aanvulling.

[Reactie gewijzigd door DarknessFood op 22 juli 2024 21:17]

Bwa ergonomie valt reuze mee, ik speel enorm veel met de SN30 van 8bitdo
Vroeger kon je nog lekker gooien met de controllers, ik moest alleen de R en L bumper regelmatig lijmen. Tegenwoordig hoef je dat niet meer te proberen. :9.
Mwah Nintendo spul is over het algemeen nog behoorlijk hufter proof.

Je kan zeggen wat je wil van Nintendo maar de hardware zit over het algemeen behoorlijk goed in elkaar.

(En voor de zeur (veeg) pieten, ja er zit altijd wel eens een gaar product tussen, dingen gaan wel eens stuk etc. ;))
Die van de Playstation zijn ook vrij robuust...meerdere keren laten stuiteren 8)7
Er zijn twee uitvoeringen van de Super NES Controller: eentje met blauwe en paarse knoppen, en een variant met een blauwe, groene, gele en rode knop, die bestemd is voor onder meer de Nederlandse en Belgische markt.
Er zijn er zelfs drie: de genoemde, plus de japanse Super Famicom controller. Die is nagenoeg identiek aan de Europese alleen dan met Super Famicom er op ipv Super Nintendo Entertainment System, aangezien die console in Japan een andere naam droeg.
Dan zijn er zelfs 6. Zie wikipedia engels. Hij doelde op het uiterlijk van het model wat in de tekst niet duidelijk naar voren komt. Ze laten het overkomen alsof die paarse kleur uit de lucht is komen vallen
Ik wacht nog steeds op een draadloze controller voor de Nintendo Switch met headphone jack aansluiting...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.