NPO, RTL, Talpa, Fox, KPN, Liberty Global, VodafoneZiggo en TVT Media hebben overeenstemming bereikt over een nieuwe tv-standaard. De nieuwe 'technische specificatie voor programmasignalering' maakt gepersonaliseerde reclame mogelijk.
De tv-zenders en providers hebben overeenstemming bereikt over de technische specificatie, maar de zeven partijen overleggen dit jaar nog verder over de standaard, meldt Media Perspectives. Dat platform voor media en innovatie stelde een werkgroep samen voor het overleg tussen de partijen.
Omroepen krijgen met de techniek de mogelijkheid om tv-reclames te personaliseren. Als voorbeeld worden bepaalde regio's of doelgroepen genoemd. Of en wanneer omroepen in Nederland met gepersonaliseerde tv-reclame komen, is nog niet duidelijk. KPN begon vorig jaar met een proef; klanten moesten daarvoor toestemming geven in de Mijn KPN-omgeving.
Volgens de opsteller van de standaard maakt de Event Triggering Distribution Specification het ook mogelijk om elektronische programmagidsen voortdurend up-to-date te houden, met daadwerkelijke uitzendtijden. Daarnaast maakt de specificatie nauwkeuriger door- en terugspoelen mogelijk.
