AMD houdt op 6 november een bijeenkomst voor investeerders, waarin het nieuwe details zal geven over producten. Wat de fabrikant gaat vertellen is nog niet duidelijk, maar mogelijk gaat het onder andere om informatie over de Zen 2-architectuur.
De aankondiging van het Next Horizon-evenement staat op de AMD-website. Meer dan de datum en de naam is niet zichtbaar. Het is de tweede keer dat AMD voor een dergelijk evenement de aanduiding Horizon gebruikt; de fabrikant deed dat ook eind 2016, bij de eerste demonstratie van een Ryzen-processor. Dat evenement destijds heette New Horizon.
Als AMD op 6 november informatie geeft over Zen 2, betekent dat niet dat er snel nieuwe processors uitkomen. Op zijn vroegst zal dat ergens in 2019 gebeuren. AMD heeft eerder aangegeven dat het eerst zijn Epyc 2-processors uitbrengt; dat gebeurt volgend jaar. De consumentenprocessors op 7nm komen pas daarna.
Financiële reguleringen in de VS verplichten AMD om het vooraf aan te geven als er een presentatie komt waar significante informatie wordt bekendgemaakt. Het feit dat AMD het Next Horizon-evenement heeft aangekondigd voor investeerders duidt er dan ook op dat er belangrijke nieuwe informatie op komst is.
AMD noemde het Horizon-evenement eerder bij de besprekingen van de kwartaalcijfers. Daar zei de processorfabrikant dat er op het evenement 'innovatie van AMD-producten en -technologie' wordt besproken die specifiek is ontworpen voor datacenters. Waarschijnlijk volgen er op het Next Horizon-evenement ook meer details over Epyc 2.