AMD levert een semi-custom-soc aan de Chinese fabrikant Zhongshan Subor, die daar een game-pc en console mee gaat maken. De soc bestaat uit een Ryzen-quadcore gecombineerd met een Vega-gpu met 24 compute units en 8GB gddr5-geheugen.
Jack Huynh, topman van AMD's bedrijfsonderdeel dat semi-custom-producten maakt, geeft de details over de soc in een forumtopic op de AMD-website. Het gaat om een chip die zowel een processor, gpu als geheugen bevat. Daarmee lijkt de nieuwe soc op de laptopchip die AMD samen met Intel maakt. Die combineert een Intel-processor met een Vega-gpu en hbm2. AMD maakt niet alle specificaties bekend. Zo is het niet duidelijk wat het tdp is en wat de turbosnelheid van de processor en gpu is.
De Vega-gpu in de AMD-soc is mogelijk vergelijkbaar met die in de Kaby Lake G-processor van Intel. Het betreft een variant met 24 compute units, maar met een hogere kloksnelheid dan bij de Intel-processors.
Volgens AMD heeft de Chinese fabrikant zijn game-pc op basis van de soc al gedemonstreerd en eind augustus zou de computer uit moeten komen in China. Subor is ook van plan om een gameconsole te maken met dezelfde hardware, maar met een eigen besturingssysteem. Die console zou eind 2018 uit moeten komen.
AMD maakt ook semi-custom-socs voor Sony en Microsoft. Zowel de PlayStation 4 als de Xbox One hebben AMD-hardware. De socs in die consoles zijn nog gebaseerd op de oude Jaguar-cpu-architectuur en de Radeon-architectuur voor videokaarten.
Nieuwe AMD-soc | Core i5-8305G | Core i7-8705G | Core i7-8709G | |
Cpu-architectuur | AMD Zen | Intel Kaby Lake | Intel Kaby Lake | Intel Kaby Lake |
Cores/threads | 4/8 | 4/8 | 4/8 | 4/8 |
Kloksnelheid/turbo | 3GHz/? | 2,8/3,8GHz | 3,1/4,1GHz | 3,1/4,1GHz |
Cache | ? | 6MB | 8MB | 8MB |
AMD-gpu | Vega | RX Vega M GL | RX Vega M GL | RX Vega M GH |
Compute-units | 24 | 20 | 20 | 24 |
Kloksnelheid gpu/turbo | 1300MHz | 931/1011MHz | 931/1011MHz | 1063/1190MHz |
Vram | 8GB gddr5 | 4GB hbm2 | 4GB hbm2 | 4GB hbm2 |
Tdp | ? | 65W | 65W | 100W |