AMD's volgende generatie serverprocessors bestaan mogelijk uit negen dies. Het zou gaan om acht cpu-dies die op 7nm worden gemaakt en om één system controller-die, die op 14nm wordt gemaakt. De huidige Epyc-cpu's bestaan uit vier dies.
De Epyc-cpu's van de eerste generatie zijn beschikbaar met maximaal 32 cores. Voor de volgende generatie maakt AMD naar verwachting de overstap naar 64 cores. Volgens een gerucht gaat de fabrikant dat doen door meer dies te gebruiken, die allemaal in verbinding staan met één zogenaamde system controller. Die chip zou een evolutie of verbetering zijn van de Infinity Fabric, waarmee de cpu-cores van huidige AMD-processors met elkaar in verbinding staan.
ComputerBase schrijft over het mogelijke ontwerp van de Epyc 2-processors, aan de hand van informatie van SemiAccurate en schetsen die een ingenieur op Twitter heeft gezet. Naar eigen zeggen zijn die schetsen zijn interpretatie van hoe AMD de komende serverprocessors op kan bouwen.
Omdat AMD voor zijn Epyc 2-processors overstapt naar het 7nm-procedé, passen er meer dies op hetzelfde oppervlak. De nieuwe processors blijven op die manier compatibel met de huidige SP3-socket die voor de eerste Epyc-generatie wordt gebruikt.
Volgens het gerucht worden alleen de cpu-dies gemaakt op 7nm. Net als de huidige dies zouden ze acht cores bevatten. AMD zou varianten van 8 tot 64 cores kunnen maken met dit ontwerp. Het plaatsen van een chip in het midden die in verbinding staat met alle cpu-dies, zou kunnen zorgen voor minder latency dan bij het huidige ontwerp waarbij de ccx'en onderling met elkaar verbonden zijn via de Infinity Fabric.
AMD heeft officieel nog niet veel details bekendgemaakt over de Epyc 2-serverprocessors. De fabrikant heeft gezegd dat de processors op het 7nm-procedé van TSMC worden gemaakt en dat ze volgend jaar op de markt komen.
Afbeeldingen via ingenieur K.H. Chia