De Nederlandse webopslagdienst Stack heeft ondersteuning gekregen voor tweetrapsauthenticatie. Stack ondersteunt inloggen via authenticatie-apps voor smartphones, zoals Google Authenticator of Authy.
Stack laat klanten niet inloggen via het onveiliger geachte sms, zo blijkt op de uitlegpagina. De opslagdienst maakte donderdag bekend dat het de veiligere manier van inloggen gaat ondersteunen. Dat was tot nu toe niet het geval.
De opslagdienst van TransIP geeft gebruikers bovendien tien recovery tokens als de authenticatie-app onverhoopt niet werkt. Het instellen van de app gebeurt zoals gewoonlijk via een qr-code op het scherm. Gebruikers kunnen als zij ingelogd zijn de veiligere manier van inloggen instellen via de webinterface.
Stack is de opslagdienst van TransIP, waar gebruikers enige jaren gratis 1TB aan opslag konden krijgen. Inmiddels kunnen nieuwe gebruikers dat niet meer krijgen. De betaalde opties zijn wel beschikbaar voor nieuwe klanten.