Ik zeg zeker niet dat BEV géén toekomst heeft. Ik denk alleen dat het niet dé toekomst is... (vind het trouwens erg wonderlijk dat ik daarvoor een -1 voor de kiezen krijg... lijkt me toch nogal een inhoudelijk en relevant argument in deze discussie...?? Ook al mogen meningen erover natuurlijk verschillen!).
Het grote probleem met elektrische voertuigen is dat het weinig schaalbaar is. De industrie loopt momenteel al heel erg vast op de productie van zoveel accu's. Voor die accu's zijn allerlei (zware) metalen nodig. Die moeten ergens vandaan komen, de accu's moeten geproduceerd, gedistribueerd, veilig opgeslagen (remember de grote brand laatst bij Stella elektrische fietsen? Dat waren 'slechts' accu's voor fietsen...).
Op enig moment zijn al die accu's aan het einde van hun leven. Er is nog nauwelijks iets geregeld voor grootschalig verwerken van deze accu's (afval, recycling). Als alle auto's op stroom gaan rijden komt ons stroomnetwerk toch echt tekort (indien niet: dan zouden we nu gigantisch over produceren en geld weggooien.... is niet aan de hand!). Dus er moet meer stroom geproduceerd gaan worden.... Hoe dan precies? En hoe houden we dat duurzaam? Nog meer windmolenparken?
Er zullen wel degelijk enorme piekmomenten komen waarop er veel stroom gevraagd wordt van het netwerk... Met name na de spits. Dat vergt enkel nog meer van het stroomnetwerk. Of er moeten goede afspraken komen over wie er wanneer laadt... Lijkt me niet heel praktisch. Ook zullen er waanzinnig veel laadpunten moeten komen. Niet onmogelijk, maar praktisch wel een stevige uitdaging.
Ik zie dus héél wat beren op de weg wat betreft een toekomst waarin alle auto's elektrisch worden. Ik verwacht dan ook dat er op enig moment een beter alternatief komt die het gaat overnemen en dat de elektrische auto zoals die nu in opkomst is een prachtige opstap is naar de techniek die echt dé toekomst van ons vervoer gaat worden... (en wat dat is? Geen idee! Als ik het wist zou ik er immers wel vol instappen

). Ik hoop heel erg dat mijn volgende auto elektrisch is. Heb absoluut niks tegen elektrische auto's (sterker nog: ik was er als één van de eersten bij toen de Prius het levenslicht zag... Lelijk ding, maar technisch een pracht auto waar ik vele jaren met veel plezier in gereden heb!).
Tesla is fantastisch bezig, en ook Google doet veel op het vlak van elektrische auto's en meer. Allemaal technieken die ik toejuich en met veel interesse volg. Maar ik blijf bij mijn standpunt dat de elektrische auto (op lange termijn) volgens mij niet de toekomst heeft...