Apple heeft bespaard op componenten voor 3D Touch in schermen voor de iPhone XS Max. Dat beweert TechInsights op basis van een eigen teardown en analyse van het apparaat. De functionaliteit van 3D Touch is hetzelfde.
In totaal scheelt het Apple ongeveer tien dollar op de materiaalkosten voor de iPhone XS Max, schrijft TechInsights. Het lijkt erop dat het Apple is gelukt de functionaliteit te kunnen integreren met minder componenten. Ondanks de vermoedelijke daling in kosten van 3D Touch zit de techniek niet op de iPhone XR, die volgende maand uitkomt. De XR is de eerste nieuwe Apple-smartphone zonder 3D Touch sinds de iPhone SE begin 2016. Veel functies die gebruikers van andere toestellen kunnen bereiken met 3D Touch, zijn voor de XR beschikbaar via lang drukken op het scherm.
Het oledscherm van de XS Max is een paar dollar duurder dan dat van de iPhone X van vorig jaar, claimt TechInsights. Het onderzoeksbureau heeft de XS nog niet onder handen genomen. Het is nog onbekend wie het scherm heeft geproduceerd.
TechInsights kwam er verder achter dat de primaire camera aan de achterkant afkomstig is van Sony, net als voorgaande jaren. De analyse ondersteunt de claim dat er meer focus pixels zitten op de sensor. De Apple A12-soc heeft een die-grootte van ongeveer 83 vierkante millimeter, waarmee hij 5 procent kleiner is dan de A11. Apple laat de A12 maken op 7nm, tegenover 10nm van de A11.
De totale materiaalkosten van de telefoon schat TechInsights op 443 dollar, ongeveer 50 dollar meer dan de iPhone X. De 256GB-versie die TechInsights heeft, kost 1249 dollar. Behalve materiaalkosten maakt de fabrikant ook kosten voor het ontwikkelen van het toestel, assemblage, opslag en vervoer en andere kosten als marketing en distributie. TechInsights waagt zich niet aan een inschatting van de marge op de XS Max. Apple bracht de iPhone XS en XS Max vorige week uit.