Huawei heeft naar eigen zeggen in de afgelopen zes maanden meer dan 95 miljoen smartphones geleverd. De P20- en Mate 10-series van toestellen waren goed voor 19 miljoen exemplaren. De levering van high-end modellen is daarmee flink toegenomen.
Begin dit jaar maakte Huawei bekend dat er in 2017 meer dan 20 miljoen toestellen uit de P10- en Mate 9-series zijn geleverd. Dat waren destijds de high-end toestellen, die nu zijn opgevolgd door de P20- en Mate 10-modellen. In zes maanden tijd heeft Huawei nu dus bijna eenzelfde aantal high-end smartphones geleverd als vorig jaar in twaalf maanden.
Huawei zegt in een bericht over de resultaten van de afgelopen zes maanden dat er ruim 9 miljoen exemplaren van P20-smartphones zijn geleverd. De P20-serie kwam in maart uit, met de P20 Pro als topmodel. Daarnaast zijn er intussen ruim 10 miljoen Mate 10-smartphones geleverd, Huawei bracht de Mate 10 Pro eind vorig jaar uit.
Huawei biedt zowel in de P20- als Mate 10-serie verschillende modellen aan met uiteenlopende prijzen. In de P-serie is het duurste model de P20 Pro met een prijs van 739 euro, terwijl de P20 Lite wordt aangeboden voor 258 euro. De duurste Mate is de Mate 10 Pro met 518 euro en de goedkoopste variant is de Mate 10 Lite die is te vinden voor 219 euro. De Chinese fabrikant spreekt alleen over de leveringen van de series. Het is niet bekend wat de verhouding is van de dure en goedkope modellen binnen de P20- en Mate 10-series.
Verder zegt Huawei dat er inmiddels meer dan 50 miljoen gebruikers van een Nova-smartphone zijn. In de Benelux brengt de Chinese fabrikant die goedkopere modellen tegenwoordig uit in de P Smart-serie. De recent aangekondigde P Smart+ is bijvoorbeeld de Nova 3i in andere werelddelen.
Analisten becijferden eerder deze week dat Huawei Apple heeft ingehaald in het afgelopen kwartaal als het gaat om leveringen van smartphones wereldwijd. Daarmee staat de Chinese fabrikant wat betreft marktaandeel op de tweede plaats, Samsung is nummer één.
Huawei verwacht volgens Reuters dit jaar in totaal ruim 200 miljoen smartphones te leveren. Dat zou een flinke stijging zijn ten opzichte van vorig jaar, toen het bedrijf 153 miljoen smartphones leverde.
/i/2001948629.jpeg?f=imagenormal)