Intel heeft eASIC overgenomen, een Amerikaanse fabrikant van zogenoemde structured asics. Intel wil de technologie van het bedrijf gebruiken om zijn eigen fpga's met de asics op een enkele die te combineren.
Het bedrijf uit Santa Clara eASIC gaat deel uitmaken van Intels Programmable Solutions Group en in het derde kwartaal moet de overname rond zijn. Volgens Intel nemen de gestructureerde asics een plek in tussen fpga's en gewone asics. Ze zouden snel en goedkoop ontwikkeld en ingezet kunnen worden, net als fpga's, maar met de voordelen op het gebied van verbruik en snelheid van asics.
Intel heeft al fpga's in zijn assortiment, sinds de overname van Altera in 2015. Fpga's, of field programmable gate arrays zijn configureerbare chips die flexibel zijn en die bedrijven snel in kunnen zetten. Technologiebedrijven gebruiken fpga's steeds meer, onder andere voor toepassingen met veel i/o. Asics, of application specific integrated circuit, zijn gericht op een enkele taak en daarom minder flexibel, maar omdat ze geoptimaliseerd zijn voor bepaald rekenwerk, kunnen ze zuiniger en sneller zijn.
Intel hoopt klanten die initieel voor fpga's kiezen een vervolgaanbod te kunnen bieden zodat ze in een latere fase van gestructureerde asics gebruikmaken. Ook wil het bedrijf zijn embedded multi-die interconnect bridge, of emib, inzetten om fpga's en asics op een enkele die met elkaar te verbinden.