De National Transportation Safety Board heeft in een voorlopig verslag van de Tesla-crash van 8 mei in Florida gezegd dat de Tesla Model S 186km/u reed vlak voordat hij een muur ramde. Ook stelt de onderzoeksraad vast dat het accupakket van de auto tot twee keer toe ontbrandde.
De onderzoeksraad stelt vast dat de lokale brandweer tot twee keer toe de spontaan ontbrandende accu's moesten blussen. De auto vloog door de crash in brand, maar later toen de auto werd weggehaald, vloog ook het accupakket in brand. Datzelfde gebeurde nogmaals toen de Tesla Model S in een opslagplaats arriveerde. Bij de crash waren kleine onderdelen van het accupakket losgekomen van het voertuig.
Het onderzoek loopt nog, waarbij ook wordt gekeken naar procedures om ontbrandende accu's te kunnen doven. Het is al vaker gebeurd dat de accu's van een Tesla-auto na een crash spontaan ontbrandden. Bij een andere crash met een Model X ontbrandde de accu vijf dagen na de crash spontaan.
Volgens de onderzoeksraad reed de achttienjarige bestuurder 186km/u voordat hij begon af te remmen voor een punt waarop de weg een bocht naar links maakt, waarvoor de aanbevolen snelheid 40km/u bedraagt. De auto manoeuvreerde naar de linkerbaan om een andere auto in te halen, waarbij de bestuurder de macht over het stuur verloor toen hij terug wilde sturen naar de rechterrijbaan. Zowel de bestuurder als de passagier naast de chauffeur kwamen om het leven. Tot tweemaal toe werd een muur geramd, met een snelheid van bijna 140km/u.
Tesla heeft nog niet gereageerd op de eerste bevindingen van de National Transportation Safety Board. De autofabrikant van Elon Musk is onlangs wel begonnen met het doorvoeren van een software-update waarmee een speciale snelheidsbegrenzer wordt geïntroduceerd. Daarmee kan de maximale snelheid van de auto worden ingesteld op snelheden tussen de 80 en 145km/u. Deze optie is opgedragen aan Barrett Riley, de omgekomen achttienjarige bestuurder.