Verschillende webshops tonen een nieuw model van Asus' dunne Zephyrus-gamelaptop. Het model krijgt een Intel Core i7-8750H-processor met zes cores en is net als zijn voorganger met een GTX 1080-gpu uitgerust, waarschijnlijk een Max-Q-versie.
Een Britse website toonde de Asus Zephyrus GX501GI EI005T op zijn website. De pagina is inmiddels verwijderd, maar nog te zien via de cache van Google. Ook de Zwitserse Mediamarkt-website had het model online staan, die pagina is eveneens via de Google-cache te zien.
De webshops laten zien dat het nieuwe model een Intel Core i7-8750H-processor krijgt. Die Coffee Lake-H-processor heeft zes cores en kan aan twaalf threads werken. De kloksnelheid is 2,2GHz met een turbo van 4,1GHz..
Mediamarkt spreekt van een Nvidia GTX 1080-gpu, maar vermoedelijk heeft de nieuwe Zephyrus net als de eerste uitvoering, waar Tweakers vorig jaar een review van publiceerde, de Max-Q-variant van die videokaart aan boord. Volgens de specificaties die bij Mediamarkt staan heeft het scherm een verversingssnelheid van 144Hz en een resolutie van 1920x1080 pixels.
Bij de Britse webshop staan foto's die laten zien dat de nieuwe versie een iets ander uiterlijk heeft, waarbij het toetsenbord naar de bovenkant is verplaatst. De Mediamarkt-website toont vermoedelijk foto's van het huidige model. De prijs is 3499 Zwitserse frank, omgerekend ongeveer 2969 euro.
De verwachting is dat Intel binnenkort de Coffee Lake-H-processors aankondigt. Het gaat om een serie van hexacores voor laptops, die de quadcores zoals de i7-7700HQ opvolgen. Veel laptopfabrikanten zullen waarschijnlijk nieuwe modellen met de krachtige processors aankondigen. Bij een Poolse website verschenen ook al uitgebreide details van de Acer Helios 500 met Core i7-8750H en i9-8950HK.