Duitse coalitiepartijen benoemen e-sports in regeerakkoord als volwaardige sport

De Duitse coalitie van partijen CDU, CSU en SPD heeft in het onlangs gepubliceerde concept van het regeerakkoord opgenomen dat het regeringsbeleid wordt om e-sports in Duitsland te erkennen als volwaardige sport.

Hiermee krijgen e-sports in Duitsland dezelfde rechten als andere sportverenigingen en -organisaties. De Duitse regering heeft dit opgenomen in het akoord, omdat geconstateerd wordt dat het 'e-sportslandschap' in Duitsland groeit. Ook staat er in het regeerakkoord dat bij e-sports vaardigheden worden getraind die niet alleen in de digitale wereld van belang zijn. De Sportschau schrijft dat de voorzitter van de Duitse e-sportsbond ESBD zich positief uitte over de ontwikkeling. Hij spreekt van een 'enorme stap voorwaarts'. De site meldt dat het regeerakkoord nog kan sneuvelen door een veto van SPD-leden.

Tevens gaat de regering het 'olympisch perspectief' ondersteunen. Dat wordt niet verder toegelicht, maar het duidt erop dat de regering pogingen zal ondersteunen om e-sports erkend te krijgen als olympische sport. Ook al kon e-sports in het Zuid-Koreaanse Pyeongchang voorafgaand aan de aanstaande start van de Olympische Spelen volgens Reuters op niet al te veel positieve reacties van sporters rekenen, wordt de sport in Olympisch verband langzaamaan wel steeds serieuzer genomen.

In augustus vorig jaar bleek dat het IOC overweegt om e-sports als onderdeel te introduceren bij de Olympische Spelen in Parijs in 2024. Thomas Bach, de voorzitter van het IOC, zei later dat alleen niet-gewelddadige games worden overwogen om als e-sport te worden opgenomen in het programma.

E-sports is nog geen onderdeel van de Olympische Winterspelen in Pyeongchang, ook al heeft een Koreaans e-sportsteam in januari met de fakkel een stukje van de olympische estafetteloop afgelegd en werd onlangs in de Koreaanse stad een e-sportsevenement inclusief prijzengeld gehouden.

E-sports zijn erg populair in Azië. Tijdens de Asian Indoor Games van 2017 waren e-sports al opgenomen in het programma: er waren competities in de games Hearthstone, StarCraft 2, King of Fighters en Dota 2. E-sports worden later dit jaar in 2018 en in 2022 ook een onderdeel van de Aziatische variant van de Olympische Spelen, de Asian Games.

KT Rolster olympische fakkel tocht

Door Joris Jansen

Redacteur

08-02-2018 • 13:33

121

Submitter: s0kin

Reacties (121)

121
109
46
2
0
48
Wijzig sortering
Gelukkig! een stap in de goede richting.

Voor de mensen die het geen sport noemen, omdat er geen "fysieke activiteit" is, zou ik je aanraden om voor de gein eens uberhaupt een dag te trainen zoals de pro spelers van:

Go
Schaken
Counterstrike
LoL
etc
etc

Ik denk dat je dan van een koude kermis thuiskomt.

Er komt zoveel meer kijken bij het spelen in een topteam dan dat veel mensen denken..
Het blijft geen fysieke activiteit. Dat het zwaar is en ze net als topsporters veel energie erin stoppen, staat buiten kijf, maar qua fysieke inspanning kan je e-sports niet vergelijken met sporten als schaatsen of wielrennen, of zelfs schaatsen met bezems curling. Dat betekend niet dat ze geen prestaties leveren, maar ik vind wel dat het een aparte tak van sport is die niet per se met de Olympische Spelen moet worden meegenomen. Dan liever een apart evenement.
Tja, er zijn wel meer sporten die veel meer op coordinatie en strategie hangen dan op fysieke kracht en fysiek uithoudingsvermogen. Je noemt zelf curling, ik vind dat prima te vergelijken. En anders paardensport (dressuur) of schietsport... Ook een compleet andere tak van sport dan bijvoorbeeld biathlon, maar evengoed wel olympisch.

Waar je de grens ook legt, het blijft een arbitrair verhaal. En er is niet eens per se iets mis met arbitraire keuzes, maar wees daar gewoon eerlijk over ipv allerlei wankele argumentaties te verzinnen waarom sommige dingen geen sport zouden zijn. niet dat jij dat direct doet, maar is wel een vaak gehoord geluid in deze discussies
Zoals ik zei is het zonder twijfel een sport, net als curling, schietsport, wielrennen en dammen. Het verschil is voor mij wat voor sport het is. Dammen is een sport, maar is het ook vergelijkbaar met een sport als wielrennen, of voetbal? Ik zou zeggen van niet. E-sports zou ik liever als aparte categorie zien, niet als Olympische sport oid. Daar is het te anders voor.
Inderdaad en volgens mij gaat het bij topsport niet alleen om het fysieke gedeelte, maar ook om toewijding en competitie, tussen meerdere landen bij de OS/WK'S bijvoorbeeld. Vooral bij de OS stelt het invidu naar mijn mening niet zo veel voor. Wanneer hij/zij wint, wordt het in mijn opzicht meer als een landelijke winst gezien dan als een persoonlijke, aangezien zijn/haar genen aan het thuisland hun oorsprong danken best gek eigenlijk.

Dit verklaart misschien ook wel een beetje waarom het ''promoveren'' van een e-sport, naar olympische zo gevoelig ligt onder de mensen, aangezien niet iedereen warm wordt van het zien thuis komen van een afgevaardigd landsgenoot met een ''olympisch kampioen gaming'' ingegraveerd medaille...
hoezo gek. Meeste van die sporten worden betaald van ons belastinggeld. NOC NSF ook btw. Het is dus een democratische keuze en daardoor een keuze van elke burger. Ik ben het met je eens dat de eer vooral naar de sporter zelf gaat, maar een persoonlijke winst is het niet.
Belasting geld? Zowel de sporters als de spelen zelf worden vrijwel alleen door bedrijven als Coca Cola en Samsung gesponsord.

En ook al werden ze volledig door de staat gesponsord, als jij van iemand anders een kaartje voor de loterij krijgt en wint, zal je toch ook raar staan te kijken als diegene die jou het kaartje heeft gegeven de prijs wilt hebben?
Het idee dat een e-sport, welke meer gericht is op mentale kennis, ervaring, strategie etc, onder zou doen voor een 'fysieke' sport waar je atletische kunde onder de loop wordt gelegd (100m sprint bijvoorbeeld als perfect voorbeeld) is mijns inziens volslagen absurd in een maatschappij waar overleven en succes in het leven al LANG niet meer afhankelijk is van je fysieke kunnen.

Dat een groep hunter/gatherers wellicht meer waarde leggen aan iemand die atletisch/sterk gebouwd is en dat interessant vind om naar te kijken kan ik begrijpen, maar een 21ste eeuwse mens die het vooral van zijn/haar hersenen moet hebben is toch geen holbewoner meer dunkt me?
Het lijkt mij dat e-sports juist thuishoren op de Olympische Spelen :+
Vreemd, pistoolschieten is toch ook een sport in de Olympische Spelen...
Echt veel fysiek is er ook niet aan. Niet iedereen kan op wereld niveau LoL of CS:Go spelen.
Je hebt toch een uitzonderlijk reactie-vermogen nodig. Dus erkenning is wel terecht vindt ik.
Ik snap niet zo goed wat je bedoelt met geen fysieke activiteit? Veel e-sports gaan juist wel om fysiek snel en nauwkeurig acties uit te voeren met je vingers en handen.
Het maakt me niets uit wat voor naam ervoor gekozen wordt, maar als iets 'gamen' heet, is vind ik het vreemd om zo'n moeite te doen om er geen spel maar een sport van te maken. Ook vraag ik me af of ze tijdens de bijna Nederlands lange coalitiebesprekingen geen belangrijkere zaken te bespreken hebben gehad.
Olympic Games ook geen sporten dus?
Precies, op de olympische spelen is sport en spel ook een grijs gebied. Het doet er niet toe of het een sport of spel is, maar in wat voor mate het wereldwijd beoefend wordt.
Ben t deels met je eens, maar...... dan ook de olympische salarissen ipv die van de game industrie ;) Ik denk dat er veel gamers gelijk daaruit stappen en voor t grote geld gaan ipv de status "olympisch kampioen"
Plus er zitten ook zaken aan waar men aan mee moet doen, ook wil men niet.
Er zitten nog haken en ogen aan.

Wil je bv een ieder die een game zeer goed bespeelt, dezelfde hardware geven om dit te kunnen blijven volbrengen, maar dan ook in de rest van de wereld en daar schort t, niet een ieder kan de nieuwste hardware halen, dus komen er sponsors bij kijken en dus reclame etc.
Anoniem: 640819 8 februari 2018 13:36
Mooie ontwikkeling! Hoop echt dat het in Duitsland doorgaat en dat de rest van Europa het ook invoert! Kom op Nederlandse overheid, doe het ook!
Ik doe wel eens patience op mijn PC. Ole! Ik ben een sporter!!
Wat is dat voor vergelijking? Ik trap wel eens een balletje op het grasveldje in de buurt, ben ik ook een sporter?
Ja. Nou en of. Je doet dan aan sport. En dan ben je dus een sporter. Nu computerspelletjes spelen als sport wordt gezien ben ik als patience speler opeens sporter.
Geen idee waarom je een -1 krijgt aangezien volgens Cerenas zijn redenering je alleen maar een sporter mag genoemd worden als je er professioneel mee bezig bent?

De uitspraak (in België) "ik ga gaan sporten" geldt voor zo ongeveer elke fysieke activiteit. Als digitaal spelen een sport is, is elke digitale spel spelen (ongeacht je niveau) "sporten".
Ik heb geen last van -1 scores. Maar voor de mensen die die scores uitdelen, ik wil het nog wel een keer uitleggen:

1.) Een sporter is iemand die aan sport doet. (Dat kan ook incidenteel zijn).
2.) Computerspelletje spelen is straks een sport.
3.) Ik doe wel eens patience op mijn computer
4.) Patience op een computer spelen is een computerspelletje.
5.) Ik ben een sporter!!
Dat is net zoiets als zeggen dat ik voetballer zou zijn omdat ik ook wel eens tegen een bal schop.
Ik vind mezelf geen voetballer, en geen sporter. Ik ben wel gamer. maar ik doe dat bij lange na niet competitief genoeg om mezelf e-sporter te noemen.

Als jij jezelf een sporter vindt omdat je patience speelt op je PC, moet je dat natuurlijk zelf weten.
Als ik een spelletje schaak doe ben ik ook nog geen sporter. Toch is schaken een sport. Vreemd he hoe zoiets werkt ;)
blijkbaar nu wel als je aan het schaken bent op een scherm!
Jawel hoor, een amateursporter.

En dat ben ik nu dus ook met een potje patience per week. Cool.
Als je nog niet vindt dat mensen (en vooral kinderen) nog niet genoeg achter een scherm zitten, moet je het vooral als een sport gaan stimuleren.
Ben het helemaal met je eens. Het benoemen van E-sport als een echte sport staat haaks op het "meer bewegen". Jongeren zitten te vaak achter een scherm of het nu een telefoon is tv is. Hoe ga je ze wijs maken dat ze minder achter een scherm moeten zitten en meer sporten als dit als een "Sport" wordt gezien.

https://www.nationalezorg...aamshouding-jongeren.html
Anoniem: 669783 8 februari 2018 13:42
Schaken word gezien als een denksport toch? De term E-sports is er al dus waarom moet het erkend worden als reguliere sport? Er is veel minder directe fysieke inspanning al kan er gezegd worden dat competitief gamen wel vermoeiend is.
Tsjah, ik zie E-sports wel als "Sport" maar als dit olympisch wordt, dan moet dammen, stratego en risk dat ook worden... gaat een beetje ver imo.
Een sport Olympisch maken heeft niet alleen met de sport te maken (anders was iedere sport al olympisch). Het heeft ook met de aantrekkingskracht en commercieel vermogen te maken. Niemand kijkt naar een potje stratego. Een potje Dota of Overwatch wordt wel gegeken
Gekopieerd van mijn eigen reactie:
Ik heb even opgezocht hoe een sport toegevoegd zou kunnen worden aan de Olympische spelen.

"A sport or discipline may be included in the Olympic program if the IOC determines that it is widely practiced around the world, that is, the number of countries and continents that regularly compete in a given sport is the indicator of the sport's prevalence." - Link

De meeste Esports vervullen zeker deze kwaliteiten wel. Het enige punt wat het tegenhoudt is het maximaal aantal sporten in de spelen, en toestemming van de IOC (International Olympic Committee).
De meeste Esports vervullen zeker deze kwaliteiten wel. Het enige punt wat het tegenhoudt is het maximaal aantal sporten in de spelen, en toestemming van de IOC (International Olympic Committee).
En het feit dat er een internationale federatie bestaat die een WK organiseert en het feit dat je 6 jaar op een lijst moet staan voordat je Olympisch kunt worden. En tot slot heeft het IOC al gezegd enkel niet-gewelddadige spellen te willen. Hoeveel populaire esports blijven er dan nog over?
En het feit dat er een internationale federatie bestaat die een WK organiseert en het feit dat je 6 jaar op een lijst moet staan voordat je Olympisch kunt worden.
Heb je hier een bron voor, heb er een klein beetje over gelezen, maar heb dit niet kunnen vinden.
Daarnaast ben ik benieuwd wat de IOC als gewelddadige spellen zien.

Een game zoals Counter strike kan ik duidelijk zien als gewelddadig.
Maar bij bijvoorbeeld Dota vindt ik dit al een stuk minder duidelijk.
Om eerlijk te zijn vind ik het niet meer terug. Ik had de regels opgezocht een paar maanden geleden toen er nieuws was dat de IOC enkel niet-gewelddadige sporten in aanmerking wou nemen.

Nog een mogelijk breekpunt: je bent verplicht dopingcontrole's te doen als federatie. Cafeïne is er niet zo lang geleden af gehaald maar staat terug op de watchlist om opnieuw op de dopinglijst te plaatsen. Ik kan me voorstellen dat er veel e-sporters zich hier aan bezondigen :9
Geweldadig is zo'n subjectief en niets-betekend woord in deze zin dat het vrijwel betekend dat de IOC de betekenis er zelf van kan invullen naar wens.
In dit artikel wordt vermeld dat dit in Duitsland het effect zal hebben dat een organisatie of vereniging dezelfde rechten krijgen als een originele sportvereniging/organisatie. Misschien kan dit in Nederland ook van toepassing zijn (Heb hier geen verstand van). Competitief gamen is zeker vermoeiend, en er is ook zeker veel moeite nodig om op een professioneel niveau te spelen.
Vaak zitten er in eSports ook veel meer aspecten dan de normale persoon ziet, zoals strategie, economie, teamwork, communicatie etc.
Neem aan dat met dezelfde rechten het vooral zal gaan om subsidies en dergelijke die dit soort verenigingen krijgen.

Er zijn genoeg organisaties en verenigingen op allerlei gebied maar sport krijgt vaak subsidie en noem maar iets een visclub of lees, kaartclubje misschien niet omdat het niet als sport gezien wordt.
Wat dacht je van regelingen voor de E-sporter zelf? Ja ik ben e-sporter zei de e-sporter tegen de rector op school nadat hij een tentamen had gemist. Die status zal veranderen wanneer zijn sport officieel erkend wordt. Topsporters hebben ook speciale regelingen en voor een e-sporter zal dat dus niet anders zijn.
Die status zal veranderen wanneer zijn sport officieel erkend wordt. Topsporters hebben ook speciale regelingen en voor een e-sporter zal dat dus niet anders zijn.
Dat kunnen we hopen, maar ik denk dat dit te optimistisch is. Status of niet, ik vermoed dat het toch over het algemeen gezien zal worden als "een spelletje spelen op de computer"
Zo zie ik het ook en dat spelletje zal over niet al te lange tijd niet meer leuk zijn als ai speler het beter kan.

Maar neemt niet weg dat als je een status hebt je ook bepaalde rechten hebt. Missen van tentamen gaat meestal alleen voor topsporters en niet voor iemand die die middag een partije buurttennis moet spelen.
Het gaat meer om de rechten die de "atleten" krijgen zoals visa's
Of een sport fysieke inspanning vraagt is slechts één van de mogelijk positieve punten van sport-cultuur.

Even belangrijk is het sociale aspect, de verenigings-structuren; de maatschappelijke rol die het verenigingsleven speelt, en ook hoe deelnemers aan een sport sociale contacten opdoen en ook organisatie-taken opnemen.
Als laatste het hele organiatorische kader.

Deze opname van E-sport als erkende sport geeft vergrote mogelijkheden binnen het verenigings en verbandsrecht.
Ook bv bepaalde rechten om gestandaardiseerde regels op te stellen en een algemeen geldend eigen recht op te zetten aan sportregels.
Dat kan helpen om de sport te standaardiseren en reguleren, ook bv om bepaalde veiligheidsregels af te dwingen.
En een centrale controle ook van financiele structuren van vernenigingen en inspraak van de leden.
Waarschijnlijk omdat ze het op de Olympische Spelen willen krijgen, of ten minste als iets dat wettelijk wordt ingezien als een serieus competitief grensverleggende bezigheid.

Kijk eens naar middelbare scholen tegenwoordig. Ze willen allemaal wel topsport ondersteunen, vaak door andere mogelijkheden om de wettelijke toetsingen en testen te maken dat valt binnen het trainingsschema dat nodig is voor de sport. Maar dan denken ze aan schaatsers en voetballers. Soms nemen wiskunde leraren wel het initiatief om leerlingen de kans te geven aan wiskundewedstrijden deel te nemen. Maar ga je tegenwoordig echt scholen vinden die schaken, dammen of poker gaan ondersteunen? Laat staan competitieve Counterstrike of Starcraft.

Ik begrijp het trouwens wel hoor; schaken is bijvoorbeeld lang over zijn hoogtepunt heen vergeleken met de dagen van Bobby Fischer enzo. Ja, het is nog een Olympische sport, maar in het oog van het volk is het verdwenen.

Specifieke esports overleven gewoon niet lang genoeg, en zijn aan meer verandering onderhevig (patches & balance tweaks). Vaak wil je voor een sport toch dat je atleten en hun prestaties aan een vast referentiekader kunt vastknopen, maar als er vaak veel dingen veranderen wordt het minder een sportief spelletje en meer een politiek spelletje. Ik zie het nog wel gebeuren dat er gelobbied wordt om de talenten van bepaalde sporters of teams irrelevant te maken door deze via de regels hun tactiek te ontnemen. Dat is bij een reeds bestaande sport veel lastiger te bewerkstelligen lijkt mij; er is simpelweg te veel inertia: de macht om dingen te veranderen is een wereldwijde consensus terwijl er met een nieuw spelletje grotendeels de macht bij de ontwikkelaar ligt.
Ik denk dat het gehalte appels en peren vergelijken groot is met zogeheten E-sports. Er zal specifiek naar deze doelgroep gekeken moeten worden als het gaat om regelgevingen en privileges. Er zijn in grote lijnen wel zaken die nodig zijn om ook met gaming op hoog niveau te moeten presteren zoals: discipline, concentratie, voeding, teamwork, tactiek. Toch is het niet te vergelijken met een Rico Verhoeven die zich helemaal lens laat slaan in een ring of Arjen Robben die door de verdediging heen knalt en dan een trap op zijn enkel krijgt waardoor hij er maanden uit ligt. Er is eventuele kans op hartfalen door spanning en een gebrek aan beweging, maar dusdanige fysieke inspanning zoals bij topsport is niet ter sprake en dus zal er imo gekeken moeten worden naar de lichamelijke en mentale eisen die gsteld worden aan pro-gamers. Zoals met alles moet er per situatie gekeken worden naar ergernissen die er misschien zijn in de scene.

Op wat je zegt dat E-sports niet lang genoeg over;even kan ik niks zeggen. De gaming scene is immens gegroeid over de jaren en Counter Strike en LEague of Legends hebben een enorme spelersbasis. Ik ben benieuwd hoe alles zich gaat manifesteren.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 669783 op 23 juli 2024 21:29]

@Anoniem: 669783
idd heb je gelijk in, maar voor mij blijft sport toch een heel ander term, waar gaat dit naartoe :)
ESL: Facebook link, meer dan 1,5 miljoen volgers
ESL homepagina
ESL forum
ESL Benelux tak (Naar beneden scrollen voor de verschillende regio's)
Of anders: twitch nu ruim 100K kijkers naar League of Legends real time.
Doe dat maar eens na met schaken :)

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 756549 op 23 juli 2024 21:29]

Heb jij enige idee hoe hard die e-sporters trainen? Ze zitten 12 uur per dag achter hun scherm bezig met hoge hersenactiviteiten. Ze doen het niet voor niks natuurlijk, het is een reclame model wat ze bezig houdt.
Dat is toch geen argument? Dan kun je pianospelen ook wel een sport noemen. Daar wordt ook uren per dag geoefend.
Anoniem: 1004201 @Munters10 februari 2018 10:50
Heb je gezien hoe die wedstrijden eruit zien bij esporters?

Van mij mogen zn piano spelen een sport noemen als er jaarlijks verschillende grote wereld wijde toernooien zijn. En er op hoog niveau wordt gespeeld.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 1004201 op 23 juli 2024 21:29]

Mooi! Ik noem dit vooruitgang en helpt alleen maar mee aan verdere professionalisering van het gamen als sport. En als het land met de grootste invloed in Europa over de dam is... _/-\o_

En Duitsland kijkt er gewoon commercieel goed tegenaan. Als het geld op kan leveren en het is vermakelijk genoeg dan is het een soort van sport.

[Reactie gewijzigd door 8GUS op 23 juli 2024 21:29]

Ik heb even opgezocht hoe een sport toegevoegd zou kunnen worden aan de Olympische spelen.

"A sport or discipline may be included in the Olympic program if the IOC determines that it is widely practiced around the world, that is, the number of countries and continents that regularly compete in a given sport is the indicator of the sport's prevalence." - Link

De meeste Esports vervullen zeker deze kwaliteiten wel. Het enige punt wat het tegenhoudt is het maximaal aantal sporten in de spelen, en toestemming van de IOC (International Olympic Committee).
Golf wordt ook gezien als sport, en is inmiddels ook weer een olympische sport. En hoewel je de fysieke inspanning van golf niet moet onderschatten, is het toch vooral een mentale sport. Ik denk dat dat behoorlijk goed vergelijkbaar is met een E sport.

Moet E sport dan olympisch worden? Tsja, geen idee eigenlijk. Diezelfde vraag kan je terecht ook stellen over golf. Als je Olympische sporten als definitie "voornamelijk een buitengewone fysieke prestatie" dan moet je golf ook weer schrappen, en boogschieten en curling misschien ook wel.

Veel meer dan een gevecht over "wat is de defintie van sport" (want wie heeft die verzonnen?) gaat het over maken van de keuze "wat hoort bij de olympische spelen" (je zou kunnen zeggen, waarom heet het dan "Olympische spelen" en niet "Olympische sporten"). Een maatschappelijke keuze veel meer dan het plakken van een etiketje.

Anyway, hoe het ook precies genoemd wordt, ik vind het sowieso een goede zaak dat E-games sports weer meer erkenning krijgen.

[Reactie gewijzigd door Tripledad65 op 23 juli 2024 21:29]

Ze zeggen het zelf al: e-sport. Het is sport, maar dan eigenlijk ook weer niet.

Naar mijn mening heeft het ook niets te zoeken op de Olympische Spelen.
Helemaal mee eens. Net als dat er niet geschaakt, gescrabbled of gemonolopied wordt op de spelen.

Maar aan de andere kant, van mij mag iedere bezigheid, tot zingen aan toe een sport worden, mits snelwandelen bij de spelen verdwijnt. Dat is geen sport, maar een aandoening.
Wel lekker van het IOC: gewelddadige spellen mogen niet meedoen. Schaffen we dan gewelddadige sporten als judo, worstelen en schermen maar ook direct af bij de spelen? Natuurlijk niet, maar dat is wel erg hypocriet.
Ik heb nooit gejudo't, maar dat is geen gewelddadige sport hoor. Boksen wel, dus je hebt wel gelijk met je punt.

Ontopic : in een wereld waarin we de jeugd actief willen krijgen, past het niet om een zitsport als esports te gaan promoten op de spelen. Domme keuze, maar dat mag je hier vast niet zeggen.

Ik ben het wel eens dat je door veel trainen beter kunt worden in esports. Het punt is alleen dat het vrij destructief is : je beweegt te weinig. Je zit teveel. De jeugd heeft de neiging zich teveel van de buitenwereld af te sluiten (bij fanatieke spelers - niet casual).
Begrijp je goed, ik heb veel gegamed, maar ik weet wel dat het deels ook ongezond was. En natuurlijk geldt dit niet voor jou, jij bent natuurlijk de uitzondering die naast esports ook traint voor de marathon :D
Professionele sporters (zij het in fysieke of in e-sports) besteden allemaal enorm veel tijd aan hun sport. Dat is nou eenmaal zo. Als je tot de wereld-top wilt behoren moet je veel trainen. Er bestaat natuurlijk wel een verslavingsproblematiek bij sommige mensen, maar dat maak je niet beter door de sport maar niet legitiemeren. Daar moeten we aan werken door gok-mechanismen als lootboxes en andere manipulaties te beperken bij wet en slachtoffers te helpen, zoals we dat bij drugs/alcohol en gokken ook doen. Verslavingen zijn namelijk bijna altijd symptoom van iets ergers dat onderliggend is.

Ik denk dat het IOC er wel degelijk goed aan doet om e-sports mee te nemen. Het in beweging krijgen van de jeugd is niet hun verantwoordelijkheid, nog is het iets dat zij echt kunnen bereiken. Er is zeker werk te verzetten bij de beweging van iedereen in de bevolking, maar in die context zie ik de grootste bedreiging eerder in voedselkwaliteit. Beide horen aangepakt (maar geen van beide krijgen politiek op dit moment echt aandacht, dus het zal wel niet gebeuren).

En ik doe even alsof je je laatste alinea niet hebt geschreven.
Want bij judo worden er ook mensen afgeschoten? hou op zeg.
Alsof er in esports wel mensen worden afgeschoten? hou op zeg.
wait whut..... bij GAMES schiet je volgens jou dus wel mensen af? We spelen niet the Hunger Games ofzo!

het zijn maar pixels.
Want bij Starcraft 2 worden tussen Protoss en Zerg ook mensen afgeschoten? hou op zeg.

Er wordt over geweldadig gesproken. Dat betekend niet gelijk het meest extreme zoals doden.
Ik denk wel dat er een duidelijk verschil is tussen de schijngevechten in worstelen en schermen, en de grafische gruwel die je bij videogames soms te zien krijgt. Ik kan het IOC wel volgen in een dergelijke beslissing.

Bovendien: judo is specifiek opgericht als een niet geweldadige, defensieve discipline, met veel aandacht voor morele en filosofische aspecten. Dat gezegd zijnde, de oprichter van Judo had ook wel bemerkingen bij het beoefenen van Judo in competitieverband, omdat hij vond dat dit niet paste bij de sport.
:+ Maar telt dan counter terrorist spelen op counter strike ook als een defensieve discipline? :+ Nee, maar serieus vind ik persoonlijk dat er een beetje te veel aandacht aan besteed wordt. Toch vind ik wel dat er een groot aantal sporten op de spelen komen die hier niet thuishoren, maar dat zal wel per persoon verschillen.

*On topic*
Dan zal ik hier toch even mijn mening tussen prikken: Ik vind dat E-sports zeker sporten zijn, maar niet voor de olympische spelen. Daarvoor zijn er binnen de E-sports veel te veel varianten, waardoor de olympische spelen ineens dus niet alleen 1 sport krijgt, maar van zo'n beetje elke game die competitief gespeeld wordt. Het probleem blijft namelijk dat als de ene game wel een olympische sport is en de andere niet, dat er altijd ophef over zal ontstaan en uiteindelijk alleen maar minder mensen tevreden zijn. Ik denk ook dat dit het grootste struikelpunt hiervan is, waardoor het nooit ver zal komen.
Judo is vernield door de OS. Judo zoals je dat nu ziet lijkt bijna niet op de sport/krijgskunde die men vroeger beoefende. Het grondgevecht is grotendeels verdwenen, alhoewel er een kleine revival is door de BJJ invloeden binnen judo, maar geloof mij als ik zeg; je sport buiten de OS houden is voor de sport best gezond. Anders krijg je altijd weer regels die veranderd moeten worden, en verloochen je de origins van de sport te veel imho.
Nu darten nog een sport van maken met al die getrainde bierbuiken en racesport zoals formule 1, ook een sport van maken, zou vreemd zijn als je een race game speelt wel als een sport ziet en het echte racen niet en we hebben nog wel een topper in huis :) Verstappuh die hoort een olympische medaille te winnen.
Kroegsporten op de olympische spelen _/-\o_

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.