Tele2 gaat vanaf eind januari de maximale internetsnelheid over het 3g-netwerk beperken tot 2Mbit/s. Het gaat zowel om de upload- als downloadsnelheid. De provider zegt dat te doen om vol in te zetten op het verbeteren van het 4g-netwerk.
Tele2 heeft een nieuwsbrief aan klanten gestuurd waarin staat dat de snelheid over 3g omlaag wordt gebracht. Wat de nieuwe maximale snelheid is wordt daarin niet genoemd, maar een moderator zegt op het Tele2-forum dat het gaat om 2Mbit/s in beide richtingen.
Volgens Tele2 wordt het 3g-netwerk steeds minder gebruikt en zelf noemt de provider dit het 'back-upnetwerk'. De provider legt al langer de focus op het gebruik van 4g; sinds begin dit jaar moeten nieuwe klanten en mensen die hun contract verlengen een 4g-telefoon hebben, anders worden zij van het netwerk geweerd.
Tele2 heeft alleen een eigen 4g-netwerk. Als klanten geen 4g-verbinding krijgen, komen ze op het 2g- of 3g-netwerk van T-Mobile en dat kost Tele2 meer dan wanneer het eigen 4g-netwerk wordt gebruikt. Dat 'probleem' komt mogelijk te vervallen als de overname van Tele2 door T-Mobile doorgaat. Die overname moet eerst nog goedgekeurd worden.