ProtonMail heeft de app Bridge uitgebracht, waarmee de beveiligde maildienst imap en smtp ondersteunt. Nu kunnen gebruikers van programma's als Mozilla Thunderbird, Microsoft Outlook en Apple Mail accounts van ProtonMail toevoegen aan hun favoriete mailprogramma.
De maildienst heeft de applicatie inmiddels uitgebracht voor Windows en macOS en de variant voor Linux moet snel volgen. Bridge werkt volgens Proton als een lokale mailserver die contact legt met ProtonMail-servers met end-to-end encryptie. Bridge gebruikt imap- en smtp-protocollen om ervoor te zorgen dat reguliere mailprogramma's de mail kunnen tonen.
Met Bridge is het mogelijk om meerdere ProtonMail-accounts toe te voegen aan een mailclient en bovendien kunnen gebruikers hun eigen mails doorzoeken. Het bedrijf waarschuwt dat als het systeem waarop Bridge draait, malware heeft, aanvallers mails kunnen inzien. Dat is mogelijk, omdat Bridge de mails op het systeem van de versleuteling ontdoet om ze leesbaar te maken in mailprogramma's.
Proton begon vorig jaar een test van Bridge. ProtonMail afficheert zich als veilig kosteloos alternatief voor reguliere webmaildiensten als Yahoo Mail en Gmail. De basisdienst van ProtonMail is gratis, maar het bedrijf hoopt dat gebruikers de betaalde versie nemen om de dienst te ondersteunen en in de lucht te houden. De betaalde accounts vormen de enige inkomstenbron van Proton, dat in tegenstelling tot andere maildiensten zegt niet te willen verdienen aan advertenties.