Een Duitse overheidsinstantie heeft autofabrikant Tesla van een lijst verwijderd waarop automodellen genoemd zijn die in aanmerking komen voor subsidie. Er zou geen versie te koop zijn onder de maximumprijs van 60.000 euro, luidt de verklaring. Tesla weerspreekt dit.
Als gevolg van de beslissing is er geen Tesla-auto op de lijst te vinden die donderdag door het Duitse BAFA werd gepubliceerd. Een woordvoerder van de overheidsinstantie zegt tegen Reuters dat het niet mogelijk is voor klanten om een basisversie van de Model S te kopen zonder extra's, waardoor de prijs boven de grens van 60.000 euro komt. Alleen auto's onder die grens komen in aanmerking voor de zogenaamde 'Umweltbonus', die 4000 euro is voor volledig elektrische auto's en 3000 euro voor plug-in hybrids. De overheid en autofabrikanten hebben een gelijk aandeel in deze bonus.
Een woordvoerder van Tesla zegt tegen het persbureau: "Dit is een volkomen onterechte beschuldiging. Iedereen in Duitsland kan een basisversie van de Model S kopen zonder comfortpakket en we hebben dit soort auto's ook geleverd aan klanten." Tesla was van mening dat het prijsplafond in het leven was geroepen om zijn auto's opzettelijk uit te sluiten. Inmiddels is er volgens Reuters echter een compromis gesloten waarbij Tesla een model met weinig opties verkoopt en klanten later kunnen upgraden.
Vrijdag publiceerde het Duitse blad Auto Bild een artikel waarin het claimt dat uit eigen onderzoek blijkt dat het niet mogelijk is om een Model S zonder extra optiepakket aan te schaffen. Volgens het BAFA was de beslissing om de voertuigen van de lijst te halen niet het gevolg van dit onderzoek; de organisatie zou al sinds juli een eigen onderzoek hebben lopen. Er wordt nu onderzocht of kopers het aandeel van de Duitse overheid in de subsidie, namelijk de helft van de eerdergenoemde bedragen, terug moeten betalen.
Tesla zegt dat het onderzoekt of door salesmedewerkers is verteld dat het niet mogelijk is een auto zonder opties aan te schaffen. Dat zou niet in lijn zijn met zijn beleid.