De NS komt met de dienst NS Flex, waarmee reizigers aan het eind van de maand een factuur ontvangen voor gemaakte reizen met de trein, bus en tram. Ze hoeven dan geen saldo op hun kaart te hebben.
De NS begint nog dit jaar met een test voor NS Flex en wil de dienst na het verwerken van ervaringen met de test in 2018 gefaseerd aanbieden. De bedoeling is dat reizigers eenmalig tien euro betalen voor NS Flex, waarbij ze een ov-chipkaart krijgen. Ze hoeven daar geen saldo op te zetten, maar kunnen de kaart wel combineren met abonnementen, zoals dalurenkorting.
Via een app houden ze inzicht in hun reisgegevens en ook kunnen ze hiermee tussendoor opties toevoegen of activeren, zoals upgraden naar eersteklasreizen. Behalve voor reizen met trein, bus, metro en tram, kan de kaart gebruikt worden voor het huren van ov-fietsen en bewaakte stallingen bij treinstations. Aan het eind van de maand worden de gemaakte kosten afgeschreven van de rekening van de kaarthouder.
De NS werkt voor het aanbod samen met andere ov-bedrijven en met Translink Systems, het bedrijf achter de ov-chipkaart.