Albert Heijn gaat app uitbrengen om boodschappen te bestellen via Google Home

De Nederlandse supermarktketen Albert Heijn werkt aan een app om boodschappen te bestellen via de speaker Google Home. Die app zal de supermarktketen online zetten, zodra Google Nederlands toevoegt aan zijn Assistant.

Zodra dankzij Assistant Google Home Nederlands spreekt en verstaat, is de supermarketen daar 'als de kippen bij', zegt directeur Wouter Kolk in Een Podcast over Media in gesprek met Alexander Klöpping en Ernst-Jan Pfauth. "We werken heel veel met Google", zegt Kolk. "En wij werken ook met Google Home."

Die ondersteuning komt vermoedelijk begin 2018, zo ving Tweakers onlangs op van een anonieme, betrouwbare bron in de techindustrie. Assistant was bij de release vorig jaar alleen beschikbaar in het Engels, maar inmiddels zijn daar meer talen bijgekomen. Daaronder zijn bijvoorbeeld Frans en Duits.

Kolk zegt in de podcast verder dat Albert Heijn ook klanten boodschappen wil laten bestellen via andere slimme speakers, zodra die in het Nederlands beschikbaar zijn. Amazons Echo-speaker werkt niet in het Nederlands. Apple heeft zijn HomePod nog niet uitgebracht.

De supermarktketen doet momenteel al een test met Hiku, een apparaatje in de keuken om boodschappen te bestellen. Daarnaast is er een grootscheepse test met het automatisch samenstellen van boodschappenlijstjes.

Vanaf binnenkort is Google Home niet meer de enige speaker met Google Assistant. Zes fabrikanten komen met Assistant-speakers op de markt. Die zullen in de Benelux gaan verschijnen vanaf het moment dat Assistant in het Nederlands beschikbaar is.

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

27-09-2017 • 18:30

63

Reacties (63)

63
62
37
1
0
20
Wijzig sortering
Onduidelijk hoe ik dit voor mij moet zien in de praktijk. Je gaat toch niet een hele boodschappenlijst lopen opdreunen om te bestellen. En je mist dan ook het overzicht en de speciale acties: nu in de bonus enz.

Hopelijk binnenkort hier een tipje van de sluier?
Ik denk als losse opnames.
Je staat bij de koelkast en je ziet dat de cola op is "Appie, ik wil Cola" en slaat deze op.
Dag later zijn je kaaskoekjes op "Appie, kaaskoekjes graag".

En zaterdag loop je in de supermarkt en zie je dat je Cola en Kaaskoekjes op zijn.. met een beetje hard schreeuwen staat de wc papier er ook op ;-)
Je staat bij de koelkast en je ziet dat de cola op is "Appie, ik wil Cola"
Voor het plaatsen van een bestelling is wel wat meer informatie nodig!

Denk aan merk, variant, verpakkingseenheid en aantal.
Met de koophistorie kan Albert Heijn uiteraard al zien wat je het liefste heb. Als je keer op keer de 5kg zak aardappelen koopt van het AH merk, dan kan je er vanuit gaan dat je dat nu weer wil.
Zonder twijfel zullen ze na verloop van tijd een profiel opbouwen en de vraag "Appie: 3 flessen cola" beantwoorden met de tegenvraag "Coca Cola Zero in 1.5 liter fles?"
Juist. En misschien nog wel: "ik zie dat de AH cola deze week in de bonus is. Deze een keer proberen?"

Als ze het goed aanpakken kunnen ze nog best wat leuke dingen ermee doen.
Misschien kan de Google Home wel gewoon zoekresultaten van Appie opdreunen met prijs, en bonus apart.
Hey Siri, wat kost die cola bij de Jumbo eigenlijk?
Coca Cola 1.5L bij AH kost nu €2,08!
Dezelfde fles Coca Cola 1.5L bij de Jumbo kost €2,04!
Het hele idee hierachter is natuurlijk dat mensen boodschappenlijstjes maken van ongespecificeerde "Cola" en "Appels," vervolgens komt er reclame binnen van cola en appel die ze kwijt willen of in de "bonus" zijn. Binnenkort zuilen bij de AH die je stem herkennen en dan reclame voor jouw producten voorschotelt.
Ik heb destijds de business case uitgewerkt hiervoor. Los van het feit dat heel veel informatie al gewoon beschikbaar is, is het natuurlijk ook zo dat mensen gewoontedieren zijn.

Als je 51 weken per jaar 8 rollen wc papier nodig hebt, dan heb je die in week 52 ook nodig. Vergeet je die dus toe te voegen, dan krijg je een keurige reminder. Mooi toch?
Week 51/52 zit ik bij mijn zus in Spanje, sorry...
Anoniem: 221563 @Carbon27 september 2017 19:33
Valt mee, die info halen ze zo uit je bonuskaart.
Op basis van aankoophistorie (bonuskaart) kom je al een heel eind.
Daar vang je bijna alles al mee af, maar je kunt het ongetwijfeld specificeren of je moet op je telefoon nog even op bevestigen drukken.
Die meer informatie is ook niet nodig: in de huidige website en in de Appie app kan je gewoon "kaas", "worst" of "dat ene drankje die mam zo lekker vindt" op je lijst zetten.

Pas als je online gaat bestellen hoef je pas aan te geven welk specifiek product je daar mee bedoelt.
Pas als je online gaat bestellen hoef je pas aan te geven welk specifiek product je daar mee bedoelt.
" Albert Heijn werkt aan een app om boodschappen te bestellen via de speaker Google Home."

Dit gaat dus over online bestellen!
Gewoon als een echte Tweaker, de EAN code opdreunen _/-\o_
En anders neem je een goedkope speaker/mic voor in de wc:).
laat ze eerst maar eens zorgen dat alles weer in een applicatie staat, vindt het al ontzettend irritant dat ze de boodschappenlijst + bonus gescheiden hebben van de zelfscan, tijdens het boodschappen doen moet je nu constant tussen 2 applicaties switchen en dat is ontzettend irritant.
"Vanaf binnenkort is Google Home niet meer noodzakelijk om Assistant via een speaker te gebruiken. Zes fabrikanten komen met Assistant-speakers op de markt. "

Eh, wat?
Dat andere bedrijven de API's van google mogen gebruiken en zelf een apparaat daarvoor in elkaar mogen knutselen.
"Vanaf binnenkort" die is nieuw voor mij :+
In de trein is ook mooi "we naderen Utrecht centraal"
...beste genderneutrale reizigers!
Wat is daar zo mooi aan dan? Dat klopt toch gewoon, mits je in de trein naar Utrecht CS zit natuurlijk.
Het is niet fout, het is enkel nietszeggend. Als de trein uit Groningen naar Utrecht rijdt, dan nadert hij ieder moment Utrecht. Feitelijk al op het moment dat hij in Groningen vertrekt.
Maar het zou raar zijn om dat bij vertrek te roepen als die trein nog een tussenstop in Amersfoort maakt. En het is wel duidelijk als de trein na Utrecht nog doorrijdt naar Den Haag.

Zit weinig in de trein, maar zeggen ze tegenwoordig niet iets van "Over enkele ogenblikken arriveren wij op station Utrecht Centraal - Utrecht Centraal"?

Met optioneel: "Beste bij de geboorte als man of vrouw ingeschatte reiziger."

OT vraag:
de Google app op mijn iPhone verstaat mijn instructies in het Nederlands erg goed, en corrigeert volgens mij ambigue of matig verstane woorden real time als de context dat aangeeft. Werkelijk 100x beter dan Siri, dat lijkt helemaal nergens op. Waarom duurde het zo lang voordat Google Home in het Nederlands werd aangekondigd?
Leuk voor als je de boodschappenlijst maakt maar ik doe mijn boodschappen liever in de winkel zelf. Dan kan je ook goed op de datum letten. En bij de plaatselijke AH ken je de medewerkers al erg lang dus dan heb je meteen ook een praatje erbij.
Juist! ik heb ook meerdere online boodschapdiensten geprobeerd... helaas hebben ze allemaal hetzelfde "gebrek" ze leveren namelijk allemaal met de conditie dat bij levering van je boodschappen, de producten nog minstens 1 dag voor de uiterste houdbaarheidsdatum zijn.

Nou zal mij dat voor veel producten niet echt interesseren , die eet ik gerust op.... maar nu bestel ik ook graag zuivel en versproducten voor mijn gezin, voor de hele week... en dan wil je dus een dienst die even met je meedenkt, en je niet opzadelt met vers/zuivel die minimaal nog 1 dag houdbaar is :-/ Maar die zijn er dus helaas niet... " Sorry meneer, dat zijn onze voorwaarden, heel jammer dat u aan het einde van de week moet koken met snot groenten"

Dus we gaan maar weer naar de winkel :'(
Ik bestel regelmatig bij AH en mijn zuivelproducten zijn altijd ongeveer een week houdbaar geweest.
Dan kan je ook goed op de datum letten.
Persoonlijk vind ik boodschappen doen ook gewoon leuk om te doen. Even de deur uit, mensen tegenkomen, etc...
Dat is ook zo, Flightplan. Het is inderdaad toch leuk om te doen. En je doet nog ideeën op qua eten of drinken.

Jeoh, bestel je dan eigen merk zuivel of de goedkopere melk? Die van AH zelf (met de dop) zijn al langer houdbaar qua datum dan de Zuivelhoeve.
En toch zit er enorme groei in het bestellen van boodschappen online. Ik kan me voorstellen dat bij bepaalde banen dit een goede optie is.

Ik doe ze zelf ook liever in de winkel.
Mwah. Dat lijkt me best moeilijk toch? Dan moet je steeds van alles het merk opnoemen... Ik weet dat niet allemaal uit me hoofd :P Lijkt me makkelijker om gewoon online op de website te bestellen.

[Reactie gewijzigd door iCore op 22 juli 2024 14:59]

Mwah. Dat lijkt me best moeilijk toch? Dan moet je steeds van alles het merk opnoemen... Ik weet dat niet allemaal uit me hoofd :P Lijkt me makkelijker om gewoon online op de website te bestellen.
Moeilijk ?
Ik weet toch wel welke merken ik wel en niet wil.

Alleen bij nieuwe meuk wil het wel eens mislopen, maar dat noemen we uitproberen.
Maar je hoeft niet alles in één keer te roepen, toch ?
Mij lijkt het een eenvoudig lijstje, picallily van Luycks, andalouse van D&L, oh 6x coca cola.

en dan op boodschappendag "send order" en je kan het oppikken, of laten bezorgen
Ik ga gewoon naar de plaatselijke super. Goed voor de lokale economie en even een praatje maken met deze of gene.
Zwaar tweakers-onverantwoord antwoord, maar inderdaad. zolang je geen weeshuis te voederen hebt, hoe moeilijk is het om zelf je huggies en je cola te onthouden? Constant loopt men hier te miepen over privacy maar google of AH met je boodschappen mee laten kijken boeit niet want het concept is innovatief en ik hoef niets te onthouden?
Anoniem: 474132 27 september 2017 20:15
Vraag me af hoe dat gaat met de AH orderinfo. Huidige situatie is de AH bonus kaart die je niet gebruikt, anoniem gebruikt of niet anoniem gebruikt. Maar de info wordt door de Albert Heijn verzameld en geanalyseerd en in een al dan niet geanonimiseerd AH profiel bewaard.

Enter Google Home in de equation. Komt er nu een aftap van de AH orderinfo stroom en voedt het zowel het profiel van AH als ook het geïntegreerde profiel van Google? Het zou me niet verbazen dat je op basis van een aanschaf bij AH via Google Home je ineens tracking ads krijgt voorgeschotelt of audioreclame krijgt toegediend op basis van AH orderinfo. Volgende vraag is dan natuurlijk of dit erg is maar dat moet iedereen maar voor zichzelf bepalen, lijkt me wel verstandig hier even bij stil te staan.
Google weet veel, maar ik denk niet dat je bang hoeft te zijn dat je bij het ophoesten van je boodschappenbriefje aan de AH ineens te horen krijgt: wist je dat de melk goedkoper is bij de Jumbo?

Bij Google zijn ze slim. Niet achterlijk.
Dat is makkelijk boodschappen doen. Helaas zie ik niks over Homey dus ik kan er helaas geen gebruik van maken :'(
[quote]Vanaf binnenkort is Google Home niet meer noodzakelijk om Assistant via een speaker te gebruiken. Zes fabrikanten komen met Assistant-speakers op de markt./quote]
Dat kan nu al door de Assistant SDK, al moet je nu nog even zelf knutselen, aangezien er inderdaad nog geen Google Home alternatief verkocht word.

Meer on topic, wie zou wie in deze benaderen? Want voor beide partijen is dit natuurlijk interessant.
Cool; ik kijk er naar uit dat we Google Home in Nederland kunnen gaan gebruiken; dan kan ik m'n TP-link slimme lichtschakelaars meteen koppelen, m'n Tado en nu dus ook m'n supermarkt. Best een mooi launch-aanbod dus al, straks, als het in NL uitkomt. :-)

[Reactie gewijzigd door Torrentus op 22 juli 2024 14:59]

Daar heb je niet speifiek een google home voor nodig, dit kan je al via de googl assitant app op je telefoon!
Nice! Heb ik er nou net 1 staan :D
ik ook :d naja ik heb er 2 :P en een echo dot :D

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.