Duron gaat tot 700 Mhz
Thunderbird vanaf 700 Mhz.
Dit betekent dus dat Duron met de aangepaste L2 cache wel sneller gaat worden dan classic Athlon op dezelfde kloksnelheid , maar de classic Athlon gaat eruit.
De thunderbird wordt 700 Mhz+ en is ook sneller dan de Athlon classic op dezelfde kloksnelheid.
maw. Je kunt wel gaan voor goedkopere Duron , ipv Athlon classic of Thunderbird , maar dan kan je niet hoger gaan dan 700 Mhz en overclocken zit er helaas niet in.Als je hoger wil dan 700 Mhz dan moet je gaan voor Thunderbird of Athlon classic.
Athlon classic gaat eruit , als die eruit is moet Duron ook gaan concureren met P3 tot 700 Mhz , dit kunnen ze met de huidige Duron niet doen , omdat die langzamer is.Dit gebeurt nu nog met de Athlon Classic die wel bij de P3 in de buurt komt, als die weg is komt verbeterde Duron met aangepaste L2 cache ,en die zit waarschijnlijk op hetzelfde niveau als P3 tot 700Mhz.
Conclusie : Duron met minder L2 cache wordt concurrent van Celeron.
Duron met meer L2 cache wordt concurrent van P3 <700 Mhz
Thunderbird wordt concurrent van P3>700 Mhz.
Goed gedaan van AMD , slimme manier om je op alle marktsegmenten in te dekken zonder dat eigen processoren met elkaar gaan concureren.
Wizzie :
AMD doet dit ook heel slim , ze zijn nu sneller dan P3 met die 64 bit.Ze wachten op het antwoord van Intel en dan zullen ze dit alsnog doen.Ze willen gewoon de troeven in eigen hand houden.Wel jammer voor de consument natuurlijk.Vanuit economisch standpunt wel begrijpelijk.