Vodafone-abonnees kunnen tijdens contract nieuwe smartphone financieren

Vodafone geeft abonnees de mogelijkheid om tijdens de looptijd van hun contract een nieuwe smartphone aan te schaffen via de provider. Het oude toestel dient afgekocht of ingeruild te worden. Bij keuze voor een nieuw toestel sluiten klanten een nieuw tweejarig abonnement af.

Binnen de contractsduur overstappen naar een nieuw toestel is mogelijk vanaf vier maanden na het ingaan van het abonnement. Vodafone noemt de optie NEXT en maakt deze beschikbaar bij abonnementen die zijn afgesloten na 4 april dit jaar. Klanten met een sim-only-abonnement kunnen twee maanden na ingang van het abonnement overschakelen naar abonnement met telefoon. Het oude abonnement stopt direct en de nieuwe voorwaarden vervangen dan de oude.

Klanten moeten als ze een nieuw toestel kiezen het restbedrag van de huidige telefoon afbetalen en het toestel wordt dan eigendom van de abonnee. Ook is het mogelijk om de smartphone in te ruilen en daarmee korting te krijgen op de financiering van een nieuw toestel.

Het bedrag dat Vodafone geeft voor het inruilen van een toestel hangt af van het model, de staat en de ouderdom. Volgens de provider zijn de bedragen vergelijkbaar met de inruildeals die Vodafone nu al hanteert voor mensen die een smartphone in willen leveren. Een Samsung Galaxy S6 32GB levert bijvoorbeeld maximaal 171 euro op en voor een iPhone 6S 16GB geeft de provider maximaal 299 euro. Ook beschadigde toestellen kunnen ingeruild worden, maar dan krijgt de gebruiker een lager bedrag.

Volgens de provider hebben veel mensen behoefte aan een nieuwe smartphone voordat hun abonnement afgelopen is. Vodafone zegt op 25 juli meer informatie over NEXT online te zetten.

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

13-07-2016 • 16:18

68

Reacties (68)

68
65
36
3
0
27
Wijzig sortering
Een Samsung Galaxy S6 32GB levert bijvoorbeeld maximaal 171 euro op en voor een iPhone 6S 16GB geeft de provider maximaal 299 euro. Ook beschadigde toestellen kunnen ingeruild worden, maar dan krijgt de gebruiker een lager bedrag.
Oh wow, dat vind ik echt schandalig weinig geld. Een Galaxy S6 kost momenteel 426 euro op zijn goedkoopst in de PW, en zodra die dan 4 maanden oud is geeft Vodafone er nog maar 171 euro voor, mits onbeschadigd. Nee dank je de koekoek, dan kun je je toestel beter zelf verkopen lijkt me. Snap niet dat mensen zo graag het nieuwste willen hebben dat ze hiermee in zee gaan.

Overigens vind ik het jammer om te zien dat er blijkbaar markt is voor een aanpak zoals deze. Het jaagt de wegwerpmaatschappij alleen maar aan.
Als je hem zelf wilt houden moet je het toestel in een keer afkopen. Dan zegt Vodafone ineens het volledig tegenovergestelde en zeggen ze: Ja maar klantje, wacht eens even, je hebt nog een S6 van ons. Nieuw kostte die 600 euro, je hebt 4 maandjes betaalt, dus je mag hem voor 500 euro afkopen.

En zo wordt er alsnog flink geld gemaakt in smartphone handel :P
Als het goed is weet je hoe veel de telefoon p/m kost. En weet je ook wat het kost om hem af te kopen. En dat is toch niet meer als normaal? Jij wil bv na x maanden je contract veranderen. Van vodafone hoeft het niet. Dus moet je betalen. Maar daarom moet je ook niet iets op afbetaling kopen wat je ook prima zelf kan financieren.
Klopt maar de inruilprijzen die vodafone terug geeft zijn schandalig laag. Van een 4 maanden oud toestel zeggen dat hij zoveel in waarde is verminderd is absurd.
De vraag is dan ook hoeveel ben jij bereid te betalen voor zo'n toestel dat je via Vodafone 2e handschoenen koopt? (als voorbeeld)
Vergeet niet dat er van die 600 euro die je als klant betaalde maar 495 naar Vodafone is gegaan. Die andere 21% is door de staatskas opgeslokt.

Daarnaast kan Vodafone een binnenkomend toestel natuurlijk niet zomaar door schuiven naar een winkel. Ze zullen het eerst moeten controleren, opschonen, updaten en misschien zelfs wel repareren. Dergelijk handwerk is duur.

Eenmaal klaar voor de verkoop moet er natuurlijk een nieuwe verpakking, waarschijnlijk ook een nieuwe handleiding en voor de zekerheid ook maar een nieuwe kabel en lader bij.

Vervolgens wil de verkopende winkel er ook nog wat aan verdienen, de staat opnieuw 21% BTW innen en blijven er ook nog een aantal toestellen onverkocht liggen. Alles bij elkaar blijft er maar weinig over.

Als ik die 171 euro van LankHoar neem en bovenstaande kosten erbij optel (exacte bedragen weet ik natuurlijk niet), plus een kleine marge voor zowel Vodafone als de verkopende winkel, dan kom ik al snel uit op meer dan 350 euro. 350 euro voor een tweedehandsje terwijl een nieuw toestel met EUR 426 nauwelijks duurder is.
Die €171 is in perfecte conditie inclusief doos en acc. Dus geen reparatiekosten, geen nieuwe acc en geen gezeur met garantie en reparaties. Je zou voor gein eens moeten kijken bij bedrijven als mediamarkt en zwipit wat die er voor geven.
Recyclemichael geeft nog €249 voor diezelfde galaxy S6 32gb.
Meer DAN normaal. En nee, dit is echt geld trekkerij. Onwetende consumenten geld afhandig maken, daar ik deze dienst voor. Mensen die perse het nieuwste van het nieuwste willen hebben en die dat niet kunnen betalen. Van dat soort klanten houdt een provider en daarom is dit de perfecte oplossing.
Dat is simpelweg een ontmoedigingsbeleid. De keuze tussen afgescheept worden of betalen.

Zou wel mooi zijn als Vodafone de ingekochte toestellen dan weer opnieuw leven inblaast en in een 'tweedekansjes' hoek gooit. Dan zijn consumenten die met wat minder nieuws ook tevreden zijn, een stuk goedkoper uit.
Beetje vergelijkbaar met mensen die een jonge auto met weinig kilometers kopen, voor een stuk minder dan de nieuwprijs. De kop is er af, zeggen ze dan.
Tja, het is bijna altijd zo dat het goedkoper is als je het zelf doet. Wil jij dat een bedrijf de moeite neemt en het risico op zich neemt van het verkopen van het toestel dan is het logisch dat je een flink lagere prijs krijgt. Hetzelfde geldt voor het inruilen van spelletjes bij een zaak die 2ehands games inneemt. Vaak kun je ze voor het dubbele of nog meer zelf verkopen, maar ja dan moet je daar wel de moeite voor doen. Veel mensen hebben daar geen zin in en kiezen dan voor een lager bedrag liever dan dat het spul toch maar in de kast ligt te verstoffen (omdat ze geen zin hebben of het niet aandurven het zelf te verkopen).
Meestal wel inderdaad. Ik ben altijd op jacht naar die deals die her en der voorbij komen die wel gunstig zijn. Zo heb ik een maand geleden een abbo bij T-Mobile afgesloten via Coolblue. 38,50 per maand, 1 jaar looptijd. Totaalkosten: 462 euro.

Lumia 950 los was op dat moment 399 euro. Officieel zit in het abbo een toestel bundel van 16 euro per maand. Dus naast t abbo betaal je 192 euro voor je toestel. Goeie deal zeg ik dan al. Maar als je dus gewoon de nieuwwaarde van t toestel pakt geef je dus 63 euro uit voor een jaar telefonie (3gb + 120 min). Zie maar eens een SIM only te krijgen voor 5,25 met 3gb aan data en wat belminuutjes.
Dat mensen het nieuwste van het nieuwste willen kan ik wel begrijpen. Mijn telefoon is ook al wat ouder, en dat kan ik wel steeds meer merken. Al is die telefoon wel een stuk ouder dan de S6. Mijn volgende telefoon wordt dan ook het nieuwste van het nieuwste.

Maar dit soort praktijken zijn gewoon absurd. Dan gooi je gewoon geld weg.
Waarom is dit jammer?

Dit is juist perfect voor iemand die jaarlijks een nieuw toestel neemt. Ik heb in het afgelopen jaar 4 verschillende high-end toestellen gehad. Toegegeven het is een beetje extreem maar sommige mensen houden graag van nieuwe apparaten. Na een jaar ben je je telefoon vaak wel beu. Je zou ook niet kunnen zeggen dat het sonde is van je geld, want dat apparaat heb je een jaar lang om de paar minuten uit je zak getrokken en gebruikt voor vrijwel alles wat je in je dagelijkse leven doet. Ik geloof daarom ook echt niet dat telefoons overpriced zijn.

Maar waar ik nu wel vaak mee te maken heb is dat de fijnste abonnementen vaak 2 jarig zijn en daar krijg je altijd ook meer waar voor je geld dan een 1 jarig abonnement met bijvoorbeeld hetzelfde toestel. Als Vodafone dit goed aanpakt zouden ze dus voor klanten als ik een beter voorstel kunnen doen wat dan uitkomt als win win situatie. Vodafone heeft mij langer als klant en ik kan altijd genieten van de nieuwste toestellen voor een lager of voordeligere prijs.
Nou vraag ik mij idd af of de voordelen groter zijn om straks bij Vodafone je toestel te verkopen of gewoon via marktplaats. En belangrijker nog. Hoe werkt het afbetalen van je toestel. Wanneer komt het punt dat ze vinden dat je al genoeg hebt betaald en je een toestel niet hoeft af te kopen om over te stappen. Ik zit zelf nu bij KPN waar ik een iPhone 6S plus met 64 GB heb gehaald met een abonnement van 10,5 GB 4G+ (het duurste van het duurste) Ik vraag mij af in hoeveel maanden zij zouden vinden dat ik mijn toestel al heb af betaald. Als ik na 16 maanden(2/3e van de looptijd) zeg ik wil een nieuw toestel en Vodafone zou in zo'n geval willen dat ik nog 1/3e van de oorspronkelijke prijs van het toestel betaal dan heeft het systeem natuurlijk helemaal geen nut want je hebt tegen die tijd al 4 keer het bedrag van het toestel betaald ondanks het bundel.

Ik ben benieuwd hoe ze het aanpakken. Als het meer een marketing trucje is om het voordeliger te laten lijken zou dat mij wel werkelijk teleurstellen. Ze zouden hier een mooie win win situatie voor kunnen bedenken.
Meestal is mijn telefoon binnen 2 jaar gewoon traag met mankementen. Oude toestel kon ik niks mee. Had een andere simkaart nodig die niet in de oude past.
Hard reset en gratis je sim laten knippen/omwisselen of een sim houder kopen voor €1, afhankelijk van of hij te klein of te groot is.
Zo lastig is dat toch niet?
Alles voor de drang om maar het nieuwste van het nieuwste te willen hebben.

Volgens de provider hebben veel mensen behoefte aan een nieuwe smartphone voordat hun abonnement afgelopen is.

Je hebt toch abonnementen van 1 jaar of 2 jaar. Ik kan me niet voorstellen dat iemand binnen een jaar al een high end toestel wil vervangen tenzij je altijd op de voorste rij wilt zitten. Maar dan vraag ik me af hoeveel mensen die behoefte hebben.

Het kan natuurlijk wel dat de behoefte van de persoon veranderd.
Dit is denk ik gericht op degenen die een 2 jarig contract kiezen maar toch ieder jaar de nieuwste iPhone of Galaxy willen.
En dat doen ze dan door opnieuw een 2 jarige overeenkomst aan te gaan. Voor Vodafone vast allemaal heel slim en handig maar voor de eindgebruiker valt dat imho wel mee.
Niet alleen dat, maar je moet ook je oude toestel afkopen. Dan ben je toch minstens de helft van de nieuwwaarde van je telefoon aan kwijt. Nieuwere abonnementen hebben veelal ook betere voorwaarden dan je huidige "oude" abo, dus als je dan gaat verlengen naai je jezelf feitelijk dubbel.
Volgens mij gaan bij het verlengen vab je abo ook altijd de 'nieuwe voorwaarden' gelden, dus in die zin naai je jezelf niet dubbel hoor.
Nee je gaat altijd een nieuwe voorwaarde aan en het zou gek zijn als jij na een jaar meer dan de helft van de nieuwwaarde van je telefoon kwijt zou zijn voor het overstappen. Je betaald het toestel theoretische al af in de helft van de tijd van je abonnement. Er vanuit gaande dat je na 24 maanden je toestel volledig hebt afbetaald zou je na 12 maanden dus ook nooit meer dan de helft van de nieuwwaarde kwijt kunnen. Dat zou dan precies de helft moeten zijn. Maar in werkelijkheid heb je al in veel minder dan 24 maanden jouw toestel al af betaald. Voor een provider is de winst al na enkele maanden bereikt gezien ze de toestellen goedkoper krijgen en een databundel hun werkelijk niks kost. Maar ook in de praktijk voor consumenten ligt het afbetaal moment in korter dan de duur van je contract. Ik zou zelf gokken dat Vodafone ergens rond 2/3e van je looptermijn al zou zeggen dat je gratis mag verlengen voor een nieuw toestel. Dat zou er voor zorgen dat jou klanten ook langer bij Vodafone blijven hangen. Je hebt nu al overal dat je 3 maanden voor het einde mag verlengen zonder extra bij te betalen wat al automatische zou betekenen dat je in minder dan 21 maanden je toestel al volledig hebt afbetaald. Dan zou je na 10 maanden al ongeveer de helft moeten hebben afbetaald.
Maar dit moet je dan ook weer afbetalen, lijkt me. Als die mensen nu dan 1x wachten en het geld sparen. Kunnen ze de volgende keer een losse telefoon + sim-only nemen. Daarna kunnen ze blijven sparen voor de volgende telefoon.
Het kan gunstig zijn voor mensen met een defect toestel, op deze manier hebben ze in no-time een nieuw toestel + nieuw abonnement. Het geld dat je voor oude telefoon terugkrijgt is (uiteraard) erg laag. Een telefoon die nieuw €500 is, levert nu slechts €179,- op. Normaal gesproken kun je die op MP voor een hogere prijs kwijt. De inkoop van mobieltjes, dat lijkt goed te zijn voor het milieu, maar ook voor de provider.

Ik kan me voorstellen dat hier wel vraag naar zal zijn. Echter kan het ook geen kwaad om mensen op te voeden om voorzichtiger met hun spullen om te gaan, goed te kiezen wat voor mobiel ze de komende 2 jaar willen en te weten welke garantievoorwaarden je hebt als consument.
Dat laatste levert een provider niks op, dus dat gaan ze niet stimuleren. Juist mensen vertellen dat je nu wel drie keer een nieuw toestel kan nemen in twee jaar tijd.
Dit is de opmaat naar nog langere contracten.
De 1 en 2 jaar is ooit (wettelijk) ingesteld omdat de 'gratis' telefoons terugverdiend moeten worden.
Er is alleen nooit eerlijke communicatie over geweest, gratis was het nooit natuurlijk.

Nu kun je een nieuw toestel financieren, dan hoop ik dat je dan vanaf die dag OOK het nieuwe contractbedrag gaat betalen, aangezien VF er nogal een handje van heeft nieuwe abo's te introduceren met andere prijzen waar oude contractanten dan gaan aanspraak op hebben.

Ik had in "mijn" tijd bij VF als laatste vorm Vodafone Smart.
Hier zat 120min bellen, onbeperkt sms en 1200MB data.
Daarnaast 600MB roaming ( max 60d p/j )
In die 2 jaar zijn er 7 NIEUWE vormen van Smart geïntroduceerd die elke keer 'ergens' goedkoper of ruimer werden.
Uit ervaring kan ik je inderdaad vertellen, zoals robertwebbe hier beneden al zegt, dat het vooral voorkomt bij Samsung en iPhone toestellen. Je zult er van staan te kijken hoeveel mensen een iPhone 6 gekocht hebben bij het abonnement en op stel en sprong over willen naar de iPhone 6s.

Hier speelt een slimme provider natuurlijk op in.
Klanten die dit willen, zijn ook bereid hier een relatief bedrag (per maand) voor neer te leggen, zoals dat nu al kan met de New Phone Every Year optie.
Ik behoor waarschijnlijk nog tot de ons bient zuunig generatie want ik zie totaal geen nut in het elk jaar vernieuwen van je telefoon.

Sommige mensen hebben er blijkbaar (al dan niet) geld voor over.
Tot die groep behoor ik dus en als je het zelf doet en je toestel netjes houdt valt het best wel mee. Na een jaar is een iPhone ongeveer nog 500 waard, na 2 jaar rond de 300. Het eerste jaar schrijf je dus 250 af en het tweede 200.

Scheelt je dus 50 euro afschrijving als je het toestel 2 jaar houdt, die €4 en een beetje per maand bespaar ik dan weer door een sim only te nemen ipv toestel met abonnement :)
Ik heb in het begin de OnePlus One gekocht en sindsdien gebruik ik een Simonly abonnementje. Persoonlijk ben ik daar prima tevreden mee. Dit is echter wat ik merk. Of het een slimme beslissing is als je elk jaar het nieuwste moet hebben laat ik aan ieders persoonlijke mening over.
Slim om op deze manier langer klanten te behouden omdat ze opnieuw een 2 jarige abonnement aangaan. Ik doe al jaren geen abonnement meer met een toestel. Veel fijner om eenmalig een toestel te kopen dan elke maand tientallen euro's kwijt te zijn aan enkel een telefoon..
Bovendien kun je dan oude abonnementen levend houden, zoals de oudere abonnementen met onbeperkt data die geupgrade zijn naar 4G.
In de meeste gevallen heb je gelijk, maar soms als je goed zoekt komt een abonnement met een toestel goedkoper uit dan een los toestel.

Maar dat is een naald in een hooiberg zoeken, echter loont het wel als je die naald vindt.
Pietje heeft een 2 jarig abbo, en laat na 6 maanden zijn telefoon vallen met een nare barst in het scherm tot gevolg. Pietje sluit een nieuw contract af inclusief nieuwe telefoon. Dat je gemiddeld omgerekend bijna €60 per maand betaald snappen de meeste Pietjes niet.
Heel veel Pietjes vergeten dat een telefoon los kopen net zo duur is als elke maand aflossen. Het nadeel van een abonnement is dat je er aan vast zit, mocht je situatie veranderen kan je in het ergste geval 2,5 jaar lang NIKS aanpassen.
Dat is vervelend voor de Pietjes! Snel, laten we uit publiek geld een reclame financieren om ze hier bewust van te maken. Of het verbieden, misschien vervelend voor Jantje, maar ja.
Je kan niet verwachten dat Pietjes verantwoordelijkheid voor hun eigen daden nemen, ondanks dat ze bijvoorbeeld wel beslissingen maken voor hun kinderen, stemrecht hebben, auto mogen rijden, enzovoort.

Mensen zijn geen domme schapen. Ik heb niks tegen de BKR check die ze in willen vullen hoor, vind het allemaal prima. Maar wij zijn als land niet verantwoordelijk voor het falen van 1 persoon.
Sterker nog, icm de iphone 6 betaal ik momenteel 65 euro.
Als je dan niets terug krijgt (en toestel moet afkopen) betaal je een smak geld, en dan nog eens hetzelfde maandbedrag + bijbetaling voor je nieuwe high end toestel... Ben benieuwd hoe succesvol dit gaat zijn....
Zo'n scherm kun je vaak tegen een redelijke prijs laten vervangen. Is toch een stuk goedkoper dan je oude toestel afkopen om vervolgens tegen een verhoogd maandbedrag een nieuw toestel via je telco aan te schaffen.
Een slimme manier om mensen langer dan 2 jaar als klant te houden + extra te verdienen met toestellen als je het mij vraagt....
De bedragen waren vroeger wel wat beter met inruildeals. Daarvoor kan je zelfs de lijdensweg van Marktplaats proberen.

Maar binnen vier maanden na aanvang abonnement alweer kunnen vervangen is wel erg snel. Ze zullen wel van wat oude ballast afwillen met de 'nieuwe' financiële handhaving in aantocht.
Alles om onder de registratie van toestellen oo afbetaling uit te komen. Vofafone kan op deze manier alle niet-kredietwaardigen als sim-only laten starten, en een bestaand contract "uitbreiden" met een toestelbundel. De kredietcheck waar de AFM op toeziet is afaik alleen voor nieuwe contracten met gelijktijdig kredietfaciliteit voor telefoon.
Valt me op dat iedereen hier weer lekker negatief over is.

Het lijkt dat dit puur voor de nieuwe regels van de AFM is ingesteld, in verband met de BKR registraties en aangaan van een lening voor een toestel.

Het is voor Vodafone makkelijk om snel mogelijk zoveel mogelijk klanten op een nieuw systeem te krijgen.
abonnementen welke voor 4 april dit jaar zijn afgesloten vallen buiten de boot - dus het gaat toch nog wel 1,5 jaar duren voordat iedereen erop zit....
Veel langer, want je kan je abonnement natuurlijk ook gewoon door laten lopen.
Als zou het vanwege de nieuwe regels van de AFM zijn, dan zou een provider een provider niet zijn als ze daar geen slaatje uit proberen te slaan.
Neem een Sim Only (eventueel maandelijks opzegbaar) en geniet van de vrijheid voor het kiezen van een telefoon.

Ik ben nooit echt anti abonnementen geweest, maar ik neig momenteel eigenlijk het liefst alleen nog maar naar contractloze Sim Only's. Ik voel mij er gewoon niet meer lekker bij om maandelijks tientallen euro's af te tikken met het vooruitzicht dit nog maandelijks te moeten doen zonder de mogelijkheid om te minderen of weg te willen (bijv. vanwege een ontstane dekkingsprobleem).

Dit soort constructies klinken natuurlijk leuk, maar helaas gaan ook de verkeerde mensen hier gebruik van maken. En dan doel ik op de mensen die het nieuwste van het nieuwste willen maar het eigenlijk niet kunnen veroorloven. Want hoewel dit een geweldige service lijkt van Vodafone, betaal of verlies je er natuurlijk wel mee en je trekt als gebruiker dan aan het kortste eind.

Ik kan inmiddels uit ervaring vertellen dat het aan het begin leuk lijkt een dik abo met de nieuwste telefoon, maar dat ik maanden later als de nieuwigheid eraf is, ik spijt krijg omdat ik vervolgens totaal niet flexibel ben in mijn maandlasten en mobiel gebruik. Ja er zijn abonnementen waarbij het kan, maar dan kan je vaak niet verlagen of alleen tot het niveau waarop je ingestapt bent, en dan is het ook nog maar de vraag hoe (oude) kortingen (nog) worden toegepast.

Ik vind het tevens moeilijk om nu te beslissen wat ik over bijvoorbeeld 18 maanden (van de 24) ook nog leuk en praktisch vind. Tot nu toe koop ik dan ook jaarlijks een nieuwe iPhone en levert het tweedehands ook weer wat leuks op. Wat ben ik blij dat ik in dit geval rechtstreeks bij Apple terecht kan zonder tussenkomst van mijn provider met contracten. En dan ben ik het geld ook meteen maar kwijt ;)

[Reactie gewijzigd door swv op 22 juli 2024 21:40]

Simyo, Ben, Telfort en dergelijke bieden allemaal een maandelijks opzegbaar Sim Only abo aan. Vodafone heeft bijvoorbeeld ook allemaal prepaid bundels, waardoor je eigenlijk een prepaid abo hebt.
Ik ben wel benieuwd wat ze met de ingeruilde telefoons gaan doen. Refurbished verkopen in hun shops? Budget abbo aanbieding-bundels?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.