Vodafone geeft abonnees de mogelijkheid om tijdens de looptijd van hun contract een nieuwe smartphone aan te schaffen via de provider. Het oude toestel dient afgekocht of ingeruild te worden. Bij keuze voor een nieuw toestel sluiten klanten een nieuw tweejarig abonnement af.
Binnen de contractsduur overstappen naar een nieuw toestel is mogelijk vanaf vier maanden na het ingaan van het abonnement. Vodafone noemt de optie NEXT en maakt deze beschikbaar bij abonnementen die zijn afgesloten na 4 april dit jaar. Klanten met een sim-only-abonnement kunnen twee maanden na ingang van het abonnement overschakelen naar abonnement met telefoon. Het oude abonnement stopt direct en de nieuwe voorwaarden vervangen dan de oude.
Klanten moeten als ze een nieuw toestel kiezen het restbedrag van de huidige telefoon afbetalen en het toestel wordt dan eigendom van de abonnee. Ook is het mogelijk om de smartphone in te ruilen en daarmee korting te krijgen op de financiering van een nieuw toestel.
Het bedrag dat Vodafone geeft voor het inruilen van een toestel hangt af van het model, de staat en de ouderdom. Volgens de provider zijn de bedragen vergelijkbaar met de inruildeals die Vodafone nu al hanteert voor mensen die een smartphone in willen leveren. Een Samsung Galaxy S6 32GB levert bijvoorbeeld maximaal 171 euro op en voor een iPhone 6S 16GB geeft de provider maximaal 299 euro. Ook beschadigde toestellen kunnen ingeruild worden, maar dan krijgt de gebruiker een lager bedrag.
Volgens de provider hebben veel mensen behoefte aan een nieuwe smartphone voordat hun abonnement afgelopen is. Vodafone zegt op 25 juli meer informatie over NEXT online te zetten.