Intel heeft tijdens zijn Chinese IDF-editie aangekondigd dat de chipgeneratie met codenaam Apollo Lake in de tweede helft van dit jaar verschijnt. De chips zijn bedoeld voor instap-desktops en -laptops en zouden beter presteren dan de huidige Braswell-chips.
De Apollo Lake-chips zijn op een nieuwe architectuur gebaseerd en presteren dan ook beter, claimt Intel in de presentatie. Dat geldt niet alleen voor de cpu maar ook voor de gpu, aangezien Apollo Lake een gpu van de negende generatie krijgt, net als de Skylake-chips al hebben. Het hele platform zou zuiniger zijn geworden en die bewoordingen lijken zorgvuldig gekozen want uit eerdere, uitgelekte slides blijkt dat de Apollo Lake-socs zelf tdp's van 6W tot en met 10W krijgen, waar Braswell een tdp van 6,5W heeft. Waarschijnlijk komen Apollo Lake-socs net als Braswell als Celerons en Pentiums beschikbaar.
Voor fabrikanten noemt Intel nog het voordeel dat ze met Apollo Lake kunnen besparen op kosten, door onder andere kleinere accu's te gebruiken, een usb-hub achterwege te laten en een enkele usb-c-poort te gebruiken en geheugen en opslag te solderen op het moederbord. Deels zou dit ook voor dunnere systemen kunnen zorgen. Volgens Intel is er groei te zien bij de instapmarkt voor mini-desktops, all-in-ones en laptops annex convertibles en kunnen fabrikanten hier winst maken, ondanks de lage prijzen.
Details over de Apollo Lake-chips geeft Intel verder niet, al is wel duidelijk uit de presentatie dat ze zowel lpddr3 als lpddr4 ondersteunen. Uit uitgelekte informatie viel eerder op te maken dat de chips twee of vier op 14nm geproduceerde Goldmont-cores gaan bevatten.