Capcom heeft een nieuwe bedrijfstak opgezet die zich gaat richten op de mobiele markt. De uitgever wil deze markt betreden door nieuwe games van bekende eigen titels als Mega Man en Monster Hunter uit te gaan brengen.
Capcoms mobile business division gaat voor april 2017 vier games uitbrengen. Naast de Mega Man- en Monster Hunter-games staat er ook een Sengoku Basara-game gepland. Sengoku Basara is in Japan een bekende hack-and-slash gameserie waarvan sommige delen ook naar het Westen zijn gebracht. Of de vierde game ook gebruik zal maken van een van Capcoms bekende namen is niet bekend.
De nieuwe divisie moet de games wereldwijd gaan uitbrengen. Ook wil Capcom in Azië zijn bestaande licenties beter gaan benutten en meer licenties verkrijgen om de omzet uit de regio te verhogen. De uitgever verwacht dat mobiele games een groeiende markt blijft, en wil deel uitmaken van de verwachte omzetgroei in de sector.
Eerder deze maand kondigde Sony een vergelijkbare zet aan. Met het nieuwe bedrijf ForwardWorks wil Sony games uit gaan brengen voor 'slimme apparaten', zoals smartphones. Het zou dan gaan om games gebaseerd op bestaande PlayStation-titels. Sony liet weten dat de games uit zouden komen in Azië, over releases wereldwijd maakte het niets bekend. Vorig jaar kondigde ook Nintendo aan zich te gaan richten op de mobiele markt. De eerste applicatie van het bedrijf, MiiTomo, werd eerder deze week in de Benelux uitgebracht.